ساخت ابزار آلات موسیقی با چوب ترمو

 چوب ترمو و ابزارآلات موسیقی

 چوب ترمو و ابزارآلات موسیقی

 

پروژه ی تحقیقاتی صورت گرفته در شهر درزدن راجع به ساخت ابزار آلات موسیقی نشان می دهد به کار گیری ترمووود هزینه ی ساخت ابزار آلات را کاهش می دهد .آن سوفیا ویالونیست مشهوردر پاسخ به پرسش روزنامه ی “Der bund”که نظر وی راجع به ویولن استرادی واریوس چیست ،چنین گفت :"روح ویالونیست در ماورای ابزار موسیقی اش قرار دارد ."ماورای موسیقی ویولون به نوازنده ی آن مرتبط است .

علوم چوب در مقایسه با موسیقی دان باید تاثیر تفکر در فعالیت های تحقیقاتی اش را نادیده بگیرد وتنها به داده های قابل مقیاس اصوات محدود شود .مصداق موسسه ی ابزار موسیقی در وموسسه تکنولوژی علوم و چوب در درزدن که مشخصه های الوارهای حرارت دیده را موشکافانه بررسی می کنند .

افزایش کیفیت صوتی ابزار آلات موسیقی با ترمووود

علاقه به موسیقی سرتاسر جهان را فراگرفته است هر ساله میلیون ها ابزار موسیقی چوبی در سر تا سر جهان ساخته می شود .کمبود چوب های با کیفیت معضلی برای صنعت موسیقی بالاخص اکنون که طرفداران محیط زیست مخالف برش درختان گرمسیری برای ساخت گیتار اند ، شناخته شده است .

اغلب از چوب کاج برای ساخت درب گیتار استفاده می شود بنابراین قطر آن حداقل باید ۶۰ سانتی متر وبزرگی تنه ی در حدود یک متر باشد.چوب های درخت صنوبر در حدود ۲۵۰ الی ۳۰۰سال در کوهستان ها رشد کرده اند تا چوب آن شرایط لازم برای ساخت گیتار،ویولون را داشته باشد.اما چوب های ارزشمند گران قیمت تر ونایاب هستند ودر نمونه های پیچیده تنها یکی از پنج درخت کهن برای ساخت ابزار مناسب هستند .

تهیه ی چوب ترمو بر اساس روش واکافت متعادل

موسسه ساخت ابزارآلات موسیقی این پرسش را که آیا مشخصه های فیزیکی _فنی چوب ها طی اصلاحات خاص تقویت می شوند ،مطرح کرد،چوب ترمو بر اساس روش واکافت متعادل در سه روش متفاوت درشرکت ترموهولزاسترالیا آماده می شوند وبا انواع چوب های حرارت ندیده بررسی می شوند .

نوع چوب جهت تولید پارکت دارای اهمیت است. می توان با بررسی هولوگرام روی بسته بندی و انطباق طرح آن با طراحی لوگو انجام شده برای شرکت اصلی به اصالت کالا پی برد. اعتماد به کیفیت کالا از اولویت های تجارت  در تمامی بازارها است.

تعیین میزان رطوبت درکوره های خشک براساس استانداردEN ISO 52180

تغییرات سلولی در اسکن میکروسکوپ های الکترونی بررسی می شود،ضریب جذب آب مقایسه می شود و ویژگی های مکانیکی همانندمیزان صوت،مقاومت صوتی قدرت کششی وتاشدگی ابزار ثبت می شود.

از کوره ی جهانی Memmertبرای تعیین میزان رطوبت بر اساس استانداردهای DIN ENISO 52180استفاده می شود .چوب ها پس از مرحله ی خشک سازی مجددا آب جذب می کنند ولی این عمل در چوب ترمو به مراتب بسیار کمتر از نوع غیر حرارت دیده است .به همین جهت چوب ترمو بسیار مناسب تر برای ساخت ابزارآلات موسیقی هستند .

چوب ترمو و ساخت ابزار آلات موسیقی

چوب ترمو جایگزینی برای سازندگان ویولون و گیتار به شمار می آید

چوب ترمو میزان ماندگاری ،دوام بالاتر و صوت مناسب تر در مقایسه با سایر انواع مصنوعی دارند .هم چنین برخی از نکات منفی مانند شکنندگی در این نوع ابزارآلات دیده نمی شود. افزایش ارزش چوب های ضعیف مناسب نیست بلکه افزایش کیفیت چوب از طریق حرارت دهی مزیت های بسیاری را به دنبال دارد.از این مزیت ها می توان به فراهم سازی شرایط مناسب برای سازندگان ویولون وگیتار را نام برد.

 چوب ترمو و ابزارآلات موسیقی

شرکت رهاورد چوب از مدرن ترین  و با سابقه ترین شرکت ها در زمینه خدمات مربوط به صنعت ساختمان و تامین کننده متریال های درجه اول اروپایی برای چوب نمای ساختمان و  همچنین ترمووود برای دکوراسیون داخلی و کفپوش خارجی و داخلی می باشد.این شرکت همچنین در زمینه ساخت روف گاردن و فضاسازی محیطی نیز فعالیت دارد.

 

 

نظر شما