کاربردهای عمومی ترمووود

استفاده از ترمووود در نمای ساختمان

کاربردهای عمومی ترمووود

به دلیل ماهیت شکنندگی چوب ترمو مراقبت های لازم برای جلوگیری از ایجاد فشارهای احتمالی صورت می گیرد تا مانع از شکستگی و تخریب چوب شود.

کاربردهای عمومی چوب ترمو

سلامتی و ایمنی چوب ترمو

تفاوتی میان جنبه های سلامتی و ایمنی چوب ترمو در میان چوب های حرارت ندیده و چوب های نرم معمولی وجود ندارد.

رنگ های مناسب چوب دارای پیگمنت آبی و  پودر لارجورد  و پیگمنت های رنگ های مختلف هستند که ترکیبات دیگری در این رنگ ها مقاومتشان در شرایط جوی را تامین می کند. هولوگرام روی بسته های رنگ تضمین کیفیت آنها هستند. مشاوره با شرکت فروشنده و پخش کننده رنگ ها شما را در انتخاب برند و شماره رنگ مناسب فضایتان کمک خواهد کرد.

تفاوت چوب ترمو با سایر چوب ها

  • بوی مواد وگرد و غبار ایجاد شده در فرآیند حرارت دهی : ترمووود ها بوی دود مانندی دارند که ناشی از ترکیبات حاصل از آن میباشد که فرفورال نامیده می شود .برون فرست های ترکیبات ارگانیک متغیر ترمووود، تنها قسمتی از چوب های کاج معمولی است.
  • در ترکیبات ترموود هیچ گونه مواد شیمیایی و یا مضر وجود ندارد ولی در صورت نفوذ هر گونه تراشه به داخل پوست باید به خارج کردن آن هر چه زودتر اقدام شود.
  • گرد و غبار ترموود اندازه های کوچکتری نسبت به چوب های نرم معمولی دارند .این گردوغبار با نمونه های MDFو یا گرد و غبار چوب های سخت قابل قیاس اند .این گرد وغبار برای افراد مبتلا به آسم مشکل ساز خواهد بود .بنابراین باید تصمیم جدی درباره ی راه اندازی سیستم های مکش خاک در نظر داشت والا باید از ماسک های ضد غبار استفاده کرد.
ذخیره سازی ترمووود

برای جلوگیری از نابودی ترموود در انبار باید آن را در خارج از زمین ومحیط های خشک نگهداری کرد.
در زمان پردازش و چسب کاری چوب ترمو باید به تطابق آن گونه چوب با اقلیم ،دما و رطوبت دقت کرد.

پردازش ترموود

چوب ترمو یک محصول طبیعی و فاقد هر گونه مواد افزودنی شمیایی اند. در صورت عدم استفاده از چسب یا رنگ در پردازش چوب ترمو می توان باقی مانده ی چوب را همانند چوب های غیر حرارت دیده پردازش کرد.

  • پردازش گرمایی: پردازش گرمایی چوب بسته به نوع آن از ۱۸۵درجه تا ۲۱۲درجه ی سیلسیوس متغیر است. این فرآیند که با تغییرات گرمایی همراه است مقاومت چوب را در برابر پوسیدگی ها افزایش می دهد ورنگ طبیعی چوب را تیره تر می کند.
  • ترکیبات آلی: هیدروکسیل های آزاد در همه ی چوب ها وجود دارند و به صورت طبیعی آب را در شرایط آب و هوایی متفاوت جذب و آزاد می کنند. در این گونه ترکیبات هیدروکسیل های آزاد با گروه استیل ها ادغام می شوند. گروه استیل ملکول های کوچکی اند که از دو اتم کربن، سه اتم هیدروژنو یک اتم اکسیژن تشکیل شده اند. گروه استیل با تغییر ساختار چوب دوام و ماندگاری آن را افزایش می دهد.
  • ترکیبات پلیمری: در فرآیند پلیمرسازی، پلیمرها از یک ملکول واحد به نام "مونومر" تشکیل شده اند که قابلیت اتصال به دو مونومر دیگر را دارند.با استفاده ی این پردازش ها در چوب ساختار بسته ای در درون چوب به وجود می آید. پلیمرسازی مشخصات بی شماری دیگری مانند دوام، مقاومت، استحکام ابعادی در برابر عوامل مخرب مانند حشرات ومیکروارگانیسم ها به وجود می آورد.

کاربردهای عمومی ترموود

چوب نمای ساختمان 

رنگ ترمووود

نظر شما