طراحی باغچه های کوچک پشت بامی

طراحی باغچه های کوچک پشت بامی

چگونه یک باغچه پشت بامی بسازیم؟

آیا موقعیت استفاده از فضای پشت بامتان را دارید؟ آیا تاکنون به استفاده ی مفید از این فضا اندیشیده اید؟
پشت بام ها مکانی مناسب برای انتقال باغچه ها از قسمت های خارجی منزل به شمار می آیند. در این مقاله به بررسی مزیت های سات باغچه های پشت بامی و مراحل ساخت آن خواهیم پرداخت.

ساخت باغچه های پشت بامی

مراحل ساخت باغچه های پشت بامی

گام اول: قبل از راه اندازی و کاشت باغچه های پشت بامی از میزان اختیارات خود درباره ی استفاده از پشت بام مطلع شوید. هم چنین از میزان استحکام بام در تحمل بار آگاه شوید. در صورت نیاز با یک مهندس در این باب مشورت کنید.

گام دوم: دستیابی به پشت بام برای انتقال ادوات باغچه باید آسان باشد. در غیر اینصورت امکان مراقبت و آب دهی به گیاهان دشوار خواهد بود.

گام سوم: باغچه ی مورد نظر و فضای مورد استفاده پشت بام را انتخاب کنید. در انتخاب فضای پشت بامی عواملی مانند نورخورشید، رطوبت و جهت باد را در نظر بگیرید (نکاتی پیرامون روف گاردن)

گام چهارم: نوع گیاه، سبزیجات و میوه ی مورد نظرتان برای کاشت را انتخاب کنید.انتخاب ها باید براساس منطقه ،آب و هوا و دسترسی آسان صورت بپذیرد.از انتخاب گیاهانی که برای منطقه ی زندگیتان مناسب نیستند، خود داری کنید.(گیاهان مناسب روف گاردن)

گام پنجم: بستر گیاهان و گلدان های متناسب با نوع گیاه انتخابی را بسازید. جدول زمان بندی برای آب دهی به گل ها تهیه کنید و در صورت نیاز سایبان برای آن فراهم کنید.

 راه اندازی باغچه های پشت بامی

 راه اندازی باغچه های پشت بامی

  • خاک: انتخاب خاک متناسب با گیاهان اهمیت خاصی دارد. خاک باغبانی را با کودهای ارگانیک ترکیب کنید.
  • سیستم آب کشی: از گلدان های منفذ دار استفاده کنید. دقت داشته باشید منافذ کافی در ته گلدان به منظور تبادل آب اضافه به خارج اضافه کنید.
  • نگهداری و مراقبت: از آن جا که پشت بام ها محیطی گرم هستند میزان آب دریافتی گلدان ها را کنترل کنید. برای اندازه گیری میزان رطوبت موجود درخاک انگشت خود را تا نیمه به درون خاک فرو ببرید.(طریقه مراقبت از روف گاردن)
  • فضای گلخانه: با توجه به فضای موجود پشت بام مکان باغچه را اندازه گیری کنید. برخی از گیاهان به نور بیش تری نیاز دارند. بنابراین سعی کنید از گیاهانی متناسب با فضای موجود استفاده کنید.( گیاهان مناسب روف گاردن)
  • سایبان ها: ضروری است کاشت گیاهان در جهت باد صورت گیرد. بنابراین بهتر است سایبان هایی برای درختان بلند فراهم کنید.
  • در دسترس بودن: از بسترهایی استفاده که فضای کافی برای مجموعه ی گیاهان داشته باشند.

 

نظر شما