قیمت نمای چوبی

قیمت نمای چوبی ساختمان

قیمت نمای چوبی ساختمان

  برای انتخاب نوع و جنس مصالحی  نمای ساختمان چند نکنه باید مورد توجه قرار بگیرند که شامل : مقاومت ، انطباق پذیری ، سهولت در نصب و ظاهر زیباچیزی که در ظاهر چوب نما محدودیت بوجود می آورد قیمت نمای چوبی است. بودجه ای که برای اجرای نمای چوب در اختیار داریم از اهمیت بالایی برخوردار است و این یکی از مهمترین فاکتورهایی است که قبل از اجرای هر پروژه کارفرما باید به آن توجه خاصی داشته باشد.از طرف دیگر تعیین یک چوب نمای فوق العاده برای ساختمان بسیار مهم و حیاتی میباشد. چرا که اولین موردی که موقع دیدن یک ساختمان جلب توجه می کند نمای بیرون آن می باشد. اما نکته جالب هم اینجاست که تقریبا همه میخواهند با کمترین هزینه بهترین نتیجه را بگیرند.

قیمت نمای چوبی

ارزانترین نمای چوبی ساختمان 

ممکن است نمای چوبی ارزان این امتیاز را داشته باشد که تهیه نمای ساختمان با هزینه کمتری انجام شود اما بدون شک هرچه هزینه کمتر انتخاب های کمتری خواهید داشت و ممکن است اصلا نتوانید طرح مورد دلخواهتان را پیاده سازی کنید. در عین حال نمای چوبی ارزان قیمت  دارای ایراداتی نیز می باشد که باعث پایین آمدن کیفیت می شود. از مهمترین المان های کیفیت دوام نما در برابر شرایط جوی و آب و هوایی می باشد اما آیا نمای ارزان چنین کیفیتی را دارا است؟ در صورت پایین بودن کیفیت نیاز به تعمیر و نگهداری به شدت افزایش میابد و در فواصل کم تری نیاز به بازسازی و نوسازی پیدا می کند. و احتمالا خیلی زود شما را مجبور به تعویض نمای ساختمانی خواهد کرد. بنابراین ارزان بودن نما نمی تواند دلیلی برکیفیت داشتن آن باشد .

عوامل موثر بر قیمت چوب ترمو 

 با توجه به اندازه و ابعاد گوناگون و در طیف های رنگی متنوع قیمت چوب ترمو در بازار متفاوت است این تنوع محصول به طراحان و معماران اجازه خواهد داد تا برای انتخاب خود گزینه های بسیاری را در نظرداشته باشند. با توجه به اینکه چوب ها عناصری برگرفته از دل طبیعت هستند، به کارگیری آنها در نما ساختمان برای اولین دید کاربران از ساختمان در ذهن خوشایند تر و ماندگار تر خواهد بود.

ترمو وود

 یکی از اولین گزینه ها درتعیین قیمت ترمووود است.چوب ترمووود میزان ضخامت چوب ترمو مهم ترین گزینه و برای تعیین قیمت بسته به میزان ضخامتی که دارد، قیمتی متفاوت دارد به هر میزان ضخامت چوب بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر می شود 

عوامل دیگری که  بر قیمت نمای چوبی به آن بستگی دارد، می توان  به جنس چوب اشاره کرد.

 • از چوب ترمو را از درختان نرم تهیه کنند ارزان تر از قیمت چوب ترمویی است که از درختان سخت به دست می آیند البته علت این تفاوت قیمتی از لحاظ جنس چوب تابع مستقیمی دارد با میزان رشد و تراکم این درختان از یک سو و میزان عملیات حرارتی و سختی برش از سمت دیگر دارد.
 •  یکی از عوامل مهم و موثر در تعیین قیمت ترمووود، گونه درختی است که تکنولوژی ترمو بر روی آن انجام گرفته است  

