تفاوت ترموود با سایر چوب ها 

تفاوت ترمووود با چوب معمولی

تفاوت ترمووود با چوب معمولی

تفاوت ترمووود با سایر چوب ها علاوه براینکه ترمووود دارای زیبایی ظاهری است ، دلایل زیادتری وجود دارد که از این نوع چوب بجای چوب معمولی استفاده کنیم. اصلی ترین عاملی که باعث انتخاب این چوب میشود، مقاومت بسیار بالای آن در مقابل پوسیدگی و نفوذ قارچ است. علت این امر خارج شدن مواد غذایی مناسب برای تغذیه حشرات و قارچ ها از چوب میباشد و همین امر باعث دور ماندن حشرات چوب خوار و قارچ ها از چوب میشود. شاید باور کردن این قضیه دشوار باشد که بگوییم  چوب ترمو حدود ۵۰ درصد مقاومت بیشتر نسبت به سایر چوب ها دارد. دلیلش هم این است که نفوذ رطوبت به عمق این نوع چوب بسیار دشوار است. میتوان گفت مقدار عایق بودن چوب نما ۲۵ تا ۳۰ درصد از سایر انواع چوب است.
مزایای ترمووود نسبت به سایر چوب ها بخاطر بکار بردن حرارت ، طول عمر فرآورده های چوبی هم افزایش میابد. افزایش حرارت به طول عمر ترمووود بسیار می افزاید.
از دیگر مزایای چوب ترمو، پاکسازی این چوب ها در مقایسه با چوب های پردازش یافته با مواد شیمیایی است. پاکسازی این چوب ها بسیار آسانتر است.به این دلیل که با  پردازش گرمایی ترموود سبب ازبین رفتن صمغ موجود درچوب شده درنتیجه پاکسازی آن نیز به مراتب آسان تر است.

تفاوت ترمووود با چوب معمولی

تست صوت و حرارت ترمووود با چوب های معمولی 

علاوه براین ها آزمایش های مختلفی این موضوع را نشان میدهند مقاومت ترمو وود نسبت به سایر انواع چوب در برابر عایق گرما یا صوت دست کم ۲۵ درصد است. پس محصولات ترمووود بیستر از سایر انواع چوب در محیط باز، درب ها، نمای بیرونی ، سونا، پنجره ، حصار و… استفاده می شود. بجز چوب هایی که از فنلاند برای ساخت ترمووود استفاده میشوند چوب های بدون گره هم پتانسیل زیادی برای تبدیل شدن به چوب ترمو دارند و با محیط زیست هم سازگاری بیشتری دارند.

تفاوت چوب ترمو با چوب های معمولی چیست

نکات مهم در خرید ترمووود

• لازم است از تولید کنندگان معتبر که از مجوز بین المللی برخوردارند، خرید کنیم.
• عدم دقت در کنترل حرارت تا حد زیادی از مقاومت چوب میکاهد.
• با حرارت گرفتن الوار تقریبا ترکی نیز بوجود نخواهد آمد. توجه کنید تنها تفاوت ترمووود با چوب معمولی حرارت و بخار دادن آن است و بوسیله هیچ ماده شیمیایی دیگری صورت میگیرد. بخار آب از چوب در برابر شکستن و یا ترک برداشتن جلوگیری میکند. این کار کاملا تخصصی انجام می شود.تغییر ابعاد در فرآیند تولید ترموود پس از حرارت دیدن چوب، رطوبتش تقریبا ۴ تا ۶ درصد کم میشود. بخاطر کم شدن رطوبت موجود در چوب در فرآیند تولید ترمووود، مقاومتش بسیار افزایش می یابد این در حالی است که محصول نهایی به هیچ عنوان کاهش ابعاد و تغییر شکل نخواهد داد.

کاغذ دیواری، رنگ و میزان نور لامپ و کفپوش لمینت و فرش، چوب دکوراسیون دارای هولوگرام و مبلمان از مواردی هستند که در طراحی داخلی باید به هماهنگی آنها دقت شود. یکی از راههای بررسی همگونی رنگ و نقش این کالاها طراحی مالتی مدیا با استفاده از تصاویر این کالاها بوده تا بتوان فضا را شبیه سازی کرد.

نظر شما