جزئیات اجرای روف گاردن 

جزئیات مراحل اجرای روف گاردن

جزئیات مراحل اجرای روف گاردن

اگر میخواهید روی تراس خود باغچه ای بی نظیر بسازید، ضروری است که درمورد ساخت آن چیزهایی را بدانید.

روش اول: ساخت کانتینر باغ برروی تراس است.

روش دوم: ساخت تخته های بزرگ بتنی یا چوبی برای رشد گیاهان است.

روش سوم: روش ساخت تمام سقف یا بعضی از بخش های انتخاب شده باغ با پوشش گیاهی است.

جزئیات مراحل اجرای روف گاردن

راهنمای مراحل اجرای روف گاردن

دانش و مهارت چگونگی نصب و نگهداری ترمووود با ابزار و یراق آلات دارای هولوگرام نزد پرسنل حرفه ای این شرکت موجود است. با مراجعه به اتوماسیون داخلی یا اتوماسیون اداری شرکت می توان تعدد مشتریانی که ازین خدمات استفاده کرده اند را مشاهده کرد.

این مقاله آموزشی بر پایه سه روش بالا می باشد که دارای ۵ ساختار لایه ایست که در راهنمای مرحله به مرحله زیر می بینید:

سقف ساختمان ها معمولا از سیستم سقفی معکوس ساخته شده است. در این مدل لایه ضد آب در زیر عایق حرارتی تعبیه شده اشت. با این طبقه بندی لایه ضد آب سقف از خطر مکانیکی و نفوذ مستقیم عوامل خارجی در امان است. علاوه بر این، دما بر روی سطح ضد آۤب بدون درنظر گرفتن شرایط آب و هوایی پایدار می ماند .

  1. لایه ضد آب: اگر شما میخواهید گیاه را روی تخته های بزرگ یا برروی خود سقف پرورش دهید یا آنکه درون کانتینر ها گل کاری کنید، سقف باید ضد آب، بادوام و مقاوم در برابر یخ زدگی باشد، ضدآب بودن سقف امری ضروریست و اولین مرحله ساخت روف گاردن می باشد. زیرا از نشت سقف جلوگیری می کند. لایه های ضد آب کل سطح بام را می پوشانند بخصوص قسمت هایی را که قرار است روی آن گیاه کاشته شود.
  2. لایه عایق: لایه عایق (محافظ)  روف گاردن را در مقابل رطوبت ونوسان دما مقاوم می کند و قدرت مکانیکی کافی به آن می دهد که این لایه بیشتر از صفحات پلی استایرن اکسترود شده، پانل یا فوم پلی ارتان ساخته شده است. پانل های پی آی آربه خوبی بعنوان یک لایه عایق برروی بام تعبیه شده و بدلیل داشتن شیارهای خاص و اتصالات حاشیه های دندانه دار به آب باران اجازه می دهد به آسانی به سیستم های زهکشی راه پیدا کند.
  3. لایه زهکشی: لایه زهکش به منظور جمع آوری آب اضافی و تخلیه سریع آب باران از لایه پوشش گیاهی به سیستم زهکشی می باشد.
  4. خاک بافت: لایه فابریک خاک بافت مخصوص جداسازی لایه زهکشی و گیاهانی که در خاک رشد میکنند است. این لایه از ذخیره سازی خاک و دیگر ذرات ریز که سیستم زهکشی را مسدود می کنند جلوگیری می کند. بعلاوه، با استفاده از گردش رطوبت با کاهش آب لایه پوشش گیاهی مقابله می کند. خاک بافت باید ضد آب و ضد نفوذ دربرابر بخار باشد واز نظر شیمیایی و بیولوژیکی ومکانیکی مقاوم باشد.
  5.  لایه پوشش گیاهی: معنای این لایه افزایش محیط کشت (خاک) و سطحی که شما گل و گیاه را روی آن پرورش می دهید، است .محیط کشت باید جریان هوای خوبی داشته باشد و ضد نفوذ آب باشد .خاک بر اساس گیاهی که شما میخواهید پرورش دهید، تهیه می شود. بطور کلی گیاهان به خاک حاصل خیز و کمی اسیدی نیاز دارند که می تواند با ترکیب خاک باغ، گیاخاک، کود مزارع یا کمپوست، وماده آلی آماده شود.ضخامت محیط کشت به نوع گیاهی که در آن پرورش می دهید بستگی دارد .

جزئیات مراحل اجرای روف گاردن

گیاهان قابل پرورش در روف گاردن

می توان از محیط سقف برای ایجاد پوشش گیاهی تزئینی، کاشت صیفی جات یا ساخت باغ مصنوعی بدون نیاز به نگهداری استفاده شود یا روف گاردن بسته به هر آنچه دوست دارید پرورش دهید،آب و هوا، بودجه، فضای موجود و عملکرد ساختمان برای پرورش گیاهان مختلف مانند درختچه ها، چمن، گیاه یک ساله، گیاه پایا، گل، سبزی ها و حتی درختچه های کوچک میوه مناسب است.

 

نظر شما