کاشت گیاهان بومی در روف گاردن

کاشت گیاهان بومی در روف گاردن
کاشت گیاه مناسب در روف گاردن

مزایای کاشت گیاهان بومی در روف گاردن

درسراسر جهان مباحثه هایی درباره ی به کارگیری گیاهان بومی در روف گاردن وجود دارد.کتاب peck برنده ی جایزه ی بهترین طراحی روف گاردن شده است .۴۵درصد از برندگان جایزه ی از گیاهان بومی برای طراحی استفاده کرده بودند. در کتابی دیگر به تحریر cantorدر حدود ۵۹%از روف گاردن هایی که در آن از گیاهان بومی استفاده شده بود،ثبت شده است.این مسأله اهمیت گیاهان بومی را به درستی نشان می دهد. سازمان محافظت بین المللی در ایالات متحده ی آمریکا بر این عقیده بود که گیاهان بومی سازگاری بیش تری با محیط دارند، نیازی به آبیاری ،کوددهی و آفت کشی ندارند. این گیاهان با جذب پروانه ها ،پرندگان و حیوانات به حفظ بهسازی اکوسیستم کمک می کند و قابلیت جذب گونه های بومی به نفع اکولوژی را دارند.

کاغذ دیواری، رنگ و میزان نور لامپ و کفپوش لمینت و فرش، چوب دکوراسیون دارای هولوگرام و مبلمان از مواردی هستند که در طراحی داخلی باید به هماهنگی آنها دقت شود. یکی از راههای بررسی همگونی رنگ و نقش این کالاها طراحی مالتی مدیا با استفاده از تصاویر این کالاها بوده تا بتوان فضا را شبیه سازی کرد.

مزیت های گیاهان پشت بامی

  • گلخانه های پشت بامی مورد پذیرش اکثر طراحان معاصر است. این گلخانه ها علاوه بر جنبه ی زیبایی شناختی محیط زیست را با محیط منزل ادغام می کنند.
  • کودکان را با گیاهان و نحوه ی مراقبت از آن آشنا می سازد.
  • این گلخانه ها باجذب گازهای مضر هوا را تصفیه و پاکسازی می کنند.
  • باغچه های پشت بامی تعدیل کننده ی هوای بیرون وداخل هستند.

معایب کاشت گیاهان بومی در روف گاردن

تردیدهای بسیاری درباره ی گسترش گیاهان بومی در روف گاردن وجود دارد.سام بنوی طی تحقیقی به این نتیجه رسید که بسیاری از گونه های کمیاب ،حیات گونه های کمیاب دیگر را تهدید می کنند و هزینه ی حفظ و مراقبت از این گونه ها بسیار زیاد است.

دونات نگرانی پخش دانه ها و بذرهای غیر بومی را از مناطق متفاوت از طریق هوا و باد داشت وتکسلر ولن نیز دلایلی برای عدم استفاده از گونه های بومی و کمیاب را اعلام نمود.

این گونه ها به دلیل  آسیب پذیر بودن به آسانی از ژن های دستکاری شده و یا گیاهان مشابه تاثیر می پذیرند.علاوه بر گونه های نادر ،این گونه ها نیاز های زیستگاهی متعددی دارند بنابراین روند کاشت و راه اندازی روف گاردن در مدت زمان طولانی موفقیت آمیز نخواهد بود .

داده های کمی بسیاری در چهارده مقاله درباره ی میزان رشد گونه های بومی و ماندگاری آن ها تحت شرایط متفاوت چاپ شد.عدم راه اندازی و کاشت مناسب این گونه های بومی تاثیراث نامساعد بسیاری از لحاظ زیبایی بر روف گاردن درپی خواهد داشت .

کاشت گیاه در روف گاردن
کاشت گیاهان بومی در روف گاردن
 گیاه مناسب روف گاردن

آیا به نوع گیاه انتخابی تان در پشت بام فکر کرده اید؟ در این مقاله لیستی از گیاهان و درختان ایده آل برای باغچه های پشت بامی آمده است. کاشت هر نوع گیاهی که در باغچه های خارجی صورت می گیرد، مجاز است. معمولا فضاهای پشت بامی بسیار گرمتر از سایر مناطق هستند. بنابراین گیاهانی که مقاومت بالا در برابر خشکی دارند، حائز اهمیت است. باید گلدان های بزرگ برای گیاهان با ریشه های بلند را انتخاب کنید.

گل ناز به علت داشتن ویژگی های منحصر به فرد گزینه ی مناسبی برای روف گاردن به شمار می آید.این گیاه بسیار سرزنده و پر آب است.دهانه ی این گیاه درشب برای جذب کربن دی اکسید باز می شود ودر روز برای جلوگیری از کاهش آب از تعریق بسته می شود.

تحقیقات فرال نشان می دهد که گیاهان متابولیسم گری چون sedum pachyphyllum,sedum spurimوsedumclavatum مدت ۱۱۳ روز بسته به نوع خاک زنده می مانند. گیاه spuriumتوان کمتری در برابر بی آبی دارد و تحت شرایط آبیاری هر سه هفته یک بار عمر می کند .هم چنین تحقیقات حاکی از این است که کاهش دما تاثیربسیاری بر افزایش قد گیاهان دارد. در کنار تحمل در برابر بی آبی ،تحمل انرژی خورشیدی نیز باید در نظر گرفته شود زیرا اکثر روف گاردن ها در معرض تششع بالای انرژی خورشیدی قرار دارند . برخی از این گیاهان مقاومت بالایی در برابر نور خورشید دارند ولی برخی دیگر چنین نیستند .

برای مثال گیاه parthenocissus quinquefolia به کمتر از سه ساعت در روز به دریافت انرژی خورشیدی نیاز دارد. براساس آزمایش های صورت گرفته ی گترورو،گونه های گیاهی sedum kamtschatim,S,spriumوAlliumcernuumگزینه های مناسبی برای بام های سایه به شمار می آیند.این در حالی است که sedum acre,sedum album,talinum calycinumگزینه های مناسبی برای بام های سایه دارو آفتاب گیر هستند .

نظر شما