انتخاب بهترین دیوارپوش

انتخاب دیوارپوش مناسب

انتخاب دیوارپوش مناسب

در هنگام انتخاب دیوارپوش های منزل علاوه بر دوام و جنبه ی زیبایی، نگهداری از دیوارپوش ها اهمیت خاصی نیز دارد. معمولا صاحبان املاک در هنگام فروش منزل به ویژگی هایی مانند دوام و جنبه ی زیبایی دیوارپوش ها اشاره می کنند درحالی که سایر فاکتورها مانند پاکسازی برخی از دیوارپوش پرهزینه است و زمان طولانی در بردارد، نادیده گرفته می شوند. به یاد داشته باشید دوام به معنای نیاز اندک به مراقبت نیست بلکه در انتخاب و خرید دیوارپوش ها باید به مراقبت های لازم به پاکسازی آن همواره دقت کنید. همیشه دلیل تعویض دیوارپوش ها کاربرد آن در مدت زمان طولانی نمی باشد. در حقیقت علت عمده ی تعویض دیوارپوش ها تخریبات غیر قابل جبرانی است که در اثر نادیده گرفتن به جنبه های مراقبتی دیوارپوش ها به وجود می آید. درنتیجه به عنوان یک صاحب املاک بهتر است دیوارپوش هایی با نیاز مراقبتی اندک را انتخاب و استفاده کنیم.

مناسب ترین دیوار پوش

در اینجا شما را با انواع دیوارپوش های وینیل، آلومینیومی، سیمانی و ترموودی آشنا خواهیم ساخت.

دیوارپوش های وینیل

دیوارپوش های وینیل

معمولا صاحبان املاک در جستجوی دیوارپوش های مقرون به صرفه مانند وینیل هستند. وینیل جایگزینی مقرون به صرفه در برابر منابع چوبی به شمار می آید ولی استحکام کافی را ندارد. وینیل در شرایط آب وهوایی سرد و گرم در زمستان و تابستانی به آسانی تاب برداشته و شکسته می شود. امکان رنگ مجدد دیوارپوش های وینیل وجود ندارد و صاحبان خانه مجبورند تا دیوارپوش ها در کوتاه مدت تعویض کنند.

دیوارپوش های آلومینیومی یا فولادین

دیوارپوش های فلزی از دیگز انتخاب های رایج هستند که به مراقبت اندکی نیاز دارند. فولاد و آلومینیوم علاوه بر استحکام و دوام و قیمت مناسب به آسانی نصب می گردند. زمانی که آلومینیوم صحبت می شود معمولا یک انبار و یا کارخانه در اذهان تداعی می شود و تصور خانه ی پوشش داده شده با فولاد بسیار دشوار می شود. معمولا صاحبان خانه ای که در جستجوی فضای دوستانه و گرم برای محیط خانه هستند، جذب دیوارپوش های فلزی نمی شوند. به علاوه دیوارپوش های فلزی مناسب خانه های ساحلی در لب دریا نیست. امکان زنگ زدگی و رنگ پریدگی در این دیوارپوش ها وجود دارد که در نهایت نیاز به پردازش این سطوح است.

دیوار پوش های سنگی یا آجری

روکش های سنگی یا آجری واقعا جالب توجه و زیبا هستند. در حال حاضر بسیاری از سازندگان روکش های بدلی را مانند نمونه ی واقعی آن تولید می کنند. هم چنین به جای آجر و ملات از سیمان های فشرده در روکش کاری ها استفاده می کنند. بسیاری از شرکت ها این روکش ها را به گونه ای تولید می کنند که نیاز به مراقبت بالایی دارند که متاسفانه نقاط ضعف بسیاری را به همراه دارد.
روکش های آجری و سنگی از گران ترین نوع روکش ها شناخته شده اند. امکان پوشش کامل خانه با روکش ها برای بسیاری صاحبان خانه وجود ندارد که در نهایت به خریداری نوع دیگری از روکش کاری ها برای پوشش خانه ها منتهی می شود. این درحالی است که این نوع روکش کاری برای صاحبان خانه ای که از لحاظ شرایط اقتصادی در مضیقه قرار دارند و یا اینکه در صدد فروش سریع منزل برای به دست آوردن سود بیشترند، مناسب نمی باشد.

دیوارپوش های سیمانی فشرده

روکش کاری سیمانی فشرده یکی از محصولات قابل توجه است که در تمامی بافت ها، اشکال و رنگ یافت می شود. این روکش ها ظاهر بسیار قابل توجهی دارند. درسیمان فشرده علاوه بر استحکام بالا دو ضعف اساسی وجود دارد:

  • هزینه ی بالا ی این نوع روکش کاری بالا نیست بلکه دستمزد کارگر باعث قیمت بالای این روکش می شود. سیمان فشرده به سبب حجم به نیروی بدنی بیشتری برای نصب نیاز دارد.
  • سیمان های فشرده به مراقبت نیاز دارند و رنگ کاری مجدد به منظور حفظ ظاهر روکش ضروری است.
دیوار پوش ترمووودی

مناسب ترین دیوارپوش

یکی از انواع دیوار پوش هایی که به مراقبت اندک نیاز دارند، دیوارپوش های ترمووودی اند. این دیوار پوش ها علاوه بر مقرون به صرفه بودن، زیبایی و دوام بالا به هیچ گونه پردازشی نیاز ندارند. ترموود طول عمر بالایی دارند. پاکسازی ترمووود تنها با پاک کننده های ساده ی خانگی برای جلوگیری از رشد قارچ صورت می گیرد. این چوب ها با گذشت زمان رنگ زیبای خاکستری به خود می گیرند که مقاومت بالایی در برابر سخت ترین شرایط آب و هوایی دارند. گرچه تمامی مشخصه های دیوارپوش ها در دسته ی با مراقبت اندک قرار می گیرند ولی برخی از آن ها ضعف هایی دارند که شهرت سایر انواع را لکه دار می کنند. درحقیقت هیچ گونه روکش چوبی مطلوب وجود ندارد اما می توان گفت صاحبان املاکی که در جستجوی فضای گرم و دوستانه برای محیط زندگی شان هستند بهتر است از چوب ترمو استفاده کنند. نصب دیوارپوش با ترمووود بهترین گزینه برای طراحی فضای خارجی در اتاق های چوبی و یا خانه های شکوه مند در شهرها به شمار می آیند.

نظر شما