گرمادهی چوب ترمو

فرایند گرمادهی چوب ترمو

فرایند گرمادهی چوب ترمو

فرایند گرمادهی چوب ترمو برای جلوگیری از پوسیدگی آن روشی است که سالها مورد استفاده قرار می گرفته است .گرمادهی صنعتی روشی است که برای دهه ها به کار گرفته شده است.
هاسرو بر خلاف سایر تکنولوژی های رایج از سیستم های اتوکلاو بهره می گیرد.در این روش چوب درون حفره های مخصوصی قرار می گیرد و کل فرآیند را کامپیوتر کنترل می کند .چوب تا 180 درجه سانتی گراد گرم می شود و فشار وارد بر آن در حدود نه بار است .این فرآیند به زمان پردازش کمتری لازم دارد و حتی انجام این فرآیند در دماهای پایین تر امکان پذیر است.
حجم سالانه ی کلی ابزار حرارت دهی در حدود 19000 متر است .ابزارهای WTTاز بهترین محصولات تجاری به شمار می آیند زیرا طرح این ابزار سبب بهبودی کیفیت چوب در دماهای بالا می شود .

مراحل گرمادهی چوب ترمو
فرایند گرمادهی چوب ترمو

مزیت های حرارت دهی ترموود

یکی از بهترین مزیت های حرارت دهی ترموود در مقایسه با سایر روش های شیمیایی دوست دارطبیعت بودن آن است .چوب تنها در دمای بالا و با بخار آب پردازش پیدا می کند .
حفره های فشار امکان پردازش چوب در دمای بالا بدون از دست دادن رطوبت را فراهم می آوردکه سبب کاهش کشیدگی چوب و از میان رفتن نقصان ها می شود .حرارت دهی حجم چوب ساختار آن را تغییر می دهد بنابراین جذب رطوبت در چوب کاهش پیدا می کند در نتیجه چوب در شرایط هوایی متفاوت ماندگاری بیشتری خواهد داشت .
حرارت دهی ترموود آفت های احتمالی آن را از میان بر می دارد و باعث بهبود چوب می شود .بنابراین چوب ماندگاری بالاتری در برابر تغییرات هوایی و تخریبات قارچی خواهد داشت .

کاربرد ترمووود حرارت دیده

ترمووود حرارت دیده فاقد صمغ وضد حریق هستند .
حرارت دهی ترموود علاوه بر ایجاد این ویژگی های مثبت جلوه ی بصری خاصی به چوب می بخشد .گرمادهی سبب ایجاد رنگ قهوه ای زیبایی در چوب می شود .شدت رنگ به مدت زمان حرارت دهی در چوب بستگی دارد .هم چنین مشتریان امکان انتخاب رنگ در دامنه ی گسترده به وجود می آورد .چوب های حرارت دیده کاربرد بسیاری دارد .از این چوب ها در روکش کاری ،تهیه ی میز ،بالکن ها ،اجزای باغ ،پنجره ،درب ها ،سونا،استخر،کف کشی ها ،پارکت و اسباب و …به کار گرفته می شود

نظر شما