کفپوش ترمو وودی

کفپوش ترموودی

کفپوش ترموودی

ترفند هایی برای زیبایی کف پوش ها در سال ۲۰۱۸

کف پوش خانه بخش فوق العاده مهم از خانه به شمار می رود و به عنوان محل سکن و آرامش خانه نیزنامیده می شود. با وجود اینکه زمان زیادی صرف ساختن کف پوش خانه می شود، به نظر می رسد که ترفند های کفپوش به اندازه ی طراحی های بیرونی ساختمان مبتکرانه نیست.خوشبختانه این مفهوم در حال تغییر است و همه ساله مواد ابتکاری جدید و ایده های طراحی در این زمینه وجود دارد
در اینجا چند ترفند زیبایی کف پوش خانه مربوط به سال ۲۰۱۸ را ارئه خواهیم داد که بایستی آن ها را به خاطر بسپاریم .

 بهبود طراحی سنتی کفپوش ها با ترمو وود

رنگ کف پوش ترمووود

از معمول ترین مواد استفاده شده در کف پوش خانه چوب می باشد که از ابتدای ساختمان سازی تا کنون به عنوان عنصر اصلی نامیده می شود. چوب زیبا و طبیعی است و نسبت به دیگر طراحی های مدرنی که در حال اجراست حس راحتی خانه را بیشتر تداعی می کند. اما متاسفانه مسائل اصلی مربوط به آن وجود دارد و آن نیاز های مربوط به تعمیر و نگهداری، خطر آسیب رساندن به حیات حیوانات خانگی و دیگر عناصر و دیگر نگرانی هایی در زمینه ثبات و پایداری آن است. به این دلایل، چون مشتریان به دنبال کف پوش های ساخته شده با ترموود هستند که هیچ یک از این نگرانی های مربوط به محیط زیست را نداشته باشد و نیز دارای ظاهر کلاسیک باشد، ترمو وود در طراحی های مربوط به سال ۲۰۱۸ مرسوم تر می شود. با وجود در دسترس بودن چوب طبیعی، ترمووود که پیراسته و اصلاح شده و چگال تر است، با دوام بوده و نیازی به تعمیر و نگه داری اضافی به غیر از تمیز کردن ندارد.

 کف پوش ترمو وود

از این نوع چوب می توان در تمام انواع کف پوش ها از جمله کف پوش استخر استفاده شود. ترمووود نوعی سرمایه گذاری ارزشمندی است که سازندگان کف پوش بیشتر آن را به مشتریان خود ارائه می دهند.
ظاهر کلاسیک یک کف پوش مستطیل شکل و یا مربع شکل است. در تمام طراحی های جهان از این دو شکل استفاده می شود و برای ساخت نیز آسان است و مواد زائد ناشی از ساخت را کاهش می دهد. با این وجود ساده ترین ترفند همیشه به معنای زیبایی جالب و بصری نیست. در طول چندین سال گذشته، نمای منحنی آشپزخانه و استخر بسیار محبوب گشته است. حالا زمان آن رسیده است که از این منحنی در چوب نیز استفاده شود . نمای منحنی چوب بسیار خیره کننده است و در واقع یک ایده ی عالی برای فضا های کوچک است. یک کف پوش مستطیلی شکل ممکن است در حیاط پشتی یک خانه فضای بیشتری داشته باشد. درحالی که کف پوش منحنی می تواند کوچکتر و در عین حال جذاب تر باشد و اینکه اگر فضای شما منحنی شکل باشد می توانید از استخر منحنی شکل استفاده کنید. تطبیق دادن منحنی به این طراحی ها بسیار جالب است.

رنگ های مناسب چوب دارای پیگمنت آبی و  پودر لارجورد  و پیگمنت های رنگ های مختلف هستند که ترکیبات دیگری در این رنگ ها مقاومتشان در شرایط جوی را تامین می کند. هولوگرام روی بسته های رنگ تضمین کیفیت آنها هستند. مشاوره با شرکت فروشنده و پخش کننده رنگ ها شما را در انتخاب برند و شماره رنگ مناسب فضایتان کمک خواهد کرد.

رنگ کف پوش ترمووود

طراحی کف پوش با ترمو وود

بازی با رنگ نوعی ترفند است که بر تمام جنبه های طراحی خانه چه داخل چه در نما تاثیر می گذارد. زمانی که می خواهید رنگ کف پوش ترموودی خود را انتخاب کنید، شما مایل نیستید که از رنگ های روشن استفاده کنید ولی ترجیح می دهید که از ترکیب چند رنگ استفاده کنید تا فضایی ایجاد کنید که نمایی طبیعی داشته باشد. اشتباه در این است که از یک رنگ تنها در قسمت های وسیعی استفاده کنید. اما اگر از این روش استفاده کنید (استفاده از چند رنگ ) میتوانید کف پوشی بسیار وسیع ایجاد کنید.

اگرچه که کفپوش ترمو وود به بازسازی مجدد احتیاجی ندارند اما زمانی که بخواهید طراحی و اندازه ی آن را تغییر دهید می توانید اینکار را بکنید فقط به خاطر داشته باشید که اگر تنها بعضی قسمت ها را رنگ کرده و دیگر قسمت ها رها کنید، یک حالت نقره ای رنگ در دیگر قسمت ها ایجاد می شود. کف پوش های جداگانه یک راه عالی برای ایجاد فضای مجزا از خانه و یا کف پوش های اصلی خانه است. می توان این کف پوش ها را با یک حیاط خلوت ترکیب کرد و بدین صورت حالت آنها را ظریف تر نگه داشت.

 

ساخت کف پوش با ترموود

ساخت آلاچیق ها بسیار آسان است و با هر نوع محوطه ای ترکیب می شود. به عنوان یک پیمانکار شما میتوانید آلاچیق را به ساختمان اضافه کنید و در این کار موفق شوید. کف پوش های مجزا به عنوان یک کف پوش اصلی و یا کف پوش کوچکتر میتوانند عرضه شوند. ژاپنی ها از نوعی تکنیک باستانی استفاده می کنند که در آن برای حفظ چوب از روش سوزاندن استفاده می شود وshou sugi ban نامیده می شود. می توان این روش را در هر نوع چوب پیاده کرد.به نظر می رسد که زیبایی های خاصی را به همراه داشته باشد و دوام بیشتری هم نسبت به دیگر چوب های معمولی داشته باشد. این تکنیک ممکن است که در دیگر موارد مرسوم باشد اما استفاده ی آن رایج شده است .

کف پوش ترمووودی

این تکنیک برای کسانی مناسب است که مایلند کف پوشی تیره تر و منحصر به فردی داشته باشند بدون اینکه بخواهند چوب را دوباره رنگ کنند . طبقه بندی های مختلفی از این نوع تکنیک موجود است. از سطح های سبک آن که دارای دانه های رنگی طبیعی چوب هست گرفته تا سطوح ضخیم آن. shou sugi ban بیشتر در نمای کناری خانه مورد پسند است اما در سال ۲۰۱۸ بایستی از آن در کف پوش ها نیز استفاده شود. کف پوش از مهم ترین فضای خارجی هر خانه محسوب می شود. با ترکیب این ترفند های جدید همراه با مواد و مصالح با کیفیت، قادر خواهید بود برای مشتریان خود نماهای خارجی بسیار زیبایی را به ارمغان بیاورید.

نظر شما