کاربرد چوب ترمو

 •    قیمت ترمووود تحت تاثیر هزینه هایی مانند قطع درخت، حمل و نقل تا کارخانه و دستمزد کارگر ومالیات هم می باشد. 
 • کیفیت چوب های مصرفی هم در ساخت آن می تواند نقش تعیین کننده ای در قیمت نهایی چوب ترمووود داشته باشد.
 •  از آنجا که چوب ترمو در ایران تولید نمی شود و کالایی وارداتی است، قیمت روز ترمو با نوسانات نرخ ارز بستگی دارد و همچنین نحوه ی تولید و کیفیت ساخت آن نیز می تواند در هزینه ی آن موثر باشد


عوامل کاهنده قیمت چوب ترمو 

عوامل زیادی در کاهش هزینه ها تهیه و تولید چوب ترمو دخیل هستند مانند :

 1.  تهیه نهال
 2. کاشت  ده نهال به ازای قطع هر درخت هر عدد درختی که قطع میکنند ده نهال از همان نوع دوباره بکارند


چوب نما

لیست قیمت ترمووود

از زمان ورود ترمووود به کشور ایران ، لیست قیمت ترمووود نوسان قابل توجهی داشته و البته به دلیل استقبال بالا از چوب ترمو توسط طراحان و مردم به ویژه طی دو سال گذشته البته با توجه به نوسان های شدید قیمت یورو، شرکت های وارد کننده درزمینه  نصب و تولید ترموود  سعی کرده اند لیست قیمت چوب ترمووود را با توجیه اقتصادی مناسب و با کمترین تغییرات در اختیار مشتریان قرار دهند


قیمت چوب ترموود
چوب ترمو ارزان از درجه کیفی پایین تری نصبت به چوب ترمو فنلاندی گرید A برخوردار است و از رو نمیتوان کیفیت این دست چوب ها ار با چوب گرید A فنلاندی مقایسه نمود.

نمای چوب ترمو

نمای بیرونی چوبی ساختمان

بکاربردن چوب ترمو  در اجرای نمای چوبی علاوه بر اینکه به ایجاد نمای خاص کمک می کند، بفرد حس آرامش و امنیت را منتقل می کند. نمای چوبی بی روحی بقیه اجزای ساختمان های مدرن را از بین می برد وگرما و زندگی به نمای ساختمان منتقل می کند. این موضوع ثابت می کند که حتی در نماهای بی روح شهری هم میتوان حس آرامش را به مخاطب انتقال داد.

بهترین چوب نمای ساختمان

بهترین چوب نمای ساختمان

میتوان گفت بهترین چوب برای نمای چوبی است که نام تجاری ترموود را یدک می کشد و کیفیت های مختلفی را شامل می شود. پس توصیه می کنیم حتما از شرکت های معتبر خرید کنید. ترمووود ها هم از انواع مختلفی تشکیل می شوند بسته به نام برند و نوع چوب بکار رفته برای آن انواع مختلفی را شامل می شوند. بهترین انواع ترمووود، مخصوص نمای چوبی انواع فنلاندی می باشد اما اگر بطور کلی بخواهیم کیفیت نمای چوب به موارد زیر بستگی دارد:

عوامل موثر بر کیفیت  چوب نمای ساختمان
 •  متریال های اولیه
 •  مقدار حرارت
 فرآیند ساخت ترمووود

کشور فنلاند آب و هوای خاصی را دارا میباشد که باعث می شود چوب ترمو تولیدی این منطقه از کیفیت بالایی برخوردار باشد. چوب نمای فنلاندی خود دارای کیفیت های متفاوتی می باشند. کیفیت چوب های شمال فنلاند از جنوب آن بالاتر است. زیرا چوب های نواحی شمالی فنلاند تراکم بالاتری دارند. در مجموع چوب نمای ساختمان که از چوب های شمال فنلاند ساخته می شوند کیفیت بالاتری نسبت به سایر چوب نماهای فنلاندی دارند.

 

قیمت نمای چوبی
 • Readers Rating
 • Rated 4 stars
  ۴ / ۵ (۱ )
 • Your Rating


نظر شما