تفاوت محصولات چوبی و آلومینیومی

محصولات چوبی بهتر است یا آلومینیومی

محصولات چوبی بهتر است یا آلومینیومی

با توجه به سابقه تاریخی و ویژگی های چوب استفاده گسترده ای در طراحی و ساختمان سازی بخصوص در نمای ساختمان دارد اما در چندین دهه گذشته به دلیل محدودیت های چوپ جنگل ها به مصالح فلزی و آلومینیومی روی آورده اند با وجود تمام محدودیت ها به دلیل تاثیر بر محیط زیست و عملکرد به عنوان یکی از مصالح ساختمانی مزایای بیشتری دارد

در بررسی های وب سایتی این هفته به بررسی تفاوت های میان آلومینیوم و چوب ترمو در ساخت و سازها و انتخاب به جای این مواد در پروژه ها می پردازیم.

انتخاب میان چوب ترموود و آلومینیوم انتخاب دشواری به نظر می رسد. اطلاعات زیادی در پیرامون انتخابی آلومینیوم و چوب وجود دارد.

هدف از این مقاله روشن سازی فرآیند و آسان سازی کار کاربران است.

اگر در کار ساخت و ساز و یا طراحی صنایع هستید باید بدانید استفاده از چوب ترمووود و آلومینیوم در فضای داخلی خانه ملاحظات خاصی دارد که باید در نظر گرفته شود.

در ارتباط با فضای خارجی منزل نیز ملاحظاتی مانند در معرض قرار گرفتن اشعه ی ماورای فرابنفش و روند تغییر رنگ ترمووود وجود دارد.

در زمان به کارگیری این محصولات در فضای داخلی و خارجی منزل می بایست برآوردهای لازم مرتبط با تناسب مواد با محیط و یا عوامل دیگری مانند آتش سوزی و..در نظر گرفته شود.

جالب است بدانید چوب های ترمو ظاهر و عملکرد بهتری درمحیط های پر رطوبت دارند.

استفاده از قطعات آلومینیومی با روکش چوبی بهترین راه برای رسیدن به ظاهر دلپسند چوبی است.

محصولات چوبی بهتر است یا آلومینیومی

مزایای ترموود

 • انعطاف پذیری در کاربرد و تبدیل به اشکال و پروفیل های مختلف
  ازنظر میزان مقاومت به دلیل وزن نسبتا پایین و سبکی دارد و همچنین میزان انعطاف چوب ترمو نسبت به سایر مصالح از استحکام کششی بالاتری برخوردار است و به راحتی می تواند وزن خود را تحمل کند و در فضاهای بزرگتری در طراحی ها به کار برد از این رو در برخی از طرح های ساختمانی که نیاز است که از ستون های کمتری استفاده کنیم می توان از چوب ترمو استفاده کرد در نتیجه در مناطق زلزله خیز مانند ایران بهترین ماده مناسب برای ساختمان سازی می باشد
 • سازگاری، به صورتی که می تواند بصورت ساده و کاملا تکنولوژیک خارج از محل و یا کارخانه بکار رود.
 • حمل و نقل و رسیدگی به آن آسان است.
 • به عنوان یک ماده اولیه تولید، برداشت و آماده سازی برای برنامه های کاربردی تجاری ارزان است.
 • با توجه به رشد صنعت چوب به طور فزاینده ای رد پای کربن و اثرات زیست محیطی ساختمان ها، خواص پایدار چوب را تبدیل به یکی از نقاط کلیدی فروش آن کرده است.
 • دارای ویژگی های حرارتی طبیعی است که می تواند کارایی مواد عایق را به حداکثر برساند.
  میزان استحکام و ابعاد چوب های به کار گرفته در نمای ساختمان در اثر حرارت ابعاد آن تغییر پیدا نمی کند و باعث ثبات ساختمان های چوبی و حتی ایمنی در مقابل حریق می شود چوب ترمو محافظ مناسبی  در مقابل سرمای شدید زمستان و گرمای تابستان می باشد به طوری که حتی ۱۴ ساعت تاخیر در انتقال دما ایجاد می کند 
 • چوب یک ماده طبیعی برای عایق بندی است که کیسه های هوا را در ساختار سلولی چوب ایجاد می کند تا مانع از سرمایش و گرمایش شود.
 • به استثنای توجه به شرایط آب و هوایی و ملاحظات ایمنی آتش، ترمو وود دارای مقاومت طبیعی در مقابل آتش است.

 تفاوت محصولات چوبی و آلومینیومی

 

کاغذ دیواری، رنگ و میزان نور لامپ و کفپوش لمینت و فرش، چوب دکوراسیون دارای هولوگرام و مبلمان از مواردی هستند که در طراحی داخلی باید به هماهنگی آنها دقت شود. یکی از راههای بررسی همگونی رنگ و نقش این کالاها طراحی مالتی مدیا با استفاده از تصاویر این کالاها بوده تا بتوان فضا را شبیه سازی کرد.

تفاوت محصولات چوبی و آلومینیومی
 • Readers Rating
 • No Rating Yet!
 • Your Rating


نظر شما