404

چوب نمای ساختمان

چوب نمای ساختمان – این روز ها کاربرد زیادی داشته و به نظر ظاهری نیز ظرافت و زیبایی خاصی به ساختمان و بنا خواهد داد. از این رو بایستی اطلاعات بیشتری در مورد نمای چوبی در اختیار مخاطبان قرار گیرد. ترمووود ، چوب ترمو یا چوب دما دیده یکی از روشهای بهبود عملکرد و مقاومت چوب در برابر پدیده هایی همچون، پدیده های جوی، تغییرات دمایی، رطوبت محیط، کپک و قارچ، موریانه و تابش آفتاب می باشد.فرآیند ترمو وود طی دو مرحله صورت می پذیرد:
  1. طی مرحله اول الوارهای چوب در داخل کوره های مخصوص ترموود قرار گرفته و با دمای ۱۷۰ درجه سانتیگراد، درصد زیادی از صمغ و رطوبت آن خارج گردیده است.
  2. مرحله دوم چوب بین ۱۸۰  تا 235 درجه گرما می بیند و کلیه صمغ و رطوبت باقیمانده آن خارج گردیده، آوندها خشک شده و چوب ترمو حاصله در برابر عوامل محیطی مانند سرما،گرما،باکتری،کپک و حشرات موذی کاملا مقاوم و نفوذ ناپذیر میگردد.
 

چوب مخصوص کفپوش محوطه

دكينگ (Decking) يا به عبارت ديگر كفپوش های چوبی به عنوان يك راه حل مناسب جهت پوشش سطوح بام، محوطه استخر، روف گاردن و تراس محسوب مي شود. شيوه هاي متعدد اجرايی اين امكان را برای مصرف كننده فراهم مي كنند تا كفپوش ترمووود به صورت متحرك (پرتابل) در محل مورد نظر نصب شود و لذا امكان تخريب و يا كثيف شدن سطح و يا ما بين پروفيلهای ترموود مورد استفاده در اين شيوه به حداقل ممكن مي رسد.
پروفیل های استاندارد جهت كفپوش
محوطه (Decking) با ضخامت های 20 و 26 میلیمتر در انواع گونه های ترمووود كاج نوردیك (Thermo Pine)، اسپروس (Thermo Spruce)، زبان گنجشك (Thermo Ash)، ایروكو (Thermo Iroko) و بلوط (Thermo Oak) و بر اساس نقشه و طرح های مشتریان قابل ارائه می باشد.

ترمووود فنلاندی گرید A

ترمووود فنلاندی در میان محبوب ترین و پرکاربرد ترین انواع مختلف چوب ترمو قرار میگیرد. از این رو شرکت رهاورد چوب به طور انحصاری نمایندگی برند های معتبر هاسرو و بالتی رویال را در ایران داشته که این دو برند جزو تولید کنندگان بزرگ ترمووود در منطقه اسکاندیناوی و جهان محسوب می شوند. این شرکت ها با در اختیار داشتن برند های معتبر در زمینه های چوب ترمو ، ترمو وود ، چوب سونا و پانل های چوبی دکوراتیو به عنوان پیشروترين توليد كنندگان در زمینه ترموود شناخته می شوند.
برندهای زیر مجموعه شركت هاسرو، شامل ترمووود هاسرو و پانلهای چوبی و دكوراتیو هاسرو (Haserv)، ترمووود SLPو كابین های سونای آووروم (Auroom) بوده و این شركت در حال حاضر با دارا بودن تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته در صنعت چوب بزرگترین تولید كننده ترموود در جهان می باشد.

چوب نمای ساختمان (CLADDING)

چوب نمای ساختمان که با واژه CLADDING شناخته می شود. متشکل از نصب و چیدمان مرتبی از پروفیل های استاندارد چوبی هستند که در بخش نمای چوبی ساختمان استفاده می شوند.
پروفیل های مورد استفاده جهت چوب نما در ضخامت های۱۱، ۱۶، ۱۹، ۲۰، ۲۶ و ۴۲ میلیمتر در عرض های ۶۸، ۹۲، ۱۱۷، ۱۴۰ و ۱۶۰ میلیمتر ویژه استفاده در نمای چوبی  در بازار موجود هستند.
انواع رایج چوب نمای ساختمان با ضخامت های مختلف ، با گونه های كاج نوردیك ، اسپروس ، زبان گنجشك متناسب با کاربرد و نقشه طراحی شده جهت اجرای نمای چوبی ساختمان قابل ارائه به مشتریان می باشد .

روف گاردن (ROOF GARDEN)

روف گاردن یا بام سبز به مجموعه ای از عملیات محوطه سازی و ایجاد فضای سبز اطلاق میشود که بر روی بام ساختمان صورت مي پذيرد.
یکی از کاربردهای چوب ترمو، ساخت روف گاردن می باشد، ترموود به دلیل مقاومت بالا در برابر بارندگی، سرما و گرما، به عنوان محبوب ترین سازه در ساخت  مورد استفاده قرار میگیرد. متناسب با نیاز های روف گاردن میتوان از انواع مختلف ترمووود در آن ها استفاده کرد ، قیمت ترمووود نیز از عناصر مهم در ساخت روف گاردن است که میتواند در کیفیت سازه نهایی و زیبایی آن تاثیر زیادی داشته باشد.

همچنين نوع پروفيل ترمو وود و سايز ترموود مورد استفاده در روف گاردن يكی از عوامل تعيين كننده و تضمين كننده در روف گاردن به حساب مي آيد.

رنگ ترموود (JANSEN)

رنگ ترموود رهاورد چوب به عنوان یکی از اساسی ترین الزامات اجرای نمای چوبی ترمووود ساختمان تلقی می شود. از این رو کیفیت و تنوع رنگ از شاخصه های مهم در انتخاب رنگ ترموود برای خریداران محسوب می گردد.
رهاورد چوب با استفاده از پیشرفته ترین فناوری ها، در زمینه اجرای رنگ چوب و بهره گیری از، یكی از با كیفیت ترین برند های رنگ جهان و به عنوان نماینده انحصاری رنگ ترمووود شركت Jansen آلمان، تنها رنگ موجود در بازار ايران ميباشد كه دارای تكنولوژی نفوذ پذیری بالا در آوند ترموود، در زمینه رنگ ترموود فعالیت میکند.
این برند برتر و شناخته شده در زمینه رنگ ترمووود ، گارانتی ۵ ساله در ثبات و عدم تغییر کیفیت رنگ را به استفاده کنندگان این برند داده است.

تراس

چوب ترمو تراس از محصولات ترمووود است که استقامت بسیار بالا و شکل ظاهری بسیار زیبا دارد. فرایندهای حرارتی به چوب ویژگی عمر طولانی تر می دهد و مقاومت آن در برابر پوسیدگی را به پایینترین حد ممکن می رساند که در نتیجه طول عمر آن چندین برابر چوب معمولی می گردد. همچنين براي متريال چوب تراس اگر از ترموود استفاده شود امكان كپك زدن چوب و يا تجمع باكتری و قارچ به حداقل ميرسد، بنابر اين ترمو وود در مقايسه با گزينه هاي ديگر چوب تراس بهترين گزينه است.از پروفيل های محبوب ترمووود جهت استفاده به عنوان چوب تراس :
ترمووود كاج نورديك Pine) 26×117)
ترمووود زبان گنجشك Ash) 20×92) و 20×117
تايل ترمووود كاج يا زبان گنجشك ۳۰×30