انواع چوب

ترموود

آشنایی با انواع چوب

ترموود  چوب حرارت دیده ای است که در طی فرآیند گرمادهی مقاومت آن در برابر عوامل محیطی افزایش می یباد . در این مقاله قصد داریم انواع چوب هایی که برای انجام فرآیند گرمادهی و تبدیل شدن به چوب ترمو مناسب هستند را برای شما عزیزان معرفی کنیم.

درخت سپیدار معمولی

درخت سپیدار معروف به بید لرزان یک درخت برگریز از خانواده ی درخت بید ازنوع مالپیگیال ها است .

منطقه ی رشد :تمام اروپا وتقریبا تمام آسیا وهمچنین افریقا.

]چوب درخت سپیدار به دلیل ویژگی های خاص آن یکی از بهترین نوع برای تهیه چوب ترمو وود می باشد درخت سپیدار به طور خاص ماده ای مناسب برای ساخت حمام سونا میباشد زیرا صمغ تراوش نمیکند ،شکاف بر نمیدارد،ویا گرم نمیشود.ویژگی خاص سپیدار رنگ روشن زیبای میباشد وبافت نرم آن بسیار مناسب برای رنگ است.

رنگ های مناسب چوب دارای پیگمنت آبی و  پودر لارجورد  و پیگمنت های رنگ های مختلف هستند که ترکیبات دیگری در این رنگ ها مقاومتشان در شرایط جوی را تامین می کند. هولوگرام روی بسته های رنگ تضمین کیفیت آنها هستند. مشاوره با شرکت فروشنده و پخش کننده رنگ ها شما را در انتخاب برند و شماره رنگ مناسب فضایتان کمک خواهد کرد.

ما از چوب سپیدار برای ساختن انواع مصالح خارجی در ساخت حمام سونا استفاده میکنیم.در موارد باارزش تر چوب سپیدار گرما دیده را پیشنهاد میدهیم.

بلوط معمولی

بلوط معمولی یا بلوط سیاه (چسبنده)یک درخت برگریز بادوام از خانواده ی درختان غان (غوشه)از نوع سخت وبادوام میباشد.

منطقه ی رشد:بیشترقسمتهای اروپا ،جنوب غربی آسیا ،وشمال آفریقاست.

رنگ قرمز مانند وبافت خوب چوب بلوط آن را پر طرفدارترین نوع وماده ی تکمیل کننده در ساخت اتاق سونا کرده  است.این چوب مقاوم وضد آب است ودر مقابل حرارت مقاوم است.

ما برای ساخت مصالح خارجی در حمام سونا از انواع متنوعی از چوب بلوط استفاده میکنیم.در موارد باارزش تر چوب بلوط صیقل خورده وگرما دیده را بکار میبریم.

سرو سرخ غربی

درخت سرو قرمز غربی (توجای چین خورده) یک درخت کاج همیشه سبز از خانواده ی درخت سرو از نوع سوزنی است.

منطقه ی رشد:بخش غربی شمال آمریکا

چوب سرو قرمز برای ساخت اتاق سونا مناسب است زیرا از خود صمغ تراوش نمی کند و ضد آب است و در مقابل گرما مقاوم است.این چوب به طور ویژه رنگهای زیبا و بویی مطبوع دارد.ما تمام صفحات وتخته های صندلی را از این سرو میسازیم.

شاخه افشان سوزنی

درخت شاخه افشان سوزنی (معروف به چتری سوزنی) یک درخت همیشه سبز از خانواده ی درختان سوزنی شکل از نوع بلوط سوزنی است.

منطقه ی رشد:بخش غربی آمریکای شمالی

این گونه به طور وسیعی در جنگلهای نیوزیلند ،استرالیا،آفریقای جنوبی،شیلی،

بیتانیا وایرلند رشد کرده است.

چوب درخت سوزنی بسیار سبک وبرای ساخت اتاق سونا ماده ای منحصر به فرد است.اگر چه باید این نکته را درنظر گرفت که بسیار شکننده است وبه راحتی خراشیده میشود.

ما در ساخت مصالح داخلی سونا از انواع متنوعی از چوب گرما دیده ی درخت سوزنی افشان استفاده میکنیم.

کاج سیاه سیبری

کاج سیاه سیبری (معروف به لارینکس سیبری) درخت همیشه سبز برگریز از خانواده ی درختان سوزنی از نوع کاج است.

منطقه ی رشد:بخش غربی ،شمالی وجنوبی سیبری وبخش شمالی وشمال شرقی

اروپای شرقی ست.

کاج سیاه سیبری یکی از بهترین مواد برای بخش های خارجی بناهاست .چوب ان ضخیم واز نظر قطران وصمغی غنی ست که آن را حتی بدون اقدامات خاص روی آن مقاوم ساخته است.

چوب کاج سیاه برای پوشش ها وعرشه کشتی وحفاظ بندی ودر مهندسی آب وپل سازی بسیار استفاده میشود.

ما صفحات پوششی وهمینطور کف پوش ها را از کاج سیاه تولید میکنیم.

سوزنی پراکنده

درخت سوزنی پراکنده (معروف به سوزنی جنگلی) درختی همیشه سبز از خانواده ی درختان سوزنی ست وبیشترین وگسترده ترین نوع درختان سوزنی است.

منطقه ی رشد:مناطق وسیعی از اروپا،آسیااز اسپانیا وسواحل اسکاتلند گرفته تا

مناطق جنوب شرقی روسیه.

درخت پراکنده سوزنی به خاطر ویژگی مکانیکی که دارد تیر چوب بسیار باارزشی ست .این چوب مناسب برای گرما دیدن است وبعد پرداختن اقداماتی بر روی آن بسیار لوکس ولاکچری به نظر میرسد.

ما کف پوش ها وپوشش های خارجی ومصالح زیر ساختی را از چوب سوزنی گرما دیده میسازیم.در موارد باارزش تر چوب صیقل خورده وشیار خورده ی آن را پیشنهاد میکنیم.

صنوبر نروژی

صنوبر نروژی (معروف به قطعه ی ساکن)درخت همیشه سبز کاج از نوع سوزنی شکل است.

منطقه ی رشد:بخش های شمالی ،مرکزی وشرقی اروپا

چوب صنوبر نروژی معمولا سفید با ته رنگ زرد کمرنگ است که یکی از روشن ترین چوب های کاج است.صنوبر به طور گسترده برای ساخت تیر چوب به کار میرود.

از چوب صنوبر برای ساخت انواع مصالح مناسب در ساخت سونا استفاده میکنیم.ما صنوبر گرما دیده را برای پوشش های خارجی وکف پوش ها بکار میبریم.برای نوع باارزش تر آن ،ما چوب صنوبر صیقل خورده را توصیه میکنیم.

فراکسینوس آمریکایی

درخت خاکستری رنگ امریکایی (فراکسینوس آمریکایی)یک درخت نر وماده ی بادوام از خانواده ی هسته خرمایی از نوع برگ پهن است.

منطقه ی رشد:شمال آمریکا

چوب درخت خاکستری بسیار محکم ،بادوام،با ارزش وتزئینی ست.چوب گرما دیده ی این نوع برای استفاده در قسمتهای خارجی بناها بسیار عالی ست.ما کف پوش ها وپوشش های خارجی از چوب گرمادیده ی خاکستری را پیشنهاد میکنیم.

نظر شما