ساخت روف گاردن

ساخت روف گاردن
ساخت روف گاردن

 

ساخت روف گاردن

پیش از هرچیز مطمئن شوید قوانین مربوط به ساخت روف گاردن در شهر و ساختمان شما چگونه است. همینطور اطمینان حاصل کنید مقاومت سقف شما برای نگه داشتن روف گاردن مناسب است یا نه. میتوانید از یک مهندس عمران حرفه ای کمک بگیرید.

هدف از ساخت روف گاردن چیست؟

  1. .یک فضای سبز کوچک و دنج برای تعطیلات آخر هفته؛ در این حالت یک کاناپه کوچک نیاز دارید، با گیاه و نور پردازی ملایم و زیبا.
  2. فضایی شیک برای جمع های خانوادگی شما، حتما به میزی ۶ نفره در آلاچیق نیاز دارید. قرار دادن یک باربیکیو فضا را هیجان انگیزتر میکند
  3.  کشت محصولات زراعی برای کسانی که بازنشسته شده اند و دوست دارند باغبانی کنند فراموش نکنید تجهیزات زهکسی آب و جذب نور برایتان فراهم باشد
  4. وقت گذرانی کودکان روی پشت بام؛ داشتن یک استخر کوچک میتواند ساعت ها بچه ها را سرگرم کند. البته مراقب فرزندان کوچک باشید. استخر با فضای سبز در کنار یک سرسره پلاستیکی کوچک میتواند فضای شادی را برای بچه ها فراهم کند.
  5. کاغذ دیواری، رنگ و میزان نور لامپ و کفپوش لمینت و فرش، چوب دکوراسیون دارای هولوگرام و مبلمان از مواردی هستند که در طراحی داخلی باید به هماهنگی آنها دقت شود. یکی از راههای بررسی همگونی رنگ و نقش این کالاها طراحی مالتی مدیا با استفاده از تصاویر این کالاها بوده تا بتوان فضا را شبیه سازی کرد.

عملیات احداث روف گاردن

  • ساخت بستر مناسب برای کاشت گیاه

جهت کاشت لایه ای خاک لازم داریم ، بجز آن ضخامتش نباید خیلی زیاد باشد تا فشار زیادی بر سقف وارد نکند مجاری اختصاصی برای زهکشی آب داشته باشد.
در این راستا صفحات پلاستیکی با ضخامت ۵ تا ۱۵ سانتیمتر وجود دارد که شکاف هایی مانند شانه تخم مرغ می باشد.در این شکاف ها آب ذخیره میگردد و کم کم لایه بالایی خاک را مرطوب میکندو در عین حال باعث کاهش حجم خاک میشود و لایه خاکی که گیاه احتیاج دارد سبک میسازد.
بجز این لایه، ایزوگام و آنتی ریشه دارد که از وارد شدن ریشه به سقف جلوگیری میشود و ساختمان خسارت نمیبیند. به این قضیه خیلی اهمیت بدهید.توصیه میشود از سیستم آبیار قطره ای استفاده کنید و تا آبیاری باغچه را ساده کنید. این سیستم از تعدادی شیلنگ و نازل ساخته شده و قیمت چندانی هم ندارد.

  • ایجاد کانال جهت هدایت آب باران برای آبیاری

میتواان کانال هایی کوچک برای شیب استاندارد بوجود آورد و سطح آن را با صفحات کریتینگ بپوشانید.

توصیه میشود از گیاهان سبز که آفت کمتری جذب و مراقبت از آنها ساده تر است، استفاده کنید.

برای روف گاردن معمولا از نیمکت هایی چوبی یا فلزی که مخصوص فضای باز میباشند(شبیه نمونه های موجود در پارک ها) استفاده میشود. دقت کنید ساخت روف گاردن با چوب ترمو ،تمامی نگرانی ها در مورد تغییر دما را از بین می برد.همینطور میتوانید از نیمکت های ساخته شده از ترموود و فرش هایی که مخصوص فضای باز ساخته شده اند و زیر باران خیس نمیشوند، استفاده کنید.

  • سطح پیاده روی با سنگفرش چوبی

ساخت یک مسیر چوبی برای پیاده روی و نور پردازی آن میتواند رویایی باشد و حس قدم زدن در طبیعت را منتقل کند.

نظر شما