ترموود و رونق بازار دیوار پوش ها

دلایل رونق بازار دیوار پوش ترموود

دلایل رونق بازار دیوار پوش ترموود

اگرچه بازار تجاری دیوارپوش ترموود از دهه ها قبل در اروپا رواج یافته بود ولی در بازار جهانی آمریکا و کانادا یک تازه وارد محسوب می شد.

بسیاری از دلالان وساختمان سازان اطلاعاتی درباره ی این نوع دیوارپوش ها ندارند اما افرادی که ازاین تجهیزات استفاده کرده اند، مصاحبه ای نامفهوم درباره ی آن ارائه کرده اند.

سندی جنسن مدیر فروش یکی از صنایع در لس آنجلس یکی از این افراد مورد مصاحبه در لس آنجلس بود .وی برند تجاری یکی از دیوارپوش های ترمووود از جنس در خت زبان گنجشک را داشت .:بیش از بیست سال نماینده ی فروش چوب ها بوده ام .

وی گفت :"درطول این دوره هیچ گونه چوبی را ندیدم که از بسیاری از جوانب مانند رنگ ،ماندگاری ،دوام و…با این نوع چوب قابل قیاس باشند.در طی سه سال فروش محصولات هیچ گونه جنس مرجوعی نداشته ایم.

این دیوارپوش ها را معماران در فضاهای لوکس خانه ها قرارداده اند.جنسون اشاره کرد در سال گذشته این دیوارپوش ها به بیش از سی پروژه با نتایچ مطلوب به فروش رسیده است.


مزیت اصلی ساخت دیوار پوش ترموود

یکی از نقاط قوت ترمو وود مقاومت بالای آن در برابر هر گونه پوسیدگی و عدم وجود مواد سمی در ساختار آن است.در پردازش این چوب ها از هیچ گونه ماده ی شیمیایی استفاده نمی شود.

درعوض چوب ها در کوره ای با دمای چهارصد درجه ی سانتی گراد برای چندین ساعت قرار می گیرند.به سبب بالا بودن دما در کوره و امکان احتراق چوب هوا به فضای داخلی چوب وارد می شود وبخار آب جایگزین آن می شود.

فرانکی جیمز متخصص در محصولات ترموود گفت: درصورتی که قسمت خارجی چوب زودتر از قسمت داخلی آن خشک شود امکان شکنندگی آن بیشتر خواهد شد.بخار آب به یکنواخت خشک شدن چوب و جلوگیری از شکنندگی آن کمک می کند.
سایر تولیدکنندگان نیز از همین روش مشابه استفاده می کنند.

نمونه های مختلف ترموود برای ساخت دیوار پوش

در این پردازش ها هیچ گونه بقایا و یا غذایی برای باکتری ها وقارچ ها باقی نخواهد ماند.ایگر دانچنکو مدیر و موسس الوارهای غرب ودارنده ی کوره در ماکون گفت :"به سبب پختگی تمامی شیره و صمغ داخل چوب ارزش غذایی آن از میان خواهد رفت.هم چنین این پردازش ها با تغییر ساختار سلولی چوب آن را در برابر رطوبت مقاوم می کند و ماندگاری آن را افزایش می دهد.

گرچه این دیوارپوش ها از زبان گنجشک ساخته می شوند اما می توان از سایر گونه ها مانند نارون،دغدغان و سپیدار برای ساخت دیوارپوش ها نیز استفاده کرد.

وی گفت استحکام چوب سپیدار از زبان گنجشک بیشتر است.حجم و وزن این چوب یک سوم ترمووود زبان گنجشک است.وی هم چنین به این مسآله اشاره کرد که میزان مقاومت رطوبتی در میان گونه ها پس از پردازش تفاوتی با هم ندارند ولی هر یک جلوه ای متفاوت دارند.
دلالان برای خرید و استفاده از این محصولات باید پس از بررسی نمونه های متفاوت اطلاعاتی درباره ی این چوب ها و انواع متفاوت آن به دست آورند.جنسن گفت یکی از دلایل عقد قرارداد کاری با شرکت ترموری حجم بالای فروش محصولات به اروپا و رضایت مشتریان است.

ترموود و ساخت دیوارپوش

دلیل محبوبیت ساخت دیوار پوش ترمووود

ظاهر این دیوارپوش ها اولین عامل جذب مشتریان ،معماران ،ساختمان سازان و صاحبان خانه به سوی این محصولات است.چوب درخت زبان گنجشک  با دارا بودن رنگ قهوه ای خوشرنگ مکمل خوبی برای معماری های مدرن سر به شمار می آیند.

هیچ گونه پوششی برای جلوگیری از تابش خورشید وجو ندارد و همین عامل سبب تغییر رنگ این چوب به زنگار می شود.این چوب به سبب ماهیت روغنی هیچ گونه آبی به خود جذب نمی کنند.

جیم اسمیت که از این دیوارپوش ها و کف پوش ها استفاده کرده است بیان کرده است که چوب ترمو تحت اشعه ی قوی ماورای بنفش به شدت رنگ می بازد .

بالعکس در لس آنجلس جنسن بیان کرده است که افراد تمایل دارند رنگ این دیوارپوش ها قهوه ای باقی بماند.بنابراین نیاز است هرشش ماه یکبارپوششی به این دیوارپوش ها افزوده شود .علاوه بر رنگ و مقاومت هوایی ،کارایی این چوب ها نیز اهمیت خاصی دارد.

ساخت دیوار پوش ترمووود
کارایی دیوار پوش ترمووود

تورنتو یکی از پیمانکاران روساریو گفت :"استفاده از این گونه ها هنگامی که با آیپ مقایسه می شوند بسیار آسان است.برش این دیوارپوش ها به سبب عدم وجود صمغ و یا شکربسیار آسان است.

در برش چوب ترمو  اثری از صمغ در تیغ ی ابزار های برشی نخواهد ماند."این چوب ها سی درصد روشن تر از زمانی هستند که در داخل کوره قرار می گیرند.این نوع دیوارپوش ها بسیار مسطح هستند و نیازی به دریل کاری به جز در قسمت های تحتانی آن نیست.در نصب این دیوارپوش ها از پیچ ها ی خودکار استفاده می شود.

روش جدید نصب دیوار پوش ترموود

دانش و مهارت چگونگی نصب و نگهداری ترمووود با ابزار و یراق آلات دارای هولوگرام نزد پرسنل حرفه ای این شرکت موجود است. با مراجعه به اتوماسیون داخلی یا اتوماسیون اداری شرکت می توان تعدد مشتریانی که ازین خدمات استفاده کرده اند را مشاهده کرد.

روش های نوین ،نصب دیوارپوش ها را بسیار آسانتر کرده است.نوارهای دیوارپوش که شامل نوارهای تخته کوبی ، گیره های پلاستیکی برجسته ،تخته های دیوارپوشی روی هم قرار گرفته با لمبرهای شیاراست محکم والصاق داده می شوند.

نصاب نوارها را به صورت عمودی هر شانزده اینچ از دیوار نصب می کند و تخته ها را بر روی آن قرار می دهد.تخته ها با پیچ های مشترک با نوارهای کف پوشی دیوارسخت به هم وصل می شوند.

نظر شما