انتخاب بهترین چوب برای فضای خارجی

ترموود در محوطه خارجی

بهترین چوب برای کاربردهای خارجی

ترموود در فضای خارجی

انتخاب چوب با کیفیت و با دوام در زمان ساخت ادوات و لوازم چوبی برای حیاط پشتی منزل اهمیت خاصی دارد. معمولا اکثریت افراد از کاج زرد پردازش شده در پروژه های خارجی استفاده می کنند در حالی که گونه های مستحکم بسیاری از چوب ها وجود دارد که در ذیل آمده است :

چوب درخت ساج

چوب درخت ساج گزینه ی مناسبی برای کشتی سازی و پروژه های خارجی است. چوب ساج دارنده ی رتبه ی اول به سبب زیبایی و دوام است. دوام بالای چوب ساج مانع از شکستکی و آب رفتگی آن در برابر تغییرات رطوبتی می شود. هم چنین روغن موجود در این چوب از جذب آب جلوگیری و مانع از نفوذ حشرات می شود. برخلاف lpeکار کردن با چوب ساج بسیار آسان است.

چوب ماهون آفریقایی

دیگری برای به کار گیری در کاربردهای خارجی است و به سبب دوام بالایش امکان شکستگی، آب رفتگی و تا شدگی در آن بسیار پایین است و کار کردن با آن بسیار آسان است. این چوب دوام بالایی دارد و با گذر زمان رنگ آن به خاکستری زیبا متمایل می شود.

چوب صنوبر

از زمان ها قبل چوب صنوبر مناسب به کار گیری در ایوان ها بوده است. دوام و استحکام بالای این چوب باعث به کار گیری روزانه ی آن شده است.این چوب از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه بوده و در حدود 10-15سال عمر خواهد کرد.

چوب سرو

روغن موجود در این چوب آن را از شکستگی تغییرات شیمیایی، حشرات، قارچ ها و بسیاری عوامل دیگر محافظت می کند.این چوب مناسب کاربردهای خارجی بسیاری مانند حصار کشی، ساخت جایگاه، تخته کوبی ها، پنجره سازی ها و ساخت طراحی های چشم اندازی است.

چوب ترمو

بهترین نوع چوب برابی فضاهای خارجی

ترمووود یا چوب ترمو در طرح ها، رنگ ها و گونه های متعدد وجود دارند. با پردازش گرمایی چوب در دمای بیش از 400 درجه ی فارنهایت ساختار فیزیکی و شیمیایی آن تغییر می کند. این پردازش تا جایی انجام می شود که رطوبت موجود در چوب به 5 الی 6درصد برسد. این چوب با خاصیت ضد آب بودن دوام بالایی در کاربردهای خارجی دارد.

نظر شما