طراحی مدرن چوب ها

طراحی مدرن چوب ها

طراحی مدرن چوب های مناطق شهری

صنعت طراحی با چوب ها مناطق شهری روزانه در حال افزایش است. از این رو  کلیف اسپنسر بنیان دهنده کارگاه چوب سازی از این  نوع چوب ها استفاده کرده است. آلاباما سوییرمحصولات چوبی متناسب با محیط زیست را از درختان مناطق شهری بیرمنگام ساخته است. از زمان آغاز کار صدها کنده ی چوبی از محل دفع زباله جمع آوری و برای ساخت محصولات چوبی خانگی به کارگاه ها انتقال داده می شوند. یکی ازاین محصولات چوبی که در سال 2017 ساخته شده برنده ی جایزه ی همایش ها شد. این میز غذاخوری چوبی زیبا حاصل یک درخت چوبی قطع شده و بلا استفاده بوده است.

مدرن ترین طراحی چوب

چوب های شهری به چه معنا هستند؟

این چوب ها عملکردی مشابه به نمونه چوب های سنتی دارند ولی پهنا و ارتفاع این چوب ها به سبب رشد یافتن در مناطق غیر قابل پیش بینی متغیر می باشد. بر خلاف چوب های سنتی ظاهر دو درخت از این چوب ها به هم مشابه نیست. حتی ممکن است ظاهر این چوب ها با نمونه الوارها ی برش داده شده اشتباه گرفته شوند.چوب های شهری زیبایی منحصر به فردی دارند.طراحان، نجاران، هنرمندان و افرادی که در جستجوی کارهای چوبی سفارشی هستند، از این چوب استفاده می کنند.

گونه ی چوب های شهری

اگر تاکنون از چوب های دغدغان چیزی نشندیده اید مسئله ای نیست. چوب دغدغان شباهت عجیبی به چوب کاج و زبان گنجشک با زیر بنای زرد دارد. به سبب خشک شدن دشوار دغدغان این چوب کمتر در کارگاه های چوب سازی یافت می شوند. ولی به نظر می رسد میزان این چوب ها در بیرمنگام کافی است. درختان در زمان رشد به جهات مختلفی متمایل می شوند و در زمان خشک شدن چوب آن استوار خواهند ماند .چوب درخت شهری در زمان پردازش رنگ بسیار جالبی به خود می گیرند و با گذر زمان رنگ آن به کهربایی متمایل می شود.

جایزه ی بین الملی متعلق به کدام یک از لوازم چوبی است؟

این جایزه متعلق به یک میز غذا خوری است که در تخته ی آن از چوب دغدغان استفاده شده است. طراحی خاص، روغن مالی مناسب نقش بسزایی در زیبایی این میز داشته اند. پایه های این میز متشکل از یک میله ی آهنی جناغ مانند با طرح زیباست. چرا چوب های
طبق یک برآورد مشخص شد در زمان کشف چوب ها برمینگام  در حدود صد درخت در هر هفته برش داده می شد. از آن پس کارکنان کارگاه های چوبی به طراحی و فروش این چوب ها در سایز وطرح های متفاوت پرداختند.تنها طراحی و کار کردن با این چوب ها سودی در پیش نداشت. بنابراین طی تمهیدات لازم به این نتیجه رسیده شد تا قطعات بلا استفاده ی این چوب ها نیز به فروش برسد.

طراحی مدرن چوب

لی طراح گرافیک چوب های شهری گفت :”بهتر است در وهله ی اول به مصالح در دسترس مان و کارایی آن بیندیشیم .” قدم اول مرتبط به خشک سازی چوب و آسیاب آن در خارج از شهر صورت گرفت. با تاسیس فروشگاه های بزرگ چوب بری و فروش به آرزوها یمان دست خواهیم یافت همان طوری که پیرامون را طلافروشی ها و…احاطه کرده است.

حامیان صنایع چوبی در طول سه سال آینده به رشد آن خواهند پرداخت. در سال 2018 کوره های مختص به خشک سازی سریع چوب ها راه اندازی خواهد شد تا با افزایش ظرفیت فروش چوب ها زمان انتظار را کاهش دهد. امید است در طول سال های آینده با سایر لوازم و مصالح مانند برنج استفاده شود.

ترموود

رنگ ترموود

چوب نمای ساختمان

نظر شما