چوب مناسب آلاچیق

انتخاب چوب مناسب برای آلاچیق

انتخاب چوب مناسب برای آلاچیق

پیدا کردن شرکت مناسب جهت خرید ترموود با کیفیت و دارای هولوگرام مستلزم حضور آن شرکت در عرصه بازارهای سنتی و مدرن و تجارت الکترونیک است. طراحی سایت انجام شده برای آن شرکت باید گویایی لازم را داشته باشد و بازریابی آنلاین و digitalmarketing مناسب بتواند انواع چوب ها و محصولات را به مشتریان مربوطه معرفی کند.

جنس چوبی که برای ساخت آلاچیق بکار میرود دارای اهمیت زیادی میباشد. بدون شک شما یک سایه بان لازم دارید که جلوی حشرات مقاوم باشد ، در برابر شرایط جوی آسیب نبیند.

ساخت آلاچیق با چوب ترمو

اغلب مشتری ها تمایل دارند هزینه کمتری برای چوب آلاچیق بپردازند ولی نباید این نکته را فراموش کرد ، آلاچیق در فضای خارجی میباشد و در معرض مستقیم گرما ، سرما ، باران یا برف میباشد پس استفاده از انواع چوب های ارزان قیمت که هیچگونه فرآوری روی آن ها انجام نشده و در بازار به وفور یافت میشود کاری کاملا بی ارزش است.

چوب معمولی با گذر چندین ماه ترک میخورند و دچار تغییر در رنگ میشوند یا تحت تاثیر حملات انواع آفت قرار میگیرند و نهایت یکی دوسالی دوام میاورند.

بهترین نوع چوب برای ساخت آلاچیق ،ترموود می باشد.

مزیت ساخت آلاچیق با ترمووود

چوب ترمو گزینه ای ایده آل برای ساخت نمای ساختمان میباشد و بخاطر عدم استفاده مواد شیمیایی در مراحل تولیدی آن هیچ بوی ناخوشایند و آزار دهنده ای ندارد برعکس عطر طبیعی چوب را در محیط پخش میکند.

ترموود و ساخت آلاچیق

از امتیازات مهم ترمووود این است که هنگام فرآوردی تمام مواد غذایی و قندی موجود در آن که عامل اصلی جذب آفات و موریانه و…. است از بین رفته و دیگر دچار پوسیدگی براثر حمله آفت نخواهد شد.

از مهمترین مزیت های دیگر چوب ترمو پایداری در اندازه و ظاهر آن است. از آنجایی که ترمووود جذب آب خیلی کمی دارد در برابر بارندگی متورم نمیشود و ابعادش زیاد نمیگردد. چوب ترمو سبک است و کار کردن با آن خیلی ساده میباشد و رنگ طلایی آن ظاهری زیبا به فضایتان میدهد.

شرایط نگهداری آلاچیق با چوب ترمو

اگر آلاچیق شما با چوب ترمو ساخته شده نگهداری چندانی لازم ندارد و هر ۴-۵ سال یکبار نیاز به رنگ آمیزی دوباره دارد تا به درخشندگی روز اول برسد و میتوانید سال های زیادی از آن استفاده کنید.

ساخت آلاچیق با ترمووود

چنانچه از چوبی بجز ترموود استفاده کنید هر ۵ الی ۶ ماه تمام ستون ها ، سقف و کف آن را بررسی کنید و چوب های پوسیده و سایر قطعات را بررسی و در صورت لزوم عوض کنید در غیر این صورت ظرف مدت کوتاهی عملا غیرقابل استفاده میشود.

توصیه میشود حتما برای آلاچیق چوب غیر ترمو حتما سالی یکبار رنگ آمیزی انجام شود.

 

نظر شما