میزان ماندگاری رنگ ترموود

ماندگاری رنگ ترموود

ماندگاری رنگ ترموود

رنگ های مناسب چوب دارای پیگمنت آبی و  پودر لارجورد  و پیگمنت های رنگ های مختلف هستند که ترکیبات دیگری در این رنگ ها مقاومتشان در شرایط جوی را تامین می کند. هولوگرام روی بسته های رنگ تضمین کیفیت آنها هستند. مشاوره با شرکت فروشنده و پخش کننده رنگ ها شما را در انتخاب برند و شماره رنگ مناسب فضایتان کمک خواهد کرد.

آیا رنگ تیره ترمووود بر ماندگاری آن ها تاثیر می گذارد؟

پاسخ کوتاه به این سوال "خیر"است .

همه ی افراد تغییرات ظاهری محصولات چوبی را پس از در معرض قرار گرفتن در مقابل اشعه ی ماورای بنفش و یا خورشید دراز مدت را مشاهده کرده اند.علت اصلی چنین تغییرات آلودگی ،گردوخاک وگرده است که جایگزین سلول های رنگی چوب می شوند.هیچ یک از  محصول چوبی طبیعی و یا مصنوعی وجود ندارد که با در معرض اشعه ها قرار گرفتن، تغییر نکند .

به نظر می رسد ترموود به مراتب زودتر از سایر انواع چوبی در برابر عوامل خارجی رنگ می بازند.چرا؟

حقیقت این است که در زمان حرارت دهی توانایی چوب برای ماندگاری در مدت زمان طولانی کاهش می یابد. علت چنین امری این است در زمان حرارت دهی تغییرات لینگین چوب در ترکیب با صمغ وشکر به اشعه ی ماورای بنفش امکان تغییر رنگ سطح چوب را می دهد.تغییرات رنگی ترمووود بر عملکرد ساختار چوب در مدت زمان طولانی در مقایسه با سایر گونه هایی که در برابر عوامل خارجی قرار می گیرند، تاثیر گذار است .

ماندگاری رنگ ترموود

ترمووود چیست؟

ترموود ها چوب هایی هستند که دریک محیط تحت کنترل در معرض گرما و بخار بدون وجود اکسیژن قرار گرفته شده اند.اگر فرآیند حرارت دهی به خوبی صورت گرفته باشد امکان پوسیدگی و رشد قارچ در چوب به حداقل می رسد وماندگاری چوب چند برابر می شود.

مقایسه قیمت گونه های مختلف چوب ترمو

هزینه ی چوب ترمو یا ترموود در چوب های سخت مانند درخت زبان گنجشک از میانگین قیمت گون هایی مانند سروهای کوهی بالاتر است .اما گاها مقایسه قیمت گونه های متفاوت گمراه کننده خواهد بود. میزان ماندگاری طبیعی گونه ها به ماندگاری چوب در برابر عوامل مخرب مانند قارچ ها و حشرات وابسته است.گرچه گونه هایی مانند سروهای کوهی ماندگاری بالایی دارند اما چوب ترمو به علت دستکاری انسان در فرآیند ماندگاری بالاتری نسبت به سایر گونه ها دارد. سایر ملاحظات قیمتی به عواملی مانند سختی چوب در هنگام نصب و نیاز به ابزارهای برشی خاص وزمان نصب طولانی و هزینه ی بالای کار باز می گردد. در سال های اخیر استفاده از تخته های سرو کوهی به سبب برش درخت های کوچک (به سبب داشتن گره های درختی بی شمار و افزایش پوسیدگی چوب) کاهش چشمگیری داشته است.

 

رنگ ترموود

چوب نمای ساختمان

 

 

نظر شما