کاربرد ترموود در ساخت و ساز 

 کاربرد ترمووود در ساخت و ساز

 کاربرد ترمووود در ساخت و ساز

ترمووود  مرز چوب های طبیعی قابل استفاده را گسترده می سازد. مجموعه ی کتابخانه ی ملی جنگلداری U.S.D.A.s ترموود را اینگونه تعریف کرده است:" مجموعه پردازش های صورت گرفته بر روی چوب طی فرآیندهای شیمیایی با حرارت و یا بدون آن برای آشکارسازی ماهیت چوب از سایر انواع آن است."
ترمو وود در بردارنده ی تمام مشخصه های چوب های طبیعی در گستره ی عظیمی از کاربردهای سکونتی و بازرگانی است.

بدعت گذاران صنعتی با به کارگیری تکنولوژی به روز از محصولات چوبی مانند کاج و سرو و سایر چوب های نرم که استحکام و دوام بالاتری نسبت به سایر نمونه های قدیمی دارند در حوزه ی کشف نشده استفاده کردند. از دهه ها قبل استفاده از محصولات چوبی به صورت چشمگیری افزایش یافته است. علت این افزایش مقاومت و دوام بالای این چوب ها در برابر هر گونه آسیب دیدگی است. برای افزایش دوام چوب ها به ماده ی نگهدارنده نیاز است ولی مقاومت چوب ترمو به مراتب بالاتر از سایر نمونه ها است.

 کاربرد ترمو وود در ساخت و ساز

تاثیرات چوب ترمو بر محیط زیست

نگرانی های به وجود آمده درباره ی گرم شدن جهانی کره ی زمین و از بین رفتن و قطع کردن بی رویه ی درختان استفاده از چوب ترمو را افزایش داده است.
ترموود در تولید محصولات چوبی برای کاربردهای خارجی مانند کفپوش ها، عرشه های چوبی، ساختارهای خارجی، روکش کاری ها و کارهای تبلیغاتی است. از ترکیبات پلیمری برای افزایش کیفیت ساختار چوب استفاده می شود. در مرحله ی نخست چوب در محلول الکلی آغشته می شود. بعد ازآن فرآیند گرمایی لازم بر روی چوب صورت می گیرد. در این مرحله پلیمرسازی نیز صورت می گیرد. الکل با به وجود آوردن ساختاری درون چوب آن را پنجاه درصد ضخیم تر می کند. پلیمرها ساختار چوب را ترک نمی کنند. نتیجه ی نهایی چنین عملی تولید ترمو وود می باشد.

پیدا کردن شرکت مناسب جهت خرید چوب با کیفیت و دارای هولوگرام مستلزم حضور آن شرکت در عرصه بازارهای سنتی و مدرن و تجارت الکترونیک است. طراحی سایت انجام شده برای آن شرکت باید گویایی لازم را داشته باشد و بازریابی آنلاین و digitalmarketing مناسب بتواند انواع چوب ها و محصولات را به مشتریان مربوطه معرفی کند.

 کاربرد ترمو وود در ساخت و ساز

استفاده ی تجاری از ترموود

یکی از جدید ترین نمونه های چوب ها شامل ساخت فضاهای جادار، زیباو بدون نیاز به مراقبت است. در ساخت گردشگاه های چوبی مرتفع پارک شهر از کفپوش ترموود بادوام استفاده شده است. توسعه دهندگان این چوب ها گونه ای از لنگرگاه های زیبا را ساخته اند که در برابر شرایط آب و هوایی سخت مقاومت بالایی دارند. بیش از ۳۰۰ بندرگاه چوبی در سراسر جهان ساخته شده است که در آن از انواع متعدد کفپوش ها به کار گرفته شده است.

 کاربرد ترموود در ساخت و ساز

زیبایی طبیعی و بی نظیر این چوب های هوازده با فضای پارک سازگار است. سازگاری  چوب ترمو با محیط زیست از دلایل اصلی فروش بالای این چوب است. کف پوش ها و  در تمامی خانه های سراسر جهان معماری اصیل زیبا و طرح های چشمگیر از ترموود در کفپوش ها و روکش کاری ها دیده می شود. فضاهای مدرن خارجی به سبب ترکیب هنرمندانه ی چوب با آهن و شیشه ی محبوبیت بسیاری را به دست آورده اند. مالکان خانه ترمو وود را به سبب کارایی بالا در قسمت های متفاوت مانند کفپوش ها و روکش کاری ها به صورت های افقی، عمودی و در زوایای متعدد به سایر نمونه چوب ها ترجیح می دهند. طرح های چوب ترمو محدود به تغییر زوایا در ساختار مشابه، استفاده ی آن به صورت خطوطی در نماهای شیشه ای، روکش کاری پنجره ها برای نمایش زیبایی طبیعی محیط زیست نیست.

 

برخی از کاربرد های چوب ترمو 

  • چوب ترمو در ساختارهایی به کار گرفته می شود که باید حجم بسیاری را تحمل کند از این رو این نوع چوب های کاربردی باید سختی و دوام بالا را داشته باشند.
  • از روکش کاری ها در قاب کشی قسمت های داخلی و خارجی و در قسمت های داخلی از چوب ترمو در ساخت تخته های کف، حاشیه ها و برجسته کاری ها استفاده می شود.
  • از چوب ترمووود در قسمت اداری برای ساخت اجزایی مانند پنجره استفاده می شود.
  • از تخته های داربستی چوبی برای ایجاد حفاظ ایمن در ساختمان ها استفاده می شود.
  • از چوب های نجاری برای ساخت اجزای چوبی ساختمانی مانند پنجره، دروحاشیه های داخلی استفاده می شود.
  • چوب کاج در قسمت های مختلف ساخت و ساز به کار گرفته می شود . معمولا از چوب کاج در روکش کاری ها و نجاری های قسمت داخلی استفاده میشود.
  • اره کردن و برش دادن در محصولات چوبی خاصی مانند مانند گچبری و حاشیه کاری ها به کار گرفته می شود.
  • سهم عظیمی از چوب ها در ساختمان سازی در قاب ها به کار گرفته می شود. تراز های چوبی مختص به ساختمان سازی درقسمت های سنگین به کار برده می شوند. از چوب های برش داده شده ی کاج برای ساخت الوارهای ساختمان سازی استفاده می شود. سایزها و کیفیت های متفاوت چوب ها کاربردهای متعددی دارند.
  • در سال های اخیر کاربرد چوب های ترمو در مهندسی نظامی رشد چشمگیری داشته است. از کاربرد موقت این چوب ها می توان به ساخت پنجره ها، داربست ها و از کاربردهای دایمی به ساخت پل عابر پیاده، موانع صوتی، جایگاه ها و حصار کشی ها اشاره کرد. در پروژه های مهندسی نظامی از چوب های حرارت دیده ی تحت فشار استفاده می شود.

 

نظر شما