تاریخچه ترمووود بالتیرویال

تاریخچه ترمووود بالتیرویال

تاریخچه چوب ترمو بالتیرویال

از مهمترین ویژگی های چوب ترمو می توان به برچسب هولوگرام  آن اشره کرد و وجود تنوع با ۱۶۸ گونه چوب می باشد که با توجه به ضخامت و میزان مقاومت در برابر عوامل محیطی مانند سرما، بارندگی، رطوبت،حشرات و نور افتاب در فضاهای خارجی در نمای ساختمان ، کف محوطه های باز و استخر ، آلاچیق ها و سونا کلبه و طراحی دکوراسیون داخلی به کار گرفته می شوند

شرکت بالتیرویال در سال ۲۰۱۵  و با هدف تولید ،مشاوره و معامله و فروش متریال های مورد نیاز صنعت ساختمانی نظیر روکش قسمت های خارجی ،سونا و تاسیسات دوستدار محیط زیست احداث گردید.

شرکت بالتی رویال، حق عضویت در کنفرانس های بازرگانی و صنعتی استونیا را دارا می باشد .

تمامی محصولات این شرکت در استونیا تولید می شود وبه سایر مناطق صادر می گردد.

در این شرکت محدوده ی گسترده ای از چوب ترموود  حرارت دیده و انواع متفاوتی از چوب ها از جمله کاج ،درخت زبان گنجشک و …در سایز ها و اشکال مختلف تولید و توزیع می شوند .

 

چوب ترمو بالتی رویال

تولید چوب ترمو

چوب ترمو  یک تولید الوار مقاوم و عاری از هرگونه مواد شیمیایی است که برای تولیدکاغذ  استفاده می شود .الوارها به صورت حرارت اصلاح شده ی چوب صنوبر استفاده میشدند که با الوارهای مقاوم سرو ماکروکارپا,چوب قرمز و سرو قرمز غربی قابل مقایسه بود.جدای از مشخصه های مقاومت فزاینده,دیگر خصوصیات مانند ثبات نیز بنابرکاهش محتویات تعادل رطوبت به آن افزوده شده است.چوب ترمو صنوبر تقریبا در حدود نیمی از میزان تغییر ابعاد را زمانی که با چوب صنوبر اصلاح نشده تحت شرایط یکسان مقایسه میشود را از خود نشان میدهد.

تکنولوژی میتواند در منبع چوب صنوبر ما به عنوان الواری که قادر خواهد بود تا به عرصه ی کاربرد وارد شود و پیش تر زمینه ی واردات الوار بود ،دیده شود.به درستی که چوب ترمو یک ماده ی قابل عمل و مساعد به لحاظ زیست محیطی و یک محصول با دوام برای آینده و ماورای آن است.

کاربرد چوب ترمو

نخستین محصول چوب ترمو در محدوده چوب آن قرار دارد که به شکلی بسیار موفقیت آمیز تثبیت شده است.چوب ترمو هم اکنون به طور فزاینده در نازک کاری خارجی الوار رایج بوده است و به عنوان انتخابی برای چوب های صنوبر و صنوبر غربی قرمز رنگ دارای کاربردهایی میباشد.

 

تاریخچه چوب ترمو بالتیرویال

نقش حرارت دهی چوب در مقاومت آن

این قرن ها امری شناخته شده بود که سوزاندن سطح چوب آن را در استفاده ی بیرونی مقاوم تر میکند.ویکینج ها -سربازان جنگجوی اسکاندیناوی-از این سبک برای ساختار بیرونی سپرها استفاده میکردند.
برخورد حرارت چوب به صورت علمی در آلمان و در طول سال هزار و نهصد و سی در آمریکا مطالعه شد.محققان در آلمان از سال هزار و نهصد و پنجاه تا هزار و نهصد و هفتاد بدان پرداختند.اخیرا کار محققان در فنلاند,فرانسه و هلند در سال هزار و نهصد و نود صورت گرفت.زمانی که تکنولوژی به حرکت درآمده بود و برای استفاده ی تجاری به شکل موفقیت آمیزی پیشرفت کرد.تکنولوژی ترموود در اصل از فنلاند مورد استفاده قرار گرفت.فرآیند تولید ترموود توسط مرکز فنی تحقیقات در هلسینکی,پایتخت فنلاند توسعه یافت.

 

فرآیند پرورش کاج در ترموود

پرورش صنوبر برای فرایند حرارتی بسیار مناسب است.الوار در یک اتاق ویژه ,جایی که دمای آن تا دویست و سی درجه ی سلسیوس میباشد,در یک فرایند کنترل شده ی کامپیوتری اصلاح میگردد.بخار نیز برای جلوگیری از سوختن الوار به آن افزوده میشود اما تقریبا بر روی تغییران شیمیایی در الوار نیز تاثیر داشت.یکی از راهکارهای کاهش قیمت چوب ترمو کاشت نهال و درخت می باشد

این فرایند تقریبا ویژگی های فیزیکی و شیمیایی الوار را تغییر داد.به بیان دیگر ساختار چوب بازسازی و یا اصلاح میشود.این تغییرات معمولا موجب خراب شدن حرارت پلی ساکارید -ترکیبات شکری موجود در الوار میشود.این امر مقاومت بیولوژیکی و ثبات آن را افزایش میدهد و تقریبا خصوصیات عایق حرارتی آن بهبود میابد.به عبارت دیگر نوعی کاهش مقاومت در آن وجود دارد.

 

 

تاریخچه ترمووود بالتیرویال

افزایش مقاومت چوب ترمو

قاعدتا مقاومت الوار رو به افزایش است.بنابر این حقیقت که ترکیبات شکری خوراکی,که قارچ در آن زندگی میکند,با سوزاندن از بین میرود.اما تعدادی از دیگر تغییرات که در طول فرآیند اصلاح اتفاق می افتند با مقاومت فزاینده هم بخشی میکنند.مانند پایین ترین سطح رطوبت.

کار کردن با چوب ترمو

کار کردن با چوب ترمو آسان است.به صورت ماشینی کار کرده و به خوبی پایان میابد.در کل الوارها میتوانند کوبیده شوند و پیچ بخورند.فراموش نکنید که این ها کمی شکننده تر هستند.برای میخ کوبی توصیه میشود که از یک کوبنده ی بادی با عمق قابل تعدیل استفاده کنید پیچ های خود زن میتوانند بدون دریل قبلی استفاده شوند.پی.وی.ای نرمال,پی.یو,چسپ های ام.یو.اف و صمغ های آر.اف نیز میتوانند بکار روند.
چوب ترمو میتوانند بدون رنگ کاری برای کاربرد بیرونی استفاده شوند.اگرچه در برخورد با هوا مانند دیگر الوارها خاکستری خواهند شد.بنابراین توصیه میشود که الوار را با سیستم رنگ آمیزی درزگیری کنید تا برای طولانی مدت در بهترین حالت باقی بماند.

 

تاریخچه ترمووود بالتیرویال
  • Editor Rating
  • Rated 4 stars
  • ۸۰%

  • تاریخچه ترمووود بالتیرویال
  • Reviewed by:
  • Published on:
  • Last modified: ۳۱ شهریور, ۱۳۹۷

نظر شما