رنگ ظاهری ترموود

رنگ ظاهری چوب ترمو

رنگ ظاهری چوب ترمو

افزایش تدریجی دمای چوب تغییرات دائمی در چوب به وجود می آورد وظاهر قهوه ای تیره ای محکم به چوب می بخشد. رنگ های تیره ترموود نماد غیرمنتظره ای ازمناطق گرمسیری را به وجود می آورد.
رنگ شکلاتی چوب در کاربردهای خارجی با پردازش درزگیرهای ضد اشعه ی ماورای بنفش در تمامی قسمت های چوب باعث محافظت آن می شود. اگر چوب به درستی با این درزگیرها محافظت نشود در اثر برخورد اشعه ی ماورای بنفش به آن، رنگ چوب به خاکستری تبدیل می شود.

آیا رنگ ترمووود محو می شود؟

پاسخ به این سوال بله است. هیچ محصول چوبی طبیعی وجود ندارد که پس از قرار گرفتن در معرض اشعه ی ماورای فرابنفش رنگ پریده نشود.اشعه ی ماورای فرابنفش تاثیر مستقیمی بر تغییر رنگ چوب دارد.تنها با قراردادن قطعه ی کوچکی از چوب در معرض آفتاب و اشعه ی ماورای بنفش می توان به تاثیر تغییر رنگ آن پی برد.

ترمووود باید به گونه ای در برابر اشعه ی ماورای فرابنفش محافظت شوند تا از تغییر رنگ زودرس آن ها جلوگیری شود.اگر حرارت دهی چوب ها به خوبی صورت بگیرد پس از گذشت مدت های طولانی رنگ آن به خاکستری تبدیل می شود.

رنگ ظاهری ترموود

محصولات بی شماری برای محافظت از ساختار چوب وجود دارداین محصولات به طور عمیق به ساختار چوب نفوذ می کند و ماندگاری آن را بالا می برد. حتی با تغییر رنگ چوب، ماندگاری آن هم چنان تضمین شده است.

فرآیند آماده سازی چوب شامل شست و شوی ساده ی چوب به جای شن پاشی و درز گیری است به گونه ای که با این کارحفظ هزینه و زمان نیز صرفه جویی می شود.استفاده ازمحصولات حفاظتی چوب به معنای تغییر رنگ چوب نیست بلکه با این کار ساختار چوب به مدت طولانی تری حفظ می شود.

کاربرد های چوب ترمو

از آن جا که چوب ترمو  به خود آب جذب نمی کنند در کاربردهای خارجی بسیاری مانند کشتی سازی ،دیوارپوش ها وکف کشی ها به کار برده می شوند.هم چنین از این چوب ها در قسمت های زیرزمینی به کار برده می شود.

مزیت های چوب ترمو

رنگ ظاهری چوب ترمو

چوب ترمو دوستدار اکولوژی اند زیرا در پردازش آن ها از ماده ی شیمیایی استفاده نشده است.هم چنین برخلاف چوب های تحت فشار این چوب ها مانع از زنگ خوردگی فلزات می شوند.

ترمووود، محصول جدید غیرسمی برای کاربردهای داخلی و خارجی می باشد. چوب ترمو جایگزین مناسبی برای چوب های سخت مناطق گرمسیری و چوب های تحت فشار در کاربردهای خارجی به شمار می آیند.

این چوب ها گزینه ی مناسبی برای به کارگیری در مکان هایی است که استحکام و دوام از المانت های مهم به شمار می آید.

تغییرات فیزیکی چوب ترمو

طی فرآیند حرارت دهی ترکیبات ارگانیک سلول های چوب از میان می روند در نتیجه امکان جذب آب ،رشد وایجاد فضا برای قارچ ها و حشرات کاهش واز بین می رود.

گرمای زیاد چوب را در برابر هرگونه آسیب دیدگی ،حشرات و جذب آب مقاوم می کند.از سویی به سبب اینکه در فرآیند حرارت دهی از ماده ی شیمیایی استفاده نمی شود واز سوی دیگر رطوبت اضافی چوب از میان برداشته می شود وزن چوب سبک تر از حد معمول است.

ترمو وود از لحاظ ابعادی، ماندگاری بالاتری دارند زیرا کمتر مستعد تاب خوردگی و باد کشی هستند.هم چنین ماندگاری چوب در برابر تغییرات آب و هوایی و گرما افزایش می یابد.در صورت نگهداری درست از چوب در طول سالیان دراز هیچ گونه تاب خوردگی ،پوسیدگی و شکستگی در چوب به وجود نخواهد آمد.

نظر شما