مرتفع ترین ساختمان چوبی جهان

بلندترین ساختمان چوبی جهان

بلندترین ساختمان چوبی جهان

 مرتفع ترین ساختمان های چوبی در توکیو

 مرتفع ترین ساختمان های چوبی در توکیو

معماران به کار گیری چوب ترمو در ساختمان ها را جایگرین مناسبی برای فولاد، بتون و آجر معرفی کرده اند. معماران ژاپنی مشغول کار بر روی ساخت آسمان خراش چوبی ۱۱۴۸ فوت اند.
طبق گزارش الی هانت این آسمان خراش تا سال ۲۰۴۱تکمیل نمی گردد ولی مرتفع ترین ساختمان چوبی جهان به شمار می آید. اخیرا شرکت معماری جنگل داری سامیتو از پروژه ی جدید ساخت آسمان خراش که نود درصد آن از ترموود و مابقی آن از فولاد تشکیل شده بود، رونمایی کرد.

مرتفع ترین ساختمان چوبی جهان

در این پروژه از شمع های (پشتاره )مورب برای استحکام ساختمان در برابر زلزله های نسبتا مکرر استفاده شده است. پروژه ی w350 که که خانه آپارتمان نامیده می شود متشکل از مراکز خرید، هتل و ادارات است.
بر اساس گزارشات سامیتو بالکن های طرح دار چهار طرف این آسمان خراش را در بر گرفته اند تا نمایی ازگوناگونی زیستی در محیط شهری به وجود آید.

هزینه ساخت ساختمان های چوبی

هزینه ی این نوع ساخت و سازهای چوبی در حدود ۶۰۰بیلیون ین در هر سال چیزی بیش از دو برابر هزینه های ساخت و ساز سایر ساختمان ها است. این شرکت بر این باور است هزینه های ساخت و ساز با توجه به پیشرفت های تکنولوژی در دو دهه ی آینده به مقدار زیادی کاهش خواهد یافت. خانه های چوبی در سرتاسر ژاپن موجود بودند ولی آتش سوزی های مکررساخت و ساز را به سوی استفاده از بتون وفولاد پیش برد. در سال ۲۰۱۵معماران ژاپنی برای نخستین بار به مزیت های استفاده از چوب ترمو پی بردند.

بلندترین ساختمان چوبی جهان

ترمووود به سبب سبک بودن وسرعت ساخت و ساز بالا و پیشرفت های موجود در جلوگیری از حریق گزینه ی مناسب و ایمنی برای ساخت و ساز به شمار می آید. ترموود جایگزینی پاک برای سایر ابزار آلات ساختمانی است. طبق تحقیقات جایگزین کردن چوب ترمو به طور شگفت انگیزی میزان کربن دی اکسید هوا را کاهش می دهد.

در ژاپن به طور میانگین هر بیست /سی سال یک بار بنا بر سیاست های دولت برای ساخت و ساز جدید تخریب می شوند. ژاپن تنها کشور پذیرای چوب در ساخت و ساز نیست. کانادا اولین کشوری است که مرتفع ترین مکان اقامتی دانشگاه کلمبیا به ارتفاع ۱۷۴فوت در آن ساخته شده است.

روزی برج چوبی مرتفع ۸۰۰فوتی در شیکاگو بزرگترین ساختمان چوبی محسوب خواهد شد. مارک آستین از ساخت و ساز های ۱۱پاساژ اداری و خانه آپارتمان به عنوان اولین مجتمع های چوبی در ایالات متحده ی آمریکا خبر داد.

پیدا کردن شرکت مناسب جهت خرید چوب با کیفیت و دارای هولوگرام مستلزم حضور آن شرکت در عرصه بازارهای سنتی و مدرن و تجارت الکترونیک است. طراحی سایت انجام شده برای آن شرکت باید گویایی لازم را داشته باشد و بازریابی آنلاین و digitalmarketing مناسب بتواند انواع چوب ها و محصولات را به مشتریان مربوطه معرفی کند.

نظر شما