روغن محافظتی ترمووود

روغن محافظتی ترمووود

کاربرد روغن محافظتی ترمووود

فرآیند تبخیر و حرارت دهی جلوه ی زیبایی به چوب ها می بخشد. به هر حال چوب هایی که به سرعت تغییر رنگ می دهند بسیار شکننده اند و به آسانی ترک برمی دارند. اگر ترموود بدون پوشش باشد، در معرض آفتاب تغییر رنگ می یابد. ترموود هیچ گونه رطوبتی ندارد و بسیار تشنه است. برای حل این مسئله می توان از یک لایه باریک مرطوب برروی ترمووود به شرطی که مابین آن خشک شده باشد،استفاده کرد.

چوب های ترموود تنها روغن محافظتی پوششی به خود می گیرند. بسیاری از سازندگان، کارخانه ها و توزیع کنندگان چوب، روغن محافظتی بر سطح چوب را پیشنهاد کرده اند. این محافظت کننده ها از شکستگی و ترک چوب جلوگیری می کنند. تنها لایه ی باریکی از این محافظت کننده بر روی سطح چوب بمالید. هر گالون از این ماده در حدود ۳۵۰-۴۰۰متر مربع از سطح چوب را پاسخگو است.

روغن محافظتی ترموود

بسیاری از کارخانه ها در مرحله ی پایانی پردازش چوب این ماده را به سطح آن می مالند. نتیجه ی چنین پردازشی برون دهی محصولات چوبی با سطوح شیشه مانند است.تنها مشکل سطوح چوبی جلا داده شده جذب اندک رنگ در مرحله ی اول است. بسیاری از روغن های محافظتی، با جذب شدن داخل چوب تنها لایه ی باریکی از رنگ را برای ایجاد سطح درخشان در چوب به جا می گذارند.

بهتر است برای چسیاندن بهتر رنگ بر روی سطح قبل از هر کاری سطح چوب شن پاشی شود.هم چنین لایه های باریک رنگ می بایست بر روی سطوح خشک شده قرار بگیرند. صرف نظر از لایه ی خارجی به کار برده شده شن پاشی چوب ها گام مهمی در پردازش آن به شمار می آید.

مزیت روغن محافظتی ترمووود

یکی از مزیت های اساسی روغن های محافظتی چوب ترمو،  ماندگاری بالای آن در شرایط آب و هوایی بسیار گرم است. اگر مشتریان درخواست به کارگیری رنگ در پردازش چوب ها را داشتند، بهتر است محافظت کننده ترمو وود با رنگ در حدود سه دقیقه قبل از استفاده به شدت با هم ترکیب شوند.تنها تکان دادن کافی نیست. با گذر زمان چوب های با لایه های رنگی بسیار کدر ،آلوده و خراشیده به نظر می رسند اما با پاکسازی آن ها این لایه ی آشفته از میان خواهد رفت.

کاربرد روغن محافظتی ترمووود

نحوه تمیز کردن ترمووود

  • سطح چوب را نم دار کنید.
  • مقداری از پاک کننده پرو کلین بر روی سطح قرار داده و آن را با یک فرچه ی کوچک تکان دهید.
  • بعد از گذشت یک الی دو ساعت آن را با اسپری پرفشار شست و شو دهید و با تنظیم اسپری بر روی حالت خشک کننده ،آن را به مدت هشت الی دوازده دقیقه در بالای سطح چوب قرار دهید.
  • بعد از خشک شدن کامل سطح چوب دو لایه ی باریک از  روغن های محافظتی بر روی آن قرار دهید و اجازه دهید کاملا خشک شود.
  • در زمان استفاده از پروکلین و اسپری شست و شو دهنده مقدار زیادی از رنگ از بین خواهد رفت که برای چوب های تازه ساز مناسب نیست.
  • اگر قسمت هایی از چوب صاف است با شن پاشی به آن ضخامت دهید. لایه را با روغن محافظتی چوب ترمو هم پوشانی دهید. به یاد داشته باشید اگر از رنگ استفاده می کنید هر۱۰-۱۵دقیقه آن را مخلوط کنید.
  • بنا به نظر سازندگان محصولات چوبی، چوب های که در کاربردهای خارجی به مدت یک سال در فضای بیرون قرار گرفته اند به پاکسازی و به کارگیری روغن های محافظتی برای احیای مجدد چوب نیاز دارند.

دانش و مهارت چگونگی نصب و نگهداری ترمووود با ابزار و یراق آلات دارای هولوگرام نزد پرسنل حرفه ای این شرکت موجود است. با مراجعه به اتوماسیون داخلی یا اتوماسیون اداری شرکت می توان تعدد مشتریانی که ازین خدمات استفاده کرده اند را مشاهده کرد.

روف گاردن 

رنگ ترموود

چوب نمای ساختمان 

نظر شما