تعمیر چوب نمای ساختمان

تعمیر چوب نما

تعمیر چوب نما

نمای یک ساختمان اصلی ترین قسمت در ظاهر آن است و رسیدگی و سالم و تمیز نگه داشتن آن بسیار مهم است.برای تعمیر چوب نمای ساختمان و همچنین  نگهداری و تعویض پروفیل های چوبی آسیب دیده و یا شکسته شده، شما نیاز به امکان دسترسی به نما را دارید که این مورد اصلی ترین زمینه در انتخاب شما برای نوع متریال نمای خارجی ساختمان می باشد.

در صورت وجود امکان دسترسی ساده و کم هزینه به نما و معقول بودن هزینه های نگهداری آن شما میتوانید ازهر نوع چوب با هر نوع توانی استفاده کرده اما در صورتی که این شرایط را نداشته باشید شما باید از چوب های با دوام بسیار بالا نظیر ترموود استفاده کنید تا میزان مقاومت آنها در برابر شرایط مختلف بالا باشد. در این صورت تنوع انتخاب کمتر خواهد بود.

تعمیر چوب نما

مزایای استفاده از نمای چوبی

در مقایسه وزن، سنگ و آجرهای سنتی و قدیمی نسبت به چوب از وزن سنگین تری برخوردار هستند و این ویژگی استفاده از نمای چوبی را به گزینه ی بسیار مناسبی تبدیل کرده است. چوب با همه متریال های دیگر قابل ترکیب می باشد و استفاده از آن در نما، زیبایی و گرمی منحصر بفردی به ساختمان می بخشد.

با استفاده از چوب می توان هر نوع شکل و زاویه ای را ایجاد نمود. استفاده از نما چوب ترمو در ساختمان ها علاوه بر زیبایی، خاصیت عایق بودن آن می باشد که کمک شایانی به صرفه جویی در مصرف انرژی دارد. چوب از هدر رفتن گرما و سرمای داخل ساختمان جلوگیری می کند. صرفه جویی در هدر رفتن انرژی منجر به کاهش گازهای گلخانه ای می شود و تاثیر مثبت در محیط زیست خواهد داشت که این ویژگی های چوب ترمو وود از برترین فواید آن می باشد.

تعمیر چوب نمای ساختمان

 رطوبت استاندارد چوب نما

رطوبت استاندارد چوب نما ترمو می