ترموود فنلاندی

ترموود کاج فلاندی

ترموود فنلاندی

چوب درخت کاج از گروه درختان سوزنی برگ دارای بافتی نرم بوده و تراکم آوندی کمتری نسبت به چوب درختان دیگر دارد به همین منظور ترمووود کاج فنلاندی بیشتر در نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و با توجه به نوع  رنگ پذیری، قابلیت رنگ آمیزی به طیف های مختلف دارد. ترمووود کاج که بهترین نوع آن متعلق به کشور فنلاند است را می توان در شرایط مختلف جوی همچون سرما و گرما، بارندگی، رطوبت و آب و های خشک استفاده کرد. همچنین این چوب ها در مقابل موریانه و حشرات موذی مقاوم است. استفاده از مصالحی مانند چوب ترمو در نما برای طراحی ویلا، آپارتمان، روف گاردن، آلاچیق، فلاور باکس و دیوار سبز به دلیل هماهنگی بیشتر با محیط اطراف بسیار کاربردی است و بسیار توصیه می شود.

چوب ترموود قهوه ای در سقف و دیوار

ترمووود فنلاندی چیست؟

چوب ترموود فنلاندی نوعی چوب طبیعی از جنگل های فنلاند میباشد که در طی فریندی صنعتی قابلیت ضد آب و ضد حرارت پیدا میکند. همچنین ترموود فنلاندی در مقابل حشرات مقاوم میباشد و حفره ای ندارد. چوب ترمووود چوب خیلی سبکی است که در زمینه های مختلف صنعتی و غیر صنعتی کاربرد دارد.

چوب نمای ترموود فنلاندی

معمولا اغلب افراد چوب ترموود فنلاندی را به عنوان چوب نما میشناسند.  نمای چوب ترمو جلوه ای عالی به شهرها داه است از ترموود فنلاندی جهت نمای ساختمان استفاده کرده است. استفاده از این تنوع چوب دلایل مختلفی دارد که به آن ها میپردازیم.

مزایای ترمووود فنلاندی

چوب ترموود فنلاندی بسیار سبک است و وزن کمی دارد و فشار کمی به نما وارد میکند . این نمای چوب بسیار سبک است و جلوی بارندگی مقاومت زیادی دارد. در مناطقی که رطوبت محیطی بسیار بالاست این نوع ترموود مقاوم است . ترموود فنلاندی در برابر حشرات مقاوم است آسیب نمیبیند.

معایب ترمووود فنلاندی

ترموود فنلاندی یک ضعف مهم دارد که برای آن هم راه حلی ارائه گردیده. چوب ترموود در برابر اشعه مقاوم نیست و رنگ آن بعد مدتی دچار تغییر میشود و لایه ای خاکستری روی آن پدید می آید. برای حل این مشکل رنگ هایی برای سطح ترمود در بازار موجود میباشد تا بجز زیبایی به مقاومت آن نیز در برابر  پرتوهای خورشیدی کمک کند.

از چوب ترموود فنلاندی نیز میتوان برای فضای باز هم استفاده کرد. زیرا این چوب در فضا های باز هم قابلیت استفاده دارد و مناسب برای شرایط محیطی مختلف هستند. چوب ترمو این قابلیت را دارد که در دیواره داخلی سونا استفاده شودبدون اینکه حالتش تغییر کند

ضخامت های ترموود فنلاندی

ترموود فنلاندی ضخامت های گوناگونی را داراست که از آن میتوان در جاهای مختلف استفاده کرد. عرض چوب های ترموود فنلاندی هم استاندارد های مختلفی را دارا میباشد. شکل ظاهری چوب های ترمو میتواند متفاوت باشد.

نوع SHP

این نوع دارای سطحی صاف و صیغلی میباشد و به همان صورت که ساخته شده بدون تغییر بفروش میرسد

نوع DECK

هنگامی که روی  ترموود فنلاندی شکاف هایی بصورت موازی و با اندازه های یکسان ایجاد میشود تا در در برابر لغزیدن از آن محافظت شود عنوان DECK روی آن قرار میگیرد.

UTS  و UTV

این دو نوع ترموود فنلاندی بصورت فاق و زبانه روی هم قرار میگیرند و در نما جلوه ای عالی و فوق العاده ارائه میدهند

درجه حرارت بالا

چوب در دمای 180 تا 230 درجه سانتی گراد تحت شرایطی خاص گرما دیده و برای مصارف داخلی و خارجی بکار میرود

کیفیت بالا

با کیفیت ترین بخش درخت کاج یک سوم بالایی درخت است که مناسب ترین قسمت برای تولید چوب ترمو میباشد.

نرم خش پذیر

ترمووود کاج دارای سطحی نرم و خش پذیر می باشد و برای کفپوش های پر تردد کمتر پیشنهاد می شود

رهاورد چوب یکی از با سابقه ترین شرکت ها در زمینه ارائه خدمات مربوط به صنعت ساختمان و تامین کننده متریال های درجه اول اروپایی برای نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی می باشد.

خدمات که شرکت رهاورد چوب ارائه می نماید شامل : چوب نمای ساختمان، چوب ترمو یا ترمووود جهت کفپوش محوطه های خارجی و داخلی و همچنین طراحی و ساخت روف گاردن و…می باشد.