قیمت نمای چوبی

قیمت نمای چوبی ساختمان

قیمت نمای چوبی ساختمان

موقعی که تصمیم داریم نمای بیرون ساختمان انتخاب کنیم چندین نکته مورد توجه قرار میگیرد : مقاومت ، انطباق پذیری ، سهولت در نصب و ظاهر زیباچیزی که در ظاهر چوب نما محدودیت بوجود می آورد قیمت نمای چوبی ساختمان است. بودجه ای که برای اجرای نمای چوب در اختیار داریم از اهمیت بالایی برخوردار است و این یکی از مهمترین فاکتورهایی است که قبل از اجرای هر پروژه کارفرما باید به آن توجه خاصی داشته باشد.از طرف دیگر تعیین یک چوب نمای فوق العاده برای ساختمان بسیار مهم و حیاتی میباشد. چرا که اولین موردی که موقع دیدن یک ساختمان جلب توجه می کند نمای بیرون آن می باشد. اما نکته جالب هم اینجاست که تقریبا همه میخواهند با کمترین هزینه بهترین نتیجه را بگیرند.

قیمت نمای چوبی

ارزانترین نمای چوبی ساختمان 

ممکن است نمای چوبی ارزان این امتیاز را داشته باشد که تهیه نمای ساختمان با هزینه کمتری انجام شود اما بدون شک هرچه هزینه کمتر انتخاب های کمتری خواهید داشت و ممکن است اصلا نتوانید طرح مورد دلخواهتان را پیاده سازی کنید. در عین حال نمای چوبی ارزان قیمت  دارای ایراداتی نیز می باشد که باعث پایین آمدن کیفیت می شود. از مهمترین المان های کیفیت دوام نما در برابر شرایط جوی و آب و هوایی می باشد اما آیا نمای ارزان چنین کیفیتی را دارا است؟ در صورت پایین بودن کیفیت نیاز به تعمیر و نگهداری به شدت افزایش میابد و در فواصل کم تری نیاز به بازسازی و نوسازی پیدا می کند. و احتمالا خیلی زود شما را مجبور به تعویض نمای ساختمانی خواهد کرد. بنابراین ارزان بودن نما نمی تواند دلیلی برکیفیت داشتن آن باشد .

نمای بیرونی چوبی ساختمان

بکاربردن چوب در اجرای نمای چوبی علاوه بر اینکه به ایجاد نمای خاص کمک می کند، بفرد حس آرامش و امنیت را منتقل می کند. نمای چوبی بی روحی بقیه اجزای ساختمان های مدرن را از بین می برد وگرما و زندگی به نمای ساختمان منتقل می کند. این موضوع ثابت می کند که حتی در نماهای بی روح شهری هم میتوان حس آرامش را به مخاطب انتقال داد.

بهترین چوب نمای ساختمان

بهترین چوب نمای ساختمان

میتوان گفت بهترین چوب برای نمای چوبی است که نام تجاری ترموود را یدک می کشد و کیفیت های مختلفی را شامل می شود. پس توصیه می کنیم حتما از شرکت های معتبر خرید کنید. ترمووود ها هم از انواع مختلفی تشکیل می شوند بسته به نام برند و نوع چوب بکار رفته برای آن انواع مختلفی را شامل می شوند. بهترین انواع ترمووود، مخصوص نمای چوبی انواع فنلاندی می باشد اما اگر بطور کلی بخواهیم کیفیت نمای چوب به موارد زیر بستگی دارد:

عوامل موثر بر کیفیت  چوب نمای ساختمان

• متریال های اولیه

• مقدار حرارت

فرآیند ساخت ترمووود

کشور فنلاند آب و هوای خاصی را دارا میباشد که باعث می شود چوب ترمو تولیدی این منطقه از کیفیت بالایی برخوردار باشد. چوب نمای فنلاندی خود دارای کیفیت های متفاوتی می باشند. کیفیت چوب های شمال فنلاند از جنوب آن بالاتر است. زیرا چوب های نواحی شمالی فنلاند تراکم بالاتری دارند. در مجموع چوب نمای ساختمان که از چوب های شمال فنلاند ساخته می شوند کیفیت بالاتری نسبت به سایر چوب نماهای فنلاندی دارند.

نظر شما