طراحی انواع کفپوش ها

طراحی انواع کفپوش های چوبی با ترموود

طراحی انواع کفپوش های چوبی با ترموود

چوب ترمووود رتبه ی اول کاربردی درکفپوش ها دارد و مورد علاقه اکثریت افراد است. زیبایی ذاتی و رنگ گرم چوب، زیبایی محیط اطراف را دوچندان می کند. به سبب کارایی بالای چوب های ترمو،  امکان استفاده از آن در طرح، نوع و مدل های متفاوت بی شمار است.

فارغ از اینکه سبک دکوراسیون منزل شما چیست استفاده از کف پوش های چوبی می تواند گزینه ی مناسبی باشد . ظاهر زیبا ، حس صمیمت و گرما ، ماندگاری مناسب ، طبیعی بودن الیاف چوب و … دلایلی محکم و قانع کننده برای انتخاب چوب به عنوان کف پوش هستند . کف پوش بخش جدایی ناپذیر در طراحی داخلی خانه می باشد . بنابراین رنگ آن را طوری انتخاب کنید که با دیوار پوش ها و سایر وسایل خانه هارمونی مناسبی داشته باشند .

طراحی کفپوش های چند طبقه با ترمووود

با ساخت این مهدکودک بر روی تپه بهتر است کفپوش ها به صورت عمودی کار گذاشته شود تا فضای بازی بر روی سطح آن به وجود آید. در این نمونه ساختار کفپوش های چوبی از طبقه های متعددی که شامل سراشیبی ها، نیمکت ها، پله ها و دیوارها با ظاهر ارگانیک استفاده می شود.

طراحی کفپوش های چند طبقه با ترمووود

طراحی کفپوش های سکویی با ترمووود

از کفپوش های چوبی برای ساخت سکوها نیز استفاده می شود. ساخت سکوهای چوبی اندکی بالاتر از زمین کاربردهای بی شماری دارد.

طراحی کفپوش های سکویی با ترمووود

طراحی کفپوش های گذرگاهی با ترموود

کفپوش های ساخته شده در این مکان فضایی گذرگاهی در میان دو محیط داخلی و خارجی ایجاد می کند. تصویر روکش کاری ها ی هتل به صورت بازتابی در کفپوش ها نمایش داده می شود.

طراحی کفپوش های گذرگاهی با ترموود

طراحی کفپوش های مدرن با ترموود

کفپوش ها نباید تنها محدود به محیط خانه و حیاط باشند. می توان در آغاز طرح کفپوش ها را در خانه اجرایی کرد. در خانه های مدرن از چوب ترموود درکفپوش های داخلی و خارجی استفاده می شود.

طراحی کفپوش های مدرن با ترموود

طراحی کفپوش های استخری با ترمو وود

کفپوش های استخر به ملزوماتی فراتر از کفپوش های سنتی نیاز دارند .بنابراین چوب ترمو وود مناسب ترین نوع برای به کار گیری در کفپوش های چوبی است تا در برابر هر گونه رطوبت وپوسیدگی مقاوم باشد. چوب ترمووود بر خلاف سایر انواع مرکب خنک و راحت اند وسکویی به شمار می آیند که به هیچ گونه جایگزینی احتیاج ندارند.

طراحی کفپوش های استخری با ترمو وود

طراحی کفپوش های شیب دار با ترمو وود

در برخی موارد کفپوش ها پایین تر از آجرهای پیرامون است همین امر سبب می شود کفپوش ها به مراتب گسترده تر نشان داده شوند.

طراحی کفپوش های شیب دار با ترمو وود

طراحی کفپوش های طبقه های فوقانی با ترمو وود

اکثر مواقع هنگامی که از کف پوش ها سخن به میان آورده می شود طبقه های هم کف را به اذهان می آورد این در حالی است که از کف پوش ها می توان در طبقه های فوقانی نیز استفاده کرد.از چوب ها علاوه بر کفپوش و روکش کاری ها در ساخت نرده نیز استفاده می شود.

طراحی کفپوش های طبقه های فوقانی با ترمو وود

طراحی  کفپوش های  متحرک با ترمووود

در این ساحل مدرن از اجزای متحرک برای ایجاد دوام و زیبایی مدرن در ساختار ساحل استفاده می شود. هم پوشانی کفپوش های چوبی با چوب ترمو  و روکش کاری ها، آن را مکمل مجموعه های ساحلی می کند.

طراحی  کفپوش های  متحرک با ترمووود

طراحی  کفپوش های  نشیمن گاهی با ترموود

در این پارک نشیمن گاه های منحصر به فردی با استفاده از روکش های چوبی ساخته شده است. این کفپوش ها به گونه ای به کار گرفته می شوند که در نهایت به شکل تندیس در می آیند.

طراحی  کفپوش های  نشیمن گاهی با ترموود

طراحی کفپوش باغچه ها

طراحی کفپوش باغچه ها از چند لحاظ حائز اهمیت است. یکی از مهم ترین کاربرد این کفپوش ها بهبود ظاهر باغچه است.به هر حال برای تثبیت کفپوش ها بهتر است از مناسب ترین نوع چوب در روکش کاری ها استفاده شود.تمامی مواد به کار برده شده در روکش کاری ها باید مقاومت بالایی در برابر عوامل مخرب داشته باشند. کفپوش ها نه تنها ظاهر باغ را بهبود می بخشند بلکه کاربردهای بی شماری بسیاری نیز دارند. کفپوش ها علاوه بر ایجاد فضای دوستانه در محیط مکانی مناسبی برای برگزاری مناسبات و تفریحات تابستانی به شمار می آید.از آن جایی که این کفپوش ها در بالاتر از سطح زمین ساخته می شوند بهتر است تمهیداتی برای همسان سازی آن با سطح زمین در نظر گرفته شود .

 

 

 

نظر شما