طراحی مدرن چوب ها

طراحی مدرن چوب ها

طراحی مدرن چوب های مناطق شهری

صنعت طراحی با چوب ها مناطق شهری روزانه در حال افزایش است. از این رو  کلیف اسپنسر بنیان دهنده کارگاه چوب سازی از این  نوع چوب ها استفاده کرده است. آلاباما سوییرمحصولات چوبی متناسب با محیط زیست را از درختان مناطق شهری بیرمنگام ساخته است. از زمان آغاز کار صدها کنده ی چوبی از محل دفع زباله جمع آوری و برای ساخت محصولات چوبی خانگی به کارگاه ها انتقال داده می شوند. یکی ازاین محصولات چوبی که در سال ۲۰۱۷ ساخته شده برنده ی جایزه ی همایش ها شد. این میز غذاخوری چوبی زیبا حاصل یک درخت چوبی قطع شده و بلا استفاده بوده است.

مدرن ترین طراحی چوب

چوب های شهری به چه معنا هستند؟

این چوب ها عملکردی مشابه به نمونه چوب های سنتی دارند ولی پهنا و ارتفاع این چوب ها به سبب رشد یافتن در مناطق غیر قابل پیش بینی متغیر می باشد. بر خلاف چوب های سنتی ظاهر دو درخت از این چوب ها به هم مشابه نیست. حتی ممکن است ظاهر این چوب ها با نمونه الوارها ی برش داده شده اشتباه گرفته شوند.چوب های شهری زیبایی منحصر به فردی دارند.طراحان، نجاران، هنرمندان و افرادی که در جستجوی کارهای چوبی سفارشی هستند، از این چوب استفاده می کنند.

گونه ی چوب های شهری

اگر تاکنون از چوب های دغدغان چیزی نشندیده اید مسئله ای نیست. چوب دغدغان شباهت عجیبی به چوب کاج و زبان گنجشک با زیر بنای زرد دارد. به سبب خشک شدن دشوار دغدغان این چوب کمتر در کارگاه های چوب سازی یافت می شوند. ولی به نظر می رسد میزان این چوب ها در بیرمنگام کافی است. درختان در زمان رشد به جهات مختلفی متمایل می شوند و در زمان خشک شدن چوب آن استوار خواهند ماند .چوب درخت شهری در زمان پردازش رنگ بسیار جالبی به خود می گیرند و با گذر زمان رنگ آن به کهربایی متمایل می شود.

جایزه ی بین الملی متعلق به کدام یک از لوازم چوبی است؟

این جایزه متعلق به یک میز غذا خوری است که در تخته ی آن از چوب دغدغان استفاده شده است. طراحی خاص، روغن مالی مناسب نقش بسزایی در زیبایی این میز داشته اند. پایه های این میز متشکل از یک میله ی آهنی جناغ مانند با طرح زیباست. چرا چوب های
طبق یک برآورد مشخص شد در زمان کشف چوب ها برمینگام  در حدود صد درخت در هر هفته برش داده می شد. از آن پس کارکنان کارگاه های چوبی به طراحی و فروش این چوب ها در سایز وطرح های متفاوت پرداختند.تنها طراحی و کار کردن با این چوب ها سودی در پیش نداشت. بنابراین طی تمهیدات لازم به این نتیجه رسیده شد تا قطعات بلا استفاده ی این چوب ها نیز به فروش برسد.

پیدا کردن شرکت مناسب جهت خرید چوب با کیفیت و دارای هولوگرام مستلزم حضور آن شرکت در عرصه بازارهای سنتی و مدرن و تجارت الکترونیک است. طراحی سایت انجام شده برای آن شرکت باید گویایی لازم را داشته باشد و بازریابی آنلاین و digitalmarketing مناسب بتواند انواع چوب ها و محصولات را به مشتریان مربوطه معرفی کند.

 

طراحی مدرن چوب

لی طراح گرافیک چوب های شهری گفت :"بهتر است در وهله ی اول به مصالح در دسترس مان و کارایی آن بیندیشیم ." قدم اول مرتبط به خشک سازی چوب و آسیاب آن در خارج از شهر صورت گرفت. با تاسیس فروشگاه های بزرگ چوب بری و فروش به آرزوها یمان دست خواهیم یافت همان طوری که پیرامون را طلافروشی ها و…احاطه کرده است.

