مقایسه روش تولید ترموود با سایر چوب ها

مقایسه روش تولید ترموود با سایر چوب ها

مقایسه روش تولید ترموود با سایر روش های فرآوری چوب

در این نوشته قصد داریم به مقایسه فرآیند تولید ترمووود با سایر روش های فراوری چوب بپردازیم .در ادامه با ما همراه باشید.

شیوه تولید WTT و Firmolin در مقایسه با ترموود

قبل از هرچیز به این نکته اشاره می کنیم که فرآوری و اصلاح چوب با استفاده از حرارت در محیط اشباع شده با بخار و با فشار بسیار بالا و در دمای بین 160 الی 190 درجه، فرآیند اصلاح حرارتی نامیده می شود که از راه حرارت و دمای بالا در محیطی با بخار بسیار داغ صورت می گیرد. این شیوه در حال حاضر بوسیله دو شرکت اروپایی با نام WTT و Firmolin در حال اجرا بصورت عملی و گسترده می باشد که محصول خروجی آن به بازار عرضه میگردد. طبق گزارشات پروسه WTT در نوع ویژه ای از سیلندر با نام اتو کلاو که از جنس استیل می باشد با فشار خیلی زیاد انجام می شود به نحوی که تهویه هوا به طور مستمر در فرآیند صورت نمی گیرد. بخار بوسیله آب داغ پدید می آید و آب بوسیله رادیاتور درون سیلندر ایجاد می گردد و رطوبت اضافی بخار شده و در حین فرآیند از طول فرآیند کاسته می شود. تجهیزات طراحی شده به نحوی هستند که در برابر فشار 20 بار و مقاومت آن در دمای 210 درجه سانتی گراد دارای مقاومت است. اما بهترین خروجی پارمترها در دمای ما بین 160 تا 180 درجه و فشار 7 تا 10 بار است. در فناوری Firmolin به منظور کنترل دقیق دما و فشار، محفظه ی دومی هم بکاربرده می شود. محفظه اصلاح حرارت با سیستم اتو کلاو کار می کند که در آن چوب توسط بخار اشباع شده زیر حرارت Firmolin قرار می گیرد و محفظه دمی ، مخزن آب داغ در دمای کنترل شده است که بخار فرآیند از آن تامین میگردد.

مقایسه روش تولید ترموود با سایر چوب ها

شیوه تولید perdure

با اینکه ترمووود از نظر تجاری در این سال ها بسیار موفق عمل کرده ، شیوه جدیدی از فراوری با نام perdure نیز ارائه گشته. فرآیند این روش در مدل های مختلف اصلاح حرارت، یک فناوری تجاری است. بنابراین اطلاعات کافی در مورد این شیوه موجود نیست. اما بطور کلی این روش در زیر بخار اشباع شده در دمای تقریبی 230 درجه صورت می گیرد. در این فرآیند چوب پیش از اینکه وارد مرحله اصلاح حرارت شود، خشک میگردد. طبق اطلاعات تولید، در این فرآیند از آب تبخیری در طول فرآیند خشک کردن تحت عنوان واسطه جهت گرم نمودن در مرحله فاز اصلاح حرارت استفاده می شود، پس این فناوری خروجی گازهای گلخانه ای ندارد. ضایعاتی که از این فرآیند باقی می ماند مایع و بسیار کم می باشد.

فرآیند Termovuoto

این فرآیند تفاوت هایی کوچک با روش فرآوری ترموود دارد که در این بخش به آن می پردازیم. فرآیند thermovuoto بوسیله شورای پژوهشی بین المللی ایتالیا بوسیله پروژه تامین مالی اروپا TV4NEWOOD در پلن های دارای نوآوری های اقتصادی در ماه سپتامبر 2016 رو نمایی شد. این فرآیند از نوعی فناوری جدید برای اصلاح حرارتی چوب است که خلا جزئی درون راکتور بجای اکسیژن کمی که قبلا وجود داشت، جایگزین می گردد. فشار موجود در اتمسفر سیلندرها در کل فرآیند بین 150 تا 250 میلی بار حفظ میگردد که مساوی نقطه جوش بین 53 تا 73 درجه است. در ابتدا چوب در دمای 100 درجه خشک می گردد تا هنگامی که رطوبتش صفر شود و پس از آن اصلاح حرارت در همان محفظه با بالا بردن دما از 160 تا 220 درجه افزایش می یابد. یک پمپ خلا در طول فرآیند بکار برده می شود و میزان کم هوای مانده نیز از بین می رود.

مقایسه روش تولید ترموود با سایر روش های فرآوری چوب

فرآیند hot oil

فرق فرآیند ترمو وود با اصلاح چوب به شیوه hot oil را در این بخش بررسی می کنیم . اصلاح حرارتی چوب در روغن داغ بوسیله کمپانی menz holz آلمان شروع شد. این روش روغن داغ را درون محفظه ای بسته قرار می دهد که اول چوبی داخلی محفظه قرار می گیرد و بعد از آن روغن داغ در حرارت 180 تا 220 درجه در دوساعت پمپاژ می گردد. واسطه گرمازایی در این فرآیند انواع روغن گیاهی است. روغن تحت عنوان واسطه ای برای انتقال حرارت به چوب و جدا کردن آن از اکسیژن در طول فرآیند استفاده می شود. طبق اخبار صنعت چوب آلمان، این روش تنها روش فراوری با روغن نباتی می باشد.

نظر شما