روکش کاری فضاهای بیرونی

۱۳راه حل برای روکش کاری  مدرن  فضاهای بیرونی

معماری مدرن و نماهای خارجی به طور فزاینده ای در سرتاسر جهان طرفداران بسیاری پیدا کرده است.خریداران خانه و مالکان خانه در جستجوی خانه هایی با طرح های ساده و خطوط ساده در قسمت های داخلی و خارجی خانه اند. در طراحی خانه تاکید خاصی بر روکش کاری کاری چوبی به عنوان یک راهی موثر برای افزایش زیبایی و ایجاد نقاط کانونی قابل توجه شده است.سیزده نظریه ی مرتبط به روکش کاری فضای داخلی و خارجی منزل به شما در انتخاب بهترین تصمیم تان کمک می کند:

۱-افزایش ارتفاع

عموما خانه ها با چوب ها و به صورت افقی روکش کاری می شوند.در راهکارهای مرتبط به فضا سازی مدرن تخته چوب ها به صورت عمودی در روکش کاری ها به کار برده می شوند.نصب افقی روکش ها باعث بالابردن جهت چشم وافزایش ارتفاع خانه می شود.بنابراین روکش کاری عمودی در ترکیب با سقف های زاویه دارباعث بلند تر و باشکوه  نشان داده شدن خانه می شود.

چوب نمای ساختمان۲-حرکت مدرن

می دانیم که روکش کاری عمودی گزینه ی مناسبی برای به کار گیری در خانه های مدرن است .اما چرا از این نوع روکش کاری فقط در دیوارها استفاده کنیم ؟برای نمونه در این خانه از ادامه ی روکش کاری ها در سقف نیز استفاده شده است که نتیجه ی نهایی چنین عملی ایجاد سبک ساده ی حیرت بر انگیز است.

نمای ترموودی

۳-فضاهای جلو باز

در بسیاری از خانه های مدرن پنجره ها و شیروانی های بسیاری وجود دارد که امکان نفوذ نور از این راه به فضای داخل خانه آسان شده است.در خانه های ساحلی نه تنها چنین مشخصه هایی وجود دارد بلکه روکش کاری ها صورت گرفته بر روی دیوارها و سقف ها فضای جلوی خانه را همواره باز نگه داشته است.از این طریق علاوه بر مشاهده ی کامل فضای ساحلی مقدار بیشتری از نور خورشید وارد فضای داخلی منزل می شود.

نمای بیرونی ساختمان

۴-طرح های سنتی

این خانه مثال قابل توجهی از این است که چگونه یک خانه با روکش کاری افقی سنتی مدرنیته شود.بهترین راه برای ایجاد فضای مدرنیته در خانه تزیین فضای اطراف خانه ونگه داشتن شکل و ساختار طبیعی خانه است.در این خانه از پنجره های بدون قاب و حاشیه استفاده شده است.

چوب ترمو

۵-عمق طرح

برخی افراد فکر می کنند روکش کاری خانه تنها به مجموعه ی راه کارهای ذکر شده محدود می شود درحالی که در ارتباط با خانه ها مدرن چنین چیزی معنا ندارد.دراین خانه از چوب های اصلاح شده برای ایجاد زیبایی در فضای خارجی منزل استفاده شده است.در حالی که استفاده ی این چوب در روکش کاری ها ،کف کشی ها ،سقف هاسبب مدرن شده و ایجاد حس تازه در فضای خانه می شود.

۶-ترکیب مصالح

روکش کاری افقی سبب می شود خانه طویل تر به نظر برسد اما در خانه های یک طبقه این نوع روکش کاری سبب می شود خانه کوتاه تر نیز به نظر برسد.به همین سبب برای از بین بردن ظاهر کوتاه خانه روکش کاری را چند فوت بالاترازسطح زمین شروع می کنند .بدانید که در طراحی این خانه از هیچ گونه قاب و یا حاشیه ای استفاده نباید کرد وتمامی موادی که در قسمت تحتانی خانه مورد استفاده قرار گرفته اند بسیار ساده اند .در اینصورت ظاهر خانه همچنان مدرن باقی خواهد ماند.

چوب ترمو

۷-دوسبک

در این خانه ی مدرن از دوسبک متفاوت برای روکش کاری خانه استفاده شده است.دقت کنید در بخش هایی که تخته ها به صورت افقی کار گذاشته شده اند در سوی دیگر همان تخته ها به صورت عمودی کار گذاشته شده اند.همچنین نوارهای تیره ای در قسمت های بالای این روکش کاری برای ایجاد تفاوت و جلب نظر به کار گرفته می شوند.

رهاورد چوب

۸-دوبعدی

در خانه ی فوق بازسازی های لازم برای مقاوم سازی آن صورت گرفته است.برای ایجاد ابعاد متفاوت در این بازسازی علاوه بر به کارگیری افقی روکش ها در قسمت دیگر تخته ها به صورت عمودی به کار گرفته می شوند.به علاوه از این روکش کاری ها برای نرده کشی در طبقه ی دوم با ایجاد فضا بین تخته ها استفاده می شود.

اجرای نمای ساختمان

۹-روکش کاری های جزئی

پنجره های شیشه اس خانه های مدرن اهمیت خاصی دارند بنابراین بهتر است در روکش کاری قسمت های خارجی شفافیت و وضوح را در نظر بگیریم.با استفاده ازروکش های چوبی طبیعی رنگ و ظاهر خانه به را به رنگ روشن نزدیک تر بسازیم.

چوب ترموود

۱۰-قاب ها

در بازسازی  خانه های روستایی از روکش کاری  مشابه در قسمت های خارجی مانند سقف ،کف برای ایجاد خطوط صاف ویکدست استفاده می شود.خطوط بلند روکش کاری ثبات یکدستی در شکل و اندازه های متعدد قاب های پنجره به وجود می آورد.

نمای چوبی ساختمان

۱۱-زوایای عمیق (تند)

چرا باید همه ی خانه ها به صورت مستقیم کارگذاشته شوند؟دراین خانه ی کوستانی با شکستن مرزها طرحی ابداع شده است که خانه از پایه دریک زاویه ی مشخص به سمت بالا ساخته شده است.با توجه به زوایای به کاربرده شده در این معماری باید عواملی چون روکش کاری صحیح را درنظر گرفت .این زیبایی با استفاده از چوب های اصلاح شده علاوه بر دوام ،زیبایی خانه نیز به ارمغان آورده می شود.

اجرای نمای چوبی

۱۲-مدرنیته سازی تاریخی

مالکان این ایالات سنگی براینند تا بدون کاستن از ظاهر کلاسیک آن به مدرنیته ی آن بیفزایند.با استفاده از روکش کاری چوبی در نمای خارجی این ایالت تمایز خاصی میان نمونه ی سنتی و مدرن خانه به وجود آمد.

ترمو وود

۱۳-تخته ها و الگوها

با روکش کاری عمودی ادوات بلند و بدون استفاده می توان تفاوت های چشمگیری در فضای خارجی آن به دست آورد.در این مجموعه از تخته هایی استفاده شده است که ساختار،بافت و عمق خاصی را در مقایسه با خطوط افقی به ساختمان می دهد.هرچه تخته ها بزرگتر و ضخیم تر باشند طرح ایجاد شده مدرنیته تر خواهد بود.

فضای مدرن خارجی منزلتان را خودتان طراحی کنید.

روکش کاری چوب در روش های متعدد صورت می پذیرد.با مطالعه ی راهکارهای ارائه شده به اهدافتان برسید.

نظر شما