میخ مناسب نصب ترموود

استفاده از ترمووود در دکوراسیون داخلی خانه

انتخاب میخ برای نصب ترمووود

پیدا کردن شرکت مناسب جهت خرید میخ ترموود با کیفیت و دارای هولوگرام مستلزم حضور آن شرکت در عرصه بازارهای سنتی و مدرن و تجارت الکترونیک است. طراحی سایت انجام شده برای آن شرکت باید گویایی لازم را داشته باشد و بازریابی آنلاین و digitalmarketing مناسب بتواند انواع چوب ها و محصولات را به مشتریان مربوطه معرفی کند.

برای نصب ترمووود میتوان از میخ های نفوذپذیر هم تراز با سطح روکش شده استفاده نمود.
ضخامت میخ ها بهتر است در حدود ۲.۱الی ۲.۵ باشد.

میخ های اصلاح شده و باریک به منظور جلوگیری از شکاف و ایجاد قدرت بالا مناسب تر هستند .

در مورد میخ های استاندارد میزان نفوذ میخ به داخل تخته باید ۲.۵×ضخامتی بیش تر از تخته داشته باشد.
در مورد میخ های اصلاح شده این ضخامت باید دو برابر باشد.

از چکشی استفاده کنید که شدت شکافتن بر اساس برخورد چکش با دیوار زیاد باشد.
بر روی گره ها میخ نزنید.

اگر از زبانه و یا تخته های شیارداراستفاده می کنید یک شکاف دومیلی متری در مابین آن ایجادکنید.
شکافی مشابه مابین تخته های روکش دارمخروطی باید ایجاد شود.

اگر از پیچ استفاده می کنید ایجاد سوراخ اولیه ضروری است .

 

از ایجاد میخ های درونی با استفاده از یک میخ جلوگیری شور زیرا ریسک شکافت زبانه افزایش می یابد و شدت این ریسک با دریل کاری پیچ ها کاهش می یابد.

ثبات میخ ها باید در فاصله ی حداقل ۲۵میلی متری از انتها و فاصله ی ۳۰ میلی متری از لبه های تخته باشد.اگر مجبور به ثبات میخ در در زیر لبه های تحتانی هستید سوراخ ها را قبل از ثبات میخ برای جلوگیری از شکاف تخته ثابت کنید.

میخ ها باید در جای مناسب با توجه به نمای چوب ثابت شوند .محل هم پوشانی تخته ها و یا روی هم قرار گیری آن طوری که میخ از تخته ی خارجی به تخته ی داخلی نفوذ نکند ،مهم است.هم پوشانی تخته ی خارجی و داخلی در روکش کاری تخته به روی تخته باید بیست میلی متر باشد.

روکش کاری تخته های ۱۲۰میلی متر و یا پهن تر باید با دو میخ ثابت شود.تخته های کمتر از ۱۲۰میلی متر با یک میخ ثابت می شوند میخ ها باید در قسمت پایینی تخته قرار بگیرند .

شرایطی که تخته های روکش کاری شده با پهنای ۱۰۰میلی متری در معرض بادهای سنگین قرار می گیرند باید از دومیخ برای ثبات آن استفاده شود.

اتصال در تخته ها یی که نوک به نوک به هم متصل می شوند دربالای تخته ی نازک است.اگر از تخته های نازک به پهنای ۴۲میلی متر استفاده می شود لازم است تعداد تخته ها را به دو عدد به منظور ثبات میخ در فاصله ی ۲۵میلی متری در انتهای تخته افزایش داد.

انواع میخ برای نصب ترمووود

برای الصاق ترمووود فنلاندی باید از میخ های استیل ضدخش استفاده کرد. سرمیخ های سبک و آبکاری شده با در معرض رطوبت و رنگ قرار گرفتن از بین می رود .میخ های بدون سر ،با سر کوچک ویا میخ های روکش دار برای چوب ترمو مناسب هستند اما میخ های سر گرد قدرت بالاتری دارند .

نصب ترموود

رنگ ترمووود
چوب نمای ساختمان 

نظر شما