رنگ ترمووود

رنگ ترموود

رنگ ترموود

ترمووود مزایای بسیاری از جمله پایداری بسیار زیاد در شرایط مختلف آب و هوایی را دارا می باشد، اما با وجود این پایداری بالا می بایست قبل از نصب از رنگهای مخصوص ترموود  استفاده کرد.

از ویژگی های اصلی رنگ ترموود، مقاومت بسیار زیاد در برابر UV آفتاب و جلوگیری از تغییر رنگ چوب می باشند. این رنگها جزء عملیات تکمیلی ترموود بوده و از هرگونه تغییر رنگ چوب در آینده جلوگیری مینماید.

این چوب ها نه تنها زیبا به نظر می رسند بلکه باعث ایجاد حس خوب در افراد می شود رنگ ترموود ها براساس پردازش های گرمایی صورت می پذیرد که دائما طی فرآیند تولید کنترل می شوند. به یاد داشته باشید رنگ ترموود بر اثر قرار گرفتن در معرض اشعه ی ماورای فرابنفش به خاکستری مبدل می گردند. خوشبختانه زیبایی ترمو وود هرگز از بین نخواهد رفت.

ویژگی های رنگ ترموود 

رنگ ترمووود شركت رهاورد چوب Jansen محصول كشور آلمان  می باشد.
این رنگ در دو نوع پایه روغن و پایه آب ارائه میگردد و دارای ٨٠٠ پرده مختلف رنگی است.
تنوع بالای رنگ قدرت انتخاب مشتری را افزایش می دهد.

 • مقاوم در برابر شرایط جوی
 • دارای لایه پوشش دهنده ضخیم
 • بدون نگهدارنده
 • حفاظت در برابر اشعه یو وی

  Jansen بزرگترین کمپانی تولید كننده رنگ ترمووود بوده و این شركت تنها ارائه كننده رنگ با تكنولوژی جذب در آوند چوب ترمو دنیا می باشد كه سبب پایداری بسیار بالای ترموود در برابر اشعه ماورای بنفش UV میگردد و لذا شركت رهاورد چوب تمامی پروژه های خود را كه از رنگ یانسن استفاده نموده اند را به مدت ٥ سال گارانتی آنتی UV می نماید.
رنگ چوب ترمو

نحوه رنگ ترمووود

بعد انتخاب مقطع خوب است چوب ها داخل کارگاه رنگ شوند و درون نایلون حباب دار بسته بندی گردند و به محل پیاده سازی منتقل شوند. اگر رنگ آمیزی بعد نصب ترمووود اجرا شود و روی کار پیاده سازی شود بدلیل انعکاس نور و رنگ آمیزی عمودی این امکان وجود دارد که کیفیت نهایی چندان مطلوب نشود و خروجی پایانی یکدست نشود.

توجه کنید بخش هایی از چوب که بخاطر برش کاری کردن رنگ نخورده اند را می توان با دقت بسیار زیاد روی سطح کار شده رنگ آمیزی کرد.

توجه کنید تا هنگامی که قصد استفاده از ترمووود  را ندارید آن ها را از نایلون حباب دار خارج نکنید مخصوصا موقع انتقال به طبقه ها بدلیل مرتفع بودن الوار هاو آسیب پذیری، به دقت بیشتری برای جابجایی نیاز دارند.

رنگ پوششی مخصوص نمای ساختمان
رنگ پوششی مخصوص نمای ساختمان

JANSEN رنگ مخصوص نمای ساختمان می باشد. رنگ JANSEN تنها توليد كننده رنگ ترمووود در دنيا با تكنولوژی بسيار نفوذپذير AXP – فروش تنها از طريق نمايندگی های رهاورد چوب در سراسر كشور امکان پذیر می باشد.

ویژگی های رنگ پوششی نمای ساختمان
 • عایق مناسب در برابر شرایط جوی
 • مهار زنگ زدگی برای سرپیچ یا پرچ
 • با لایه حفا در برابر جلبک و قارچ
 • برای استفاده بر روی سطح چوب با کاربرد در فضای بیرون
 • برای استفاده روی پی وی سی سخت و فلز گالوانیزه با کاربرد در فضای بیرون