حامیان صنایع چوبی در طول سه سال آینده به رشد آن خواهند پرداخت. در سال ۲۰۱۸ کوره های مختص به خشک سازی سریع چوب ها راه اندازی خواهد شد تا با افزایش ظرفیت فروش چوب ها زمان انتظار را کاهش دهد. امید است در طول سال های آینده با سایر لوازم و مصالح مانند برنج استفاده شود.

بررسی میزان کیفیت چوب ترموود

یکی از دلایلی که نمی توانیم چوب ترمو اصل را از چوب ترموود  تقلبی تشخیص دهیم عدم آکاهی نسبت به استانداردها و ویژگی های چوب ترمو می باشد که باعث بروز مشکلاتی از قبیل پریدگی رنگ، ترک و تغییر شکل چوب در برخی از پروژه ها شده که این امر منجر به بی اعتمادی جامعه مهندسین و سازنده ها نسبت به این محصول لوکس و گرم می شود و در نهایت کمتر مورد استفاده قرار میگیرد.

thermowood sale

نکات مهم جهت ارزیابی چوب ترمو

از مهم ترین مشخصه های چوب ترمو می توان موارد ذیل را ذکر نمود

 • استاندارد ضخامت ترمووود کاج برای نما بین ۱۸ تا ۲۱ میلی متر می باشد
 • ترمووود بریده شده از مغز درخت از کیفیت بهتری برخوردار می باشد
 • وجود ترک در مقطع و سطح چوب مجاز نیست
 • گره درختان کاج منطقه اسکاندیناوی به صورت پروانه ایی و منظم می باشد در غیراینصورت ترمووود، چوب روس ترموشده غیر استاندارد می باشد
 • کیفیت پرداخت سطح چوب ترمووود اصل قابل مقایسه با ترمووود تقلبی میباشد
 • ترمووود با مغز روشن به معنی استاندارد نبودن پروسه ترمو است
 • برای تشخیص گریدچوب ترمو اصل می توان نسبت گره های پریده در طول شاخه که نباید مـثال از ۱ الی ۲ گره در شاخه ایی با طول ۴ متر بیشتر باشد در نظر گرفت
 • وجود لکه های تیره بر روی سطح چوب به معنای باختگی یا پوسیدگی چوب میباشد که این امر نیز نشانه پایین بودن کیفیت چوب میباشد
 • تمامی برندهای معتبر جهان که به صورت استاندارد ترمووود تولید میکنند عضو سندیکای جهانی ترمووود بوده
 • برای انتخاب و خرید چوب ترمو در صورت امکان از چندین شرکت چوب نمونه دریافت کنید و با یکدیگر مقایسه کنید

 

wooden pergola

کاربرد چوب ترموود

چوب ترمو سخت به علت قیمت چوب ترمو و وزن بیشتر به نسبت چوب ترمو نرم کمتر در نماهای ساختمان به کار گرفته می شود این چوب ها اکثرا برای مصارف مانند کف سازی و مکان های پردرد توصیه می شوند

برخی از سخت چوب ها را دیگر خیلی سخت می توان پیدا کرد و نایاب هستند چراکه بدون نگرانی از احتمال انقراض شان بی محابا بریده می شونداین نه تنها ضایعه ای برای محیط زیست است، بلکه قیمت این چوب ها را نیز به شدت بالا می برد. اگر می توانید، سعی کنید چوب را از جنگل های با رویش پایدار خریداری کنید. با این کار می توان از درختان جنگلداری پایدار حمایت کرد.

استفاده از چوب ترمو نرم و سخت در نماها بستگی ویژه ای به طراح و معمار ساختمان دارد و معماران ساختمان تعیین کننده ترین افراد در انتخاب گونه چوبی مناسب برای نمای چوبی ساختمان می باشند

ترموود

رنگ ترموود

چوب نمای ساختمان
طراحی مدرن چوب ها
 • Editor Rating
 • Rated 3.5 stars
 • ۷۰%

 • طراحی مدرن چوب ها
 • Reviewed by:
 • Published on:
 • Last modified: ۳۱ شهریور, ۱۳۹۷

نظر شما