انتخاب بهترین چوب برای فضای خارجی

ترموود در محوطه خارجی

 

بهترین چوب برای کاربردهای خارجی

انتخاب چوب ترموود با کیفیت و با دوام در زمان ساخت ادوات و لوازم چوبی برای حیاط پشتی منزل اهمیت خاصی دارد. معمولا اکثریت افراد از کاج زرد پردازش شده در پروژه های خارجی استفاده می کنند در حالی که گونه های مستحکم بسیاری از چوب ترموود ها وجود دارد که در ذیل آمده است

چوب درخت ساج

چوب درخت ساج گزینه ی مناسبی برای کشتی سازی و پروژه های خارجی است. چوب ساج دارنده ی رتبه ی اول به سبب زیبایی و دوام است. دوام بالای چوب ساج مانع از شکستکی و آب رفتگی آن در برابر تغییرات رطوبتی می شود. هم چنین روغن موجود در این چوب از جذب آب جلوگیری و مانع از نفوذ حشرات می شود. lpe کار کردن با چوب ساج بسیار آسان است.

چوب ماهون آفریقایی

دیگری برای به کار گیری در کاربردهای خارجی است و به سبب دوام بالایش امکان شکستگی، آب رفتگی و تا شدگی در آن بسیار پایین است و کار کردن با آن بسیار آسان است. این چوب دوام بالایی داردو یکی از چوب های مناسب برای تهیه چوب ترموود می باشد که  با گذر زمان  رنگ آن به خاکستری زیبا متمایل می شود.


چوب صنوبر

از زمان ها قبل چوب صنوبر مناسب به کار گیری در ایوان ها بوده است. دوام و استحکام بالای این چوب باعث به کار گیری روزانه ی آن شده است.این چوب از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه بوده و در حدود ۱۰-۱۵سال عمر خواهد کرد.

چوب سرو

روغن موجود در این چوب آن را از شکستگی تغییرات شیمیایی، حشرات، قارچ ها و بسیاری عوامل دیگر محافظت می کند.این چوب مناسب کاربردهای خارجی بسیاری مانند حصار کشی، ساخت جایگاه، تخته کوبی ها، پنجره سازی ها و ساخت طراحی های چشم اندازی است.

چوب ترموود 

 

ترمووود یا چوب ترمو در طرح ها، رنگ ها و گونه های متعدد وجود دارند. با پردازش گرمایی چوب در دمای بیش از ۴۰۰ درجه ی فارنهایت ساختار فیزیکی و شیمیایی آن تغییر می کند. این پردازش تا جایی انجام میشود که رطوبت موجود در چوب به ۵ الی ۶درصد برسد. این چوب با خاصیت ضد آب بودن دوام بالایی در کاربردهای خارجی دارد

عوامل موثر بر افزایش قیمت ترموود 

 قیمت چوب ترموود به صورت جهانی تعیین و قیمت گذاری می شود که شرکت ها و کارخانه های تولید کننده چوب ترمو با توجه به تکنولوژی و روش استخراج و تولید چوب ترمو ،استراتژی های فروش و سیستم بازاریابی که دارنند با افزایش کمی بر قیمت جهانی چوب ترمو آن را به بازار عرضه می کنند 
در گام اول باید به میزان ضخامت چوب ترمو باید توجه کنید هر چه میزان ضخامت آن بیشتر باشد قیمت چوب ترمو بالاتر می رود و هرچه ضخامت چوب کاهش یابد به تبع آن قیمت چوب نیز کاهش می یابد  .
عامل دوم که بسیار بر قیمت چوب ترمو تاثیر گذار است گونه ونوع درختی است که از آن استفاده کرده اند و همچنین فرایندی که بر روی چوب پیاده می سازند تا چوب تبدیل به چوب ترموود گردد 

 

مثلآ چوب ترموود که از گونه درختی کاج تهیه می شود به مراتب قیمت پایین تری دارد نسبت به چوب ترموودی که
از گونه درخت زبان گنجشک یا ونتهیه می گردد.
این مسئله به دلیل کم تراکم تر بودن جنگلی و انبوهی کمتر و سخت پیدا شدن آن می باشد از یک سو و پیچیده تر بودن و طولانی تر بودن فرایند ترمو شدن این گونه درختی از جهت دیگر می باشد.
پس می توان نتیجه گرفت که دو دلیل اصلی و تاثیر گذار بر قیمت چوب ترمو

 1.   ضخامت چوب ترمووود
 2.   انبوهی و فراوانی گونه درختی

عوامل وابسته دیگری که بر میزان قیمت چوب ترمو تاثیر دار شامل مجموعه هزینه های قطع کردن و حمل و نقل از جنگل تا کارخانه و هزنینه دستمزد کارگران و مالیات را شامل می شود و عوامل دیگر که در ذیل به آن اشاره می شود :

 •   تهیه نهال و کاشت آن به تعداد یک به ده برای هرگونه درختی اشاره کرد.
 •    یعنی هر کارخانه تولید کننده چوب ترمووود موظف است که به ازای قطع کردن هر یک درخت ده عدد نهال از همان نوع درخت تهیه کند و در جنگل دوباره بکارد.
 •    عامل دیگر تعیین کننده قیمت ترمووود گرید و درجه بندی کیفی خود چوب می باشد.چوب دارای درجه بندی های گوناگونی می باشد کهاین درجه بندی ها به صورت مستقیم تعیین کننده می باشند برای قیمت چوب گونه درختی (از هر نوع درختی که باشد) بسته به طول عمری که دارد از یک طرف وبسته به طول و ارتفاع از طرف دیگر باعث می شود که میزان معایب چوب زیاد و کم شود.معایبی چون خمیدگی و داشتن گره در چوب.
 •   چوبی که طول بلند تر و قامت صاف داشته باشد و کمترین میزان گره را داشته باشد به مراتب کمیاب تر و گران تر از سایر انواع آن می باشد.
 •  البته لازم به ذکر است که قوانین و مقررات سخت گیرانه نیز برای کارخانه ها و شرکت های تولید کننده چوب ترموود نیز برای میزان افزایش تاثیر گذار است که در نتیجه قیمت چوب ترموود را بالا می برد 

 

انتخاب بهترین چوب برای فضای خارجی
 • Editor Rating
 • Rated 4.5 stars
 • ۹۰%

 • انتخاب بهترین چوب برای فضای خارجی
 • Reviewed by:
 • Published on:
 • Last modified: ۶ شهریور, ۱۳۹۷

نظر شما