نور پردازی کفپوش ترموود

نورپردازی کفپوش های ترمووود

نورپردازی کفپوش های ترمووود

راهکاری جز انتخاب درست نورپردازی ها برای نمایش زیبایی طبیعی کفپوش ترمووود  وجود ندارد. نورپردازی کفپوش های ترمووود نه تنها از لحاظ امنیتی حائزاهمیت است بلکه نقش مهمی در ایجاد فضای مهیج و آرامش بخش دارد. گزینه های متعددی در ارتباط با نورپردازی های کفپوش وجود دارد ولی نور پردازی خورشیدی مزایای بالاتری نسبت به سایر گزینه ها دارد. صاحبان املاک با کاهش هزینه های مرتبط با صرف انرژی می توانند از انرژی خورشیدی همانند سایر نمونه های لامپ های سنتی الکتریکی بهره گیرند.

مزیت نورپردازی کفپوش ترموود

مزیت نورپردازی کفپوش ترموود

نورپردازی کفپوش های ترمووود محبوبیت فراگیری به دلایل متعددی به وجود آورده است :

  • نصب آسان: انرژی خورشیدی مجموعه ی کامل بدون رابط است. نصب این سیستم ساده بسیار آسان است و نیازی به دانش الکتریکی خاصی ندارد.
  • عدم نیاز به مراقبت : نورپردازی خورشید نیازی به مراقبت اندک دارند ودائمی اند. تعویض باتری یکی از مسائلی است که در زمان مناسب باید صورت گیرد.
  • ایمنی بالا: روشن سازی کفپوش ها به منظور افزایش ایمنی صورت می گیرد. نورخورشیدی مرز نوری در لبه ی کف ایجاد می کند این در حالی است که نورها در سکویی برای جلوگیری از هر گونه خطایی قرار گرفته شده اند.
  • افزایش کارایی کف:  کفپوش ترموود کاربردهای بسیاری در طورل روز و شب دارند. اگر درحال حاضر نورخورشیدی در دیوار قسمت خروجی قرار گرفته باشد، امکان روشن سازی سکوها در اطراف جکوزی فراهم می شود.
  • افزایش ارزش مالی محل مسکونی:  کفپوش روشن در یک محل مسکونی به زیبایی، امنیت و در نهایت ارزش آن مکان می افزاید .
  • تنوع نوری:  نورهای خورشیدی تنها به یک شکل نیستند. این منابع نوری با استفاده از باتری و شارژ بیش تر نور بیشتری انتشار می دهند. و در پایان کاربرد بی نهایت این ابزار نوری از دیگر مزیت های آن است.

هزینه نورپردازی کفپوش های ترمو وود

در نورپردازی خورشیدی کفپوش های ساخته شده با چوب ترمو هیچ گونه ضعفی وجود ندارند. .بنابراین در طراحی طرح نورپردازی کفپوش ها در نظر گرفتن دو عامل ملزومات نوردهی و هزینه را باید در نظر گرفت. منبع مورد نیازبرای فراهم سازی منابع خورشیدی، نورخورشید است. این مسئله برای صاحبان املاکی که در مناطقی که انرژی خورشیدی کمی دریافت می کنند نگران کننده است. درخواهید یافت که در روزهای ابری منبع نوری به تیرگی متمایل می شوند .به یاد داشته باشید که قاب های خورشیدی باید به گونه ای قرار گیرد تا حداکثر نوررا دریافت کنند. اکثر صاحبان خانه از این منابع نوری به درستی بهره می برند.

منابع نوری خورشیدی گران تر از سایر منابع نوری است. در حالی که در ابتدا ممکن است هزینه منابع خورشیدی مقرون به صرفه نباشد ولی با این منبع انرژی در ذخیره ی انرژی صرفه جویی می شود و هزینه ای به صورتحساب آن ها اضافه نمی شود.  قبل از خریداری منابع خورشیدی مورد نیاز در جایگاه های کفپوش ها بهتر است نقشه ی کلی برای طراحی و نور پردازی در فضا را به وجود آورید. برای به وجود آوردن طرح اولیه از یک متخصص در این امر کمک بگیرید. در گام بعد نقاط مورد نیاز نورپردازی کفپوش های ترمووود را شناسایی کنید. بهتر است این کار را در غروب و یا شب به منظور دقت بیش تر در انتخاب فضا ها انجام دهید.

کاغذ دیواری، رنگ و میزان نور لامپ و کفپوش لمینت و فرش، چوب دکوراسیون دارای هولوگرام و مبلمان از مواردی هستند که در طراحی داخلی باید به هماهنگی آنها دقت شود. یکی از راههای بررسی همگونی رنگ و نقش این کالاها طراحی مالتی مدیا با استفاده از تصاویر این کالاها بوده تا بتوان فضا را شبیه سازی کرد.

هزینه نورپردازی کفپوش ترمووود

جایگاه های نورپردازی کفپوش ترموود

معمولا جایگاه های رایج برای نورپردازی های این کفپوش های ساخته شده از ترمووود، در قسمت صندلی ها، در اطراف گریل های کباب پزی، وان های چوبی می باشد و برای روشن سازی گلدان هابه کار گرفته می شوند. .در طراحی کفپوش ها اندازه و موقعیت جایگاه ها به درستی باید تعیین شوند. اگر در موقعیت مناسبی از لحاظ اقتصادی قرار دارید می توانید از سیم کشی های الکتریکی برای نورپردازی بهتر فضا استفاده کنید. با این کار امکان تعویض و جابه جایی لامپ های قدیمی با منبع خورشیدی وجود دارد.

اهمیت نورپردازی کفپوش ترمووود

نکته ی مهمی که باید مد نظر داشت این است که هدف از نورپردازی کفپوش های ترمووود، فراهم سازی امنیت بیش تر است. همان گونه که در بالا اشاره شد امکان ادغام نورخورشید با الکتریسته برای روشنایی بیشتر محیط وجود دارد. منابع خورشیدی به مراتب شدت نور کمتری نسبت به سیم کشی های الکتریکی دارند و این بدان معناست که از این منابع بیشتر به منظور زیباسازی محیط می توان استفاده کرد. مالکانی که تنها از نمای زیبای این منابع لذت می برند می توانند از کلاهک های این منابع در جایگاه های مخصوص استفاده کنند ولی برای امنیت بیشتر از سیم کشی های الکتریکی استفاده می کنند. حتی زیباترین نمونه کف پوش های ترموود، بدون نورپردازی مناسب کامل نیستند.

نظر شما