تعمیر چوب نمای ساختمان

تعمیر چوب نما

تعمیر چوب نما

نمای یک ساختمان اصلی ترین قسمت در ظاهر آن است و رسیدگی و سالم و تمیز نگه داشتن آن بسیار مهم است.برای تعمیر چوب نمای ساختمان و همچنین  نگهداری و تعویض پروفیل های چوبی آسیب دیده و یا شکسته شده، شما نیاز به امکان دسترسی به نما را دارید که این مورد اصلی ترین زمینه در انتخاب شما برای نوع متریال نمای خارجی ساختمان می باشد. در صورت وجود امکان دسترسی ساده و کم هزینه به نما و معقول بودن هزینه های نگهداری آن شما میتوانید ازهر نوع چوب با هر نوع توانی استفاده کرده اما در صورتی که این شرایط را نداشته باشید شما باید از چوب های با دوام بسیار بالا نظیر ترموود استفاده کنید تا میزان مقاومت آنها در برابر شرایط مختلف بالا باشد. در این صورت تنوع انتخاب کمتر خواهد بود.

تعمیر چوب نما

مزایای استفاده از نمای چوبی

در مقایسه وزن، سنگ و آجرهای سنتی و قدیمی نسبت به چوب از وزن سنگین تری برخوردار هستند و این ویژگی استفاده از نمای چوبی را به گزینه ی بسیار مناسبی تبدیل کرده است. چوب با همه متریال های دیگر قابل ترکیب می باشد و استفاده از آن در نما، زیبایی و گرمی منحصر بفردی به ساختمان می بخشد. با استفاده از چوب می توان هر نوع شکل و زاویه ای را ایجاد نمود. استفاده از نما چوب در ساختمان ها علاوه بر زیبایی، خاصیت عایق بودن آن می باشد که کمک شایانی به صرفه جویی در مصرف انرژی دارد. چوب از هدر رفتن گرما و سرمای داخل ساختمان جلوگیری می کند. صرفه جویی در هدر رفتن انرژی منجر به کاهش گازهای گلخانه ای می شود و تاثیر مثبت در محیط زیست خواهد داشت که این ویژگی های چوب از برترین فواید آن می باشد.

تعمیر چوب نمای ساختمان

 رطوبت استاندارد چوب نما

رطوبت استاندارد چوب نما می بایست در هنگام نصب از بین 3 تا ماکسیمم 16 درصد باشد.
برای انتخاب گونه های متفاوت چوب به دلیل سرعت تغییر متفاوت توصیه می شود برای انتخاب چوب نما متناسب با مکان مورد نظر با کارشناسان مربوطه مشاوره شود. چوب درخت بلوط (Oak)، پاین و اسپروس تنها در حدود یک در صد امکان تغییر ابعادی خواهند داشت بنابراین در زمره ی متریال های مناسب برای نما می باشند. دمای زیر 5 درجه ی سانتی گراد باعث غیر فعال شدن قارچ ها خواهد شد. شرایط جوی و آب و هوایی و همچنین تغییرات در دمای فصول بر دوام و استقامت چوب موثر می باشد. چوب به این دلیل که یک ماده طبیعی است دارای رطوبت می باشد و این رطوبت بسته به محیط اطراف امکان کم و یا زیاد شدن را داراست.

نظر شما