ترموود فنلاندی

ترمووود کاج فنلاندی

چوب درخت کاج از گروه درختان سوزنی برگ دارای بافتی نرم بوده و تراکم آوندی کمتری نسبت به چوب درختان دیگر دارد به همین منظور ترمووود کاج فنلاندی بیشتر در نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و با توجه به نوع  رنگ پذیری، قابلیت رنگ آمیزی به طیف های مختلف دارد. این چوب که بهترین نوع آن متعلق به کشور فنلاند است را می توان در شرایط مختلف جوی همچون سرما و گرما، بارندگی، رطوبت و آب و های خشک استفاده کرد. همچنین این چوب ها در مقابل موریانه و حشرات موذی مقاوم است. استفاده از مصالحی مانند چوب ترمو در نما برای طراحی ویلا، آپارتمان، روف گاردن، آلاچیق، فلاور باکس و دیوار سبز به دلیل هماهنگی بیشتر با محیط اطراف بسیار کاربردی است و بسیار توصیه می شود.

ترمووود کاج فنلاندی

ترمووود فنلاندی چیست؟

چوب ترموود فنلاندی نوعی چوب طبیعی از جنگل های فنلاند میباشد که در طی فرایندی صنعتی قابلیت ضد آب و ضد حرارت پیدا میکند. همچنین در مقابل حشرات مقاوم میباشد و حفره ای ندارد. این چوب، خیلی سبکی است که در زمینه های مختلف صنعتی و غیر صنعتی کاربرد دارد.

چوب نمای ترموود فنلاندی

معمولا اغلب افراد چوب ترمو وود فنلاندی را به عنوان چوب نما میشناسند.  نمای چوب ترمو جلوه ای عالی به شهرها داه است ازاین نوع چوب، جهت نمای ساختمان استفاده کرده است. استفاده از این تنوع چوب دلایل مختلفی دارد که به آن ها میپردازیم.

مزایای ترمووود فنلاندی

چوب فنلاندی بسیار سبک است و وزن کمی دارد و فشار کمی به نما وارد میکند . این نمای چوب بسیار سبک است و جلوی بارندگی مقاومت زیادی دارد. در مناطقی که رطوبت محیطی بسیار بالاست این نوع چوب مقاوم است و در برابر حشرات مقاوم است و آسیب نمیبیند.

معایب ترمووود فنلاندی

ترموود فنلاندی یک ضعف مهم دارد که برای آن هم راه حلی ارائه گردیده.این چوب در برابر اشعه مقاوم نیست و رنگ آن بعد مدتی دچار تغییر میشود و لایه ای خاکستری روی آن پدید می آید. برای حل این مشکل رنگ هایی برای سطح ترمود در بازار موجود میباشد تا بجز زیبایی به مقاومت آن نیز در برابر  پرتوهای خورشیدی کمک کند. میتوان برای فضای باز هم استفاده کرد. زیرا ترموود فنلاندی در فضا های باز هم قابلیت استفاده دارد و مناسب برای شرایط محیطی مختلف هستند. چوب ترمو این قابلیت را دارد که در دیواره داخلی سونا استفاده شود بدون اینکه حالتش تغییر کند

ضخامت های ترموود فنلاندی

چوب ترمو فنلاندی ضخامت های گوناگونی را داراست که از آن میتوان در جاهای مختلف استفاده کرد. عرض این چوب ها هم استاندارد های مختلفی را دارا میباشد. شکل ظاهری چوب های ترمو میتواند متفاوت باشد.

نوع SHP

این نوع دارای سطحی صاف و صیغلی میباشد و به همان صورت که ساخته شده بدون تغییر بفروش میرسد

نوع DECK

هنگامی که روی این نوع چوب، شکاف هایی بصورت موازی و با اندازه های یکسان ایجاد میشود تا در در برابر لغزیدن از آن محافظت شود، عنوان DECK روی آن قرار میگیرد.

UTS  و UTV

ترموود فنلاندی، بصورت فاق و زبانه روی هم قرار میگیرند و در نما جلوه ای عالی و فوق العاده ارائه میدهند

رهاورد چوب یکی از با سابقه ترین شرکت ها در زمینه ارائه خدمات مربوط به صنعت ساختمان و تامین کننده متریال های درجه اول اروپایی برای نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی می باشد. خدمات که شرکت رهاورد چوب ارائه می نماید شامل : چوب نمای ساختمان، چوب ترمو جهت کفپوش محوطه های خارجی و داخلی و همچنین طراحی و ساخت روف گاردن و…می باشد.

کشور فنلاند در زمینه ی تولید چوب های ترمو با نوع آوری در این امر باعث شد که این نوع از ترموود در دنیا رتبه ی اول را از لحاظ کیفیت در دست بگیرد .این چوب ها در طی فرآیند حرارت دهی خاصیت ضد آب و ضد رطوبت پیدا میکنند. این نوع چوب ها از چوب های طبیعی جنگل های فنلاند تهیه میشوند. بسیار سبک و زیبا بوده و دربرابر حشرات منفذ باز نمیکند. این نوع چوب ها بیشتر برای نمای ساختمان به کار میرود . و دارای ضخامت های گوناگونی است . گروه رهاورد چوب مجری ترموود فنلاندی در نمای ساختمان با داشتن سالها تجربه و نیروهای جوان و زبده این افتخار را دارد که به همشهریان تهرانی خود چوب هایی با بهترین کیفیت و قیمت را عرضه نماید.

رنگ های مناسب چوب دارای پیگمنت آبی و  پودر لارجورد  و پیگمنت های رنگ های مختلف هستند که ترکیبات دیگری در این رنگ ها مقاومتشان در شرایط جوی را تامین می کند. هولوگرام روی بسته های رنگ تضمین کیفیت آنها هستند. مشاوره با شرکت فروشنده و پخش کننده رنگ ها شما را در انتخاب برند و شماره رنگ مناسب فضایتان کمک خواهد کرد.

درجه حرارت بالا

چوب در دمای ۱۸۰ تا ۲۳۰ درجه سانتی گراد تحت شرایطی خاص گرما دیده و برای مصارف داخلی و خارجی بکار میرود

کیفیت بالا

با کیفیت ترین بخش درخت کاج یک سوم بالایی درخت است که مناسب ترین قسمت برای تولید چوب ترمو میباشد.

نرم خش پذیر

ترمووود کاج دارای سطحی نرم و خش پذیر می باشد و برای کفپوش های پر تردد کمتر پیشنهاد می شود

ترموود فنلاندی
  • Editor Rating
  • Rated 4.5 stars
  • ۹۰%

  • ترموود فنلاندی
  • Reviewed by:
  • Published on:
  • Last modified: ۲۳ سپتامبر, ۲۰۱۸