طراحی روف گاردن

طراحی روف گاردن

طراحی روف گاردن با ایده جذاب

روف گاردن یک فناوری جدید است که روی پشت بام، تراس خانه های آپارتمانی پیاده سازی می شود و امکان داشتن یک باغ کوچک را روی پشت بام برای شما ایجاد می کند.در این مقاله میخواهیم ایده هایی برای داشتن یک روف گاردن برای شما ارائه کنیم با ما همراه باشید.
بطور کلی هر فضای سبزی که روی پشت بام خانه شما ساخته می شود روف گاردن، گفته می شود و در ساخت آن متریال هایی مثل آبنما و مبلمان خاص باغ ، سایه بان و محصولات کشاورزی و….. بکار می رود. خانه مدرن امروزی بیشتر به صورت آپارتمان ساخته می شوند و حیاط ندارند پس توصیه میشوند فضای سبز در تراس و یا پشت بام خانه ها طراحی شوند تا افراد خانه از آن برای استراحت و آرامش استفاده کنند.

نور پردازی روف گاردن

نور پردازی در طراحی روف گاردن جایگاه ویژه ای دارد و شما میتوانید با طراحی کردن نورپردازی متناسب به فضای باغچه ای که روی بام با بوجود آمده عمق و حالت دهید و علاوه براین شب ها نورپردازی مناسب سبب تشخیص دادن راه ورودی و خروجی میگردد. نور پردازی ملایم می تواند در شب فضایی دوست داشتنی و صمیمی بخصوص شب ها بوجود آورد. علاوه براین ها مجسمه های سنگی و چوبی میتواند به زیبایی باغ شما بسیار کمک کند.

طراحی داخلی روف گاردن

روف گاردن ها باغ هایی هستند که برای پیاده سازی روی تراس ایجاد می شوند و شما میتوانید برای ایجاد این فضاهای سبز از ایده های آن بهره بگیرید. پیش از اینکه طراحی آن را شروع کنید بهتر است، ابتدا مساحت مورد نظر خودتان را اندازه بگیرید و بعد از آن با توجه به بودجه خودتان که در نظر گرفتید، اقدام به ساخت باغ در بام منزل خودتان کنید. توجه کنید ازبهترین موارد در ایجاد باغ تعیین کردن پوشش گیاهی متناسب با پوشش بافت خاکی است که میخواهید روی بام پیاده کنید. قبل از انتخاب گیاهان مخصوص روف گاردن این نکته نیز حائز اهمیت است که به میزان رشد ریشه ها، مقدار مقاومت گیاه در برابر گرما وتابش مستقیم نور خورشید و باد توجه کنید. سپس گیاهان و گل های زیبایی ذا برای کاشت در باغ تعیین کنید.

اهمیت گیاهان همیشه سبز در روف گاردن

بهتر است از کاشتن درختان همیشه سبز مثل کاج را نیز در گیاهان روف گاردن خود فراموش نکنید. علاوه بر این از گیاهان گلدانی متنوع نیز غفلت نکنید زیرا می توانند بافت متنوعی را به بام منزل شما بدهند. اگر علاقه دارید باغچه کوچکی که روی پشت بام خود بوجود آورده اید که دارای طراحی متفاوت باشد، می توانید در کف آن از سنگ ریزه سفید یا ماسه استفاده کنید. ساخت آلاچیق در روف گاردن از سایر عناصر پرطرفدارتر است و مورد توجه قرار می گیرد و در عین حال میتوانید برای هرچه زیباتر شدن باغ در پشت بام و ایجاد حس آرامش در این فضا از فواره و یا چشمه آبشار گونه استفاده کنید. چیدمان مبل ها مخصوص باغ در فضای بام از سایر انواع ایده های کاربردی می باشد که بسیار باید مورد توجه قرار بگیرد.

نظر شما