معرفی دوازده ساختمان چوبی معروف

آشنایی با دوازده ساختمان چوبی

آشنایی با دوازده ساختمان چوبیمهم

در حالی که مصالح ساختمانی که تکنولوژی بالایی را دارا هستند ومیتوانند شکوه و شگفتی زیادی را در ساختمان سازی ایجاد کنند , اما هنوز چیزی به راحتی و گرمایی که چوب در ساختمان سازی ایجاد میکند نیامده است.
در واقع بسیاری از قدیمی ترین و محبوب ترین ساختمان ها به همراه سبک و ویژگی های خاص چوبی شان به عنوان نماد طراحی خوبی از چوب به شمار میروند.
از جمله :خانه های نیمه ساحلی اروپا در قرن شانزدهم و معابد بودایی ژاپن .
معماران معاصر روش های جدیدی را برای استفاده و نمایش این نوع مواد یافته اند , چه برای ساخت دکوراسیون بیرونی و یا صیقل دادن نما های درونی ساختمان .
حال ببینید که چگونه برخی از بزرگان در صنعت معماری چون جینا گان , بنیان گذاران شرکت معماری MVRDV و شیگرو بان از چوب ترمو در طراحی های نوآورانه خود استفاده کرده اند .

شیگرو بان , معمار ژاپنی برنده جایزه پریتزکر, موزه هنر جدید را طراحی کرد که در تابستان 2014 افتتاح شد . این ساختمان که از چوب هایی با طراحی های مصنوعی از پرودهام ساخته شده است , یک روکش چوب کاغذی زرین که همراه با روکش های سقفی که از موج سازی مصنوعی در آن استفاده شده است .

آشنایی با دوازده ساختمان چوبی

این سازه (metropol parasol )توسط شرکت معماری جورگن مایر اچ طراحی شده است که بخشی از بازسازی نمای چوبی خارجی plaza de la درسویل (یکی از شهر های اسپانیا ) است . این ساختمان که از بزرگترین ساختار های چوبی در جهان می باشد از شش غرفه قارچ مانند تشکیل شده که در چهار سطح گسترش یافته است .

آشنایی با دوازده ساختمان چوبی

این تراس ها چشم انداز وسیع و خیره کننده ای را از شهر سویل ارئه میدهند . این ساختمان همچنین دارای بازار , موزه و رستوران است

معرفی دوازده ساختمان چوبی
شرکت گنگ استدیو در شیکاگو به رهبری مبتکر ad Jeanne gang درسال 2014 استعداد های آگاهانه ی خود را در مکان جدیدی برای دادگاه عدالت اجتماعی arcus center for leadership در دانشگاه کالامازو میشیگان در پاییز امسال ارائه کرد . سنگ تراشی کوردوود که در نمای مرکزی y شکل قرار میگیرد از نوعی جذابیت های بصری و بومی برخوردار است . که تمامی این سازه باعث جذب بیشترکربن در فرایند ساخت میشود .

جزئیات ساخت آن متشکل از سنگ تراورن و پنجره های دریچه ای چوبی مانند میباشد . همانند پنجره هایی که نمای ساختمان مرکز را تشکیل میدهند . در داخل , مشاهده میکنید که چگونه پرتو های نور از پنجره هایی که از سقف تا کف امتداد دارند فضای داخلی را روشن میکنند ونیز در عکس شما اتاق نشیمن مقعری را می بینید که نوعی اجاق گازفلزی مربوط به سبک دهه 1960 را در بر گرفته است .

معرفی دوازده ساختمان چوبی

شانزده اتاقک زیبای چوبی را در این عکس مشاهده میکنید که در شرق همپتون (بندر شمال غربی) نیویورک توسط معماران بیتس ماسی براساس sag harbor طراحی شده است . این اتاقک ها در ارتفاع شش پایی از سطح دریا قرار گرفته است . محل اقامتی هر طبقه 1.900 فوت مربع میباشد و فضای خالی زیر این اتاقک ها زیاد است و میتوان به عنوان پارکینگ از آن استفاده کرد .

در این عکس یکی از ستون های چوبی این اتاقک ها را مشاهده میکنید .

معرفی دوازده ساختمان چوبی

کلیسایی کاملا زاویه دار واقع در45 کیلومتری غربی شهر برگن در نروژ در هوردالاند قرار دارد که برای رسومات مذهبی و برگذاری رویداد های هنری و محلی ساخته شده است . کاربرد ترموود کاج فنلاندی در قسمت برج کلیسا از ویژگی های برجسته ی این سازه میباشد .

معرفی دوازده ساختمان چوبی

چراغ های روبان و پنجره های مستطیلی براق وبی نظیر ساخته شده از درخت کاج سادگی و زیبایی خاصی را به نمایش گذاشته است .

آشنایی با ساختمان های چوبی

 

این سالن زیبا و ساختمان اداری که توسط Hamada طراحی شده , توسط خطوطی از چوب درخت سرو ساخته شده و در یک بخش صنعتی تراکم بالا در کوگا, شمال توکیو واقع شده است .

آشنایی با ساختمان های چوبی

برای نور دهی و تهویه هوا به ترکیب جمع و جورساختمان , معماران یک حیاط مرکزی ایجاد کردند و در آن چندین درخت کاشتند .

آشنایی با ساختمان های چوبی

قاب هایی از چوب درخت سرو به طرزی انحصاری در حاشیه ی دریاچه ی ساونا را می بینید که در خارج از تورنتو واقع شده است که توسط معماران بومی استودیو حامیان ساخته شده است . این حمام بخار غار شکل با مساحت هشتصد فوت بر متر مربع قبل از اینکه به محل مورد نظر برسد ,بر روی یک جزیره ی خصوصی نزدیک نصب شده بود . نمای چوبی در قاب های چوبی نیم سوز شده ای ایجاد شده است .

آشنایی با ساختمان های چوبی

 

سطح چوبی و آینه ای شکل این مرکز بازدید کننده جدید در پارک ملی mont-tremblant در کوئبک که توسط معمار مونتریالی , اسمیت ویجه آنت ساخته شده است .
آن هتلی است که در قسمتی از پارک قرار دارد که دارای برنامه های آموزشی برای میهمانان است که میتوانید مناظر پارک را از پنجره های اطراف این سازه مشاهده کنید .
معماران از چوب های مختلفی برای پوشش های و دیگر جزئیات فضای داخلی به کار برده اند . همانطور که در شکل مشاهده میکنید بافت ها و رنگ های مختلفی در این سازه به کار رفته است .

آشنایی با ساختمان های چوبی

 

آشنایی با ساختمان های چوبی

شرکت هلندی MVRDV به پوشش دادن سازه ها شناخته شده است اما در اینجا از تغییر سد راه آهن سابق به یک ساختمان اداری خبر میدهد . مرکز این ساختار برای ساخت بالکن و فضای آزاد در بین طبقه ها کنده شده است .

آشنایی با ساختمان های چوبی

 

نوار های نازک ازنوعی چوب محلی پوشیده از ساختار بتنی است که با ویژگی های پایداری مانند سامانه های تولید برق از انرژی خورشیدی و سیستم های زهکشی ساخته شده است که توسط آنماهیان وینتون (یک معمار در دانشگاه کمبریج , ماساچوست) red rock house نام گذاری شده ( به سبب زادگاهش در نیویورک) که شامل دو سالن مجاور است , یک خانه ی اصلی و یک مهمانخانه /گاراژ است که از چوب درخت سرو ساخته شده است . تنوع در جزئیات رنگ در پانل ها به نمای ساختمان یک نوع پویایی خاصی را میبخشد .

آشنایی با ساختمان های چوبی

شیگارو بان این سازه ی جدید را برای شرکت رسانه های سوئیسی ایجاد کرده و فضا های پر رنگ tomedia را با پشتیبانی از ستون های سنگین , تیرهای چوبی که پشت شیشه ی شیشه ای و فولادی بسته است طراحی میکند .

آشنایی با ساختمان های چوبی

معمار نیویورکی دیوید راکول , با الهام از روح داستان افسانه ای مانند داستان TED مشهور (تکنولوژی , سرگرمی و طراحی)یک سیستم قاب چوبی را برای تئاتر پاپ آپ در رسانه های غیر انتفاعی در ونکوور , بریتیش کلمبیا ایجاد کرد .

در ساخت این سازه (که شش روزبه طول انجامید) از نرم افزار های پیچیده و کارگزاران و کارگران برجسته ای استفاده شد. چارچوب پیچیده این سالن تئاتر در شب , روشن و درخشان میشود .

 

آشنایی با ساختمان های چوبی

 

آشنایی با ساختمان های چوبی

روف گاردن

قیمت ترموود

نصب ترموود

نظر شما