کیفیت و ماندگاری ترموود

کیفیت ترموود

کیفیت و ماندگاری چوب ترمو

کیفیت ترموود

ترموود کیفیت وماندگاری مادام العمر دارد. کیفیت در معنا همه ی جوانب را در برمی گیرد. کیفیت یکی از معیارهای اساسی اشخاص درانتخاب اقلام مورد نظر است. حفظ کیفیت مورد پسند مشتریان در شرکت رهاورد چوب یکی از قواعد ضروری است. استحکام یکی از شاخص کیفی ترمووود است .شاخص هایی مانند استحکام ،دوام وماندگاری از استانداردهای کیفی محصولات به شمار می آید. برای حصول اطمینان بیشتر درمحصولات کیفی مواد خام این چوب ها از جنگل های قانونی تهیه می شود.

نوع چوب جهت تولید ترموود  دارای اهمیت است. می توان با بررسی هولوگرام روی بسته بندی و انطباق طرح آن با طراحی لوگو انجام شده برای شرکت اصلی به اصالت کالا پی برد. اعتماد به کیفیت کالا از اولویت های تجارت  در تمامی بازارها است.

ماندگاری ترموود 

کارشناسان به این نتیجه دست یافته اند که با حرارت دهی چوب ها، دوام وماندگاری آن ها به مراتب افزایش خواهد یافت. شواهد موجود برآزمایش های صورت گرفته برچوب درخت زبان گنجشک ماندگاری بالاتر آن را نسبت به سایر گونه ها نشان داد. دوام و ماندگاری یکی از فاکتورهای موجود برای انتخاب چوب برای کاربردهای معمول است. ماندگاری چوب ها به ماهیت طبیعی ترمووود برای مقاومت در برابر پوسیدگی و حشرات بستگی دارد.

ماندگاری ترموود

میزان ماندگاری ترمووود

میزان ماندگاری ترموود براساس عملکرد چوب های سخت تعیین می شود زیرا برون لایه ی تمام گونه ها ساختار ضعیفی دارند بنابراین ماندگاری طبیعی براساس عملکرد سخت چوب ها تعیین می شود. تمامی بررسی ها با قراردادن چوب ها در محیط طبیعی وبررسی داده های قبلی صورت می گیرد. چهارنوع اساسی چوب وجود دارد. هر از این انواع مدت ماندگاری منحصر به فردی دارند. برای نمونه، چوب های درجه ی یک ماندگاری بالاتری نسبت به چوب های درجه ی چهار دارند.

یکی از دلایل کیفیت بالای ترمو وود درجه ی یک عدم جذب آب به سبب پردازش های گرمایی است. هم چنین گرمای بالا در زمان پردازش ساختار چوب را اصلاح و آن را در برابر هر گونه پوسیدگی و کش آمدگی و تخریب محافظت می کند. ماندگاری بالای ترموودها موجب به کارگیری آسان آن در فضاهای داخلی و خارجی می گردد. به سبب بالا بودن ماندگاری ترموود ها در برابر تخریبات قارچی این تجهیزات باید در بالاتر از سطح زمین نصب شوند.

ترموودها با خاصیت ضد آب بودن مقاومت بالایی در برابر پوسیدگی ها، حشرات، قارچ و…دارند. ولی در برابر رشد بیولوژیک قارچ ها در سطح زمین مقاوم نیستند.اگرچه رشد این قارچ ها تخریب ساختاری در چوب به وجودنمی آورد ولی زیبایی ظاهری آن را تحت تاثیر قرار می دهد.

مقاومت ترموود در برابر رطوبت

مقاومت جغرافیایی ترموود

چوب ترموها مقاومت بالایی در شرایط جغرافیایی متعدد دارند. در حقیقت این چوب ها ماندگاری بالاتری در برابر چوب های نرم پردازش نیافته دارند. حجم ترموود ها ده درصد کمتر از کاج های اسکاندیناوی است .
به یاد داشته باشید ترموودها رایحه ی خاصی دارند که بر اثر پردازش های گرمایی صورت گرفته به وجود می آیند.از همین سو نگران انتشار مواد شیمیایی در هوا نباشید. میزان ترکیبات ارگانیک در ترموودها کمتر از چوب های نرم پردازش نیافته است .

مقاومت ترموود در برابر رطوبت

ترموودها مناسب به کار گیری در شرایط آب و هوایی با رطوبت بالا، تغییرات دمای فصلی هستند. پردازش های گرمایی ترموود سبب جذب اندک رطوبت به درون چوب می گردد. میزان جذب رطوبت با پردازش گرمایی تا پنجاه درصد کاهش می یابد. هم چنین امکان پیچ خوردگی و شکستگی چوب در این حالت به کمترین حالت خود می رسد.

ایمنی ترموود

ترموود ها (به علت وجود گره های متعدد در این چوب ها) استحکام بالاتری نسبت به چوب های پردازش نیافته دارند. پردازش گرمایی ترمووود ها باعث استحکام چوب می شود. در نتیجه ایمنی ترموود را در زمان به کار گیری در ساختمان بالا می رود. دقت کنید از به کارگیری ترموودها در ساختارهای سنگین جلوگیری کنید. ترموودها از دسته چوب های مستحکم اند که در موارد متعدد به کار گرفته می شوند.از ترموودها در روکش کاری های داخلی و خارجی، کفپوش ها، سونا و…استفاده می شود.

شرکت رهاورد چوب از با سابقه ترین شرکت ها در زمینه خدمات مربوط به صنعت ساختمان و تامین کننده متریال برای نمای ساختمان و همچنین دکوراسیون داخلی می باشد. کیفیت ترموود نوع درجه اول اروپایی می باشد. خدماتی که رهاورد چوب ارائه می نماید شامل خدمات مربوط به چوب نمای ساختمان، چوب ترمو ،جهت کفپوش محوطه های خارجی و داخلی و همچنین طراحی و ساخت روف گاردن برای فضا سازی محیطی است. هدف شرکت رهاورد چوب جلب رضایت شما مشتریان عزیز می باشد.

نظر شما