رنگ ترمووود

رنگ ترمووود

چوب طبیعی و ترمووود مزایای بسیاری از جمله پایداری بسیار زیاد در شرایط مختلف آب و هوایی را دارا می باشد، اما با وجود این پایداری بالا می بایست قبل از نصب از رنگهای مخصوص ترموود  استفاده کرد.

از ویژگی های اصلی رنگ ترمووود،مقاومت بسیار زیاد در برابر UV آفتاب و جلوگیری از تغییر رنگ چوب می باشند. این رنگها جزء عملیات تکمیلی ترموود بوده و از هرگونه تغییر رنگ چوب در آینده جلوگیری مینماید.

ویژگی های رنگ ترموود 

رنگ ترمووود شركت رهاورد چوب Jansen محصول كشور آلمان  می باشد.
این رنگ در دو نوع پایه روغن و پایه آب ارائه میگردد و دارای ٨٠٠ پرده مختلف رنگی است.
تنوع بالای رنگ قدرت انتخاب مشتری را افزایش می دهد.

Jansen بزرگترین کمپانی تولید كننده رنگ ترموود بوده و این شركت تنها ارائه كننده رنگ با تكنولوژی جذب در آوند ترمووود  در دنیا می باشد كه سبب پایداری بسیار بالای ترموود در برابر اشعه ماورای بنفش UV میگردد و لذا شركت رهاورد چوب تمامی پروژه های خود را كه از رنگ یانسن استفاده نموده اند را به مدت ٥ سال گارانتی آنتی UV می نماید.

نحوه رنگ ترمووود

بعد انتخاب مقطع خوب است چوب ها داخل کارگاه رنگ شوند و درون نایلون حباب دار بسته بندی گردند و به محل پیاده سازی منتقل شوند.

اگر رنگ آمیزی بعد نصب ترمووود اجرا شود و روی کار پیاده سازی شود بدلیل انعکاس نور و رنگ آمیزی عمودی این امکان وجود دارد که کیفیت نهایی چندان مطلوب نشود و خروجی پایانی یکدست نشود.

توجه کنید بخش هایی از چوب که بخاطر برش کاری کردن رنگ نخورده اند را می توان با دقت بسیار زیاد روی سطح کار شده رنگ آمیزی کرد.

توجه کنید تا هنگامی که قصد استفاده از ترمووود  را ندارید آن ها را از نایلون حباب دار خارج نکنید مخصوصا موقع انتقال به طبقه ها بدلیل مرتفع بودن الوار هاو آسیب پذیری، به دقت بیشتری برای جابجایی نیاز دارند.