مناسب ترین متریال برای روکش کاری ساختمان

بهترین متریال برای روکش کاری ساختمان

 بهترین متریال برای روکش کاری ساختمان

انتخاب روکش کاری مناسب در فضای خانه نقش مهمی در طرح، کارکرد وارزش آن دارد. نه تنها فضای خارجی منزل نقش مهمی در یکپارچه سازی فضای خانه دارد بلکه به گونه ای بیانگر خصوصیات محیط داخلی نیز است. بنابراین جای تعجب نیست چرا اکثریت افراد در انتخاب روکش کاری ها وسواس به خرج می دهند. یکی از شعارهای اکثریت مالکان خانه به کار گیری مواد ساختمانی طبیعی و متناسب با محیط زیست است. مواد طبیعی سهم بسزایی در صنعت ساخت و ساز دارد و بیشتر مالکان خانه در جستجوی پیدا کردن طرحی بادوام برای فضاهای داخلی وخارجی منزل اند. در حالی که مواد بی شمار سازگار با محیط زیست وجود دارد ولی روکش کاری های چوبی بادوام در صدر جدول اند.

بهترین متریال برای روکش کاری ساختمان

چوب ترمو از نظر بسیاری از کارشناسان ساختمانی از دوام و کیفیت بالایی برخوردار است. رشد سریع این چوب ها موجب شده که در ساخت و سازها بیش تر از این نوع چوب مورد استفاده قرار گیرد. روکش کاری ساختمان با ترموود علاوه بر سازگاری بالای با محیط زیست، مزیت های بی شمار دیگری نیز دارد. امکان جعل چوب های طبیعی وجود ندارد. این در حالی است که برخی از چوب ها مانند وینیل و فیبرهای سیمانی مشابه به روکش کاری چوب ها هستند ولی زیبایی چوب های طبیعی در هیچ نوع گونه ی دیگری یافت نمی شود. هم چنین امکان رنگ کردن چوب ها در صورت دلخواه وجود دارد ودر غیر این صورت می توان این روکش کاری ها را در فضای آزاد و بدون هیچ گونه دستکاری رها گذاشت. بنابراین اگر نگران نوع، نحوه ی نگهداری و سازگاری با محیط زیست چوب ها هستید روکش کاری با ترمووود بهترین گزینه به شمار می آید. نگرانی دیگر در ارتباط با انواع متفاوت روکش کاری ها حقیقی و اصل بودن آن در هنگام تولید شدن است. چوب وینیل و فیبرهای سیمانی به سختی بازیافت می شوند که در هنگام استفاده از این چوب ها باید مد نظر گرفته شوند. در حالی که در روکش کاری های چوبی چنین مسئله ای وجود ندارد. چوب ها به آسانی بازیافت و مورد استفاده ی مجدد قرار می گیرند بنابراین اثری از باقی مانده ی چوب در کنار جاده ها وجود نخواهد داشت. یک محصول چوبی بادوام و سازگار با محیط زیست باید از همه ی لحاظ از کیفیت لازم برخوردار باشد.

رنگ های مناسب چوب دارای پیگمنت آبی و  پودر لارجورد  و پیگمنت های رنگ های مختلف هستند که ترکیبات دیگری در این رنگ ها مقاومتشان در شرایط جوی را تامین می کند. هولوگرام روی بسته های رنگ تضمین کیفیت آنها هستند. مشاوره با شرکت فروشنده و پخش کننده رنگ ها شما را در انتخاب برند و شماره رنگ مناسب فضایتان کمک خواهد کرد.

بهترین چوب برای روکش کاری ساختمان

بهترین چوب برای روکش کاری ساختمان

ترمو وود و یا چوب هایی که از لحاظ تکنیکی غنی سازی شده اند به عنوان روکش کاری های خارجی مورد استفاده قرار می گیرند. ترموود متمایز از سایر گونه چوب ها است. محلولی که در پردازش چوب ها مورد استفاده قرار می گیرد آن را دربرابر رطوبت و فعالیت حشرات نفوذ ناپذیر می کند.در عوض چوب های حاصل از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار می شوند که آن را برای استفاده در موارد متعدد امکان پذیر می کند. به علت عدم استفاده از ترکیبات شیمیایی در پردازش چوب ها امکان آزاد شدن مواد سمی خطرناک در فضا وجود ندارد. پس از نصب ترموود نیازی به مراقبت و نگهداری مجدد از آن ها نیست . به علت ساختار طبیعی چوب ترمو و به کار گیری آن در کاربردهای متعدد این چوب انتخاب مناسبی برای افزایش زیبایی، دوام وبالا بردن ارزش ملک می باشد.

بهترین مدل روکش چوبی

با افزایش آگاهی افراد نسبت به تاثیر املاک بر محیط زیست تولید و ساخت مواد روکش کاری ها ی بادوام نیز در حال افزایش است.خانه هایتان را با روکش کاری ترموود آراسته کنید.

نظر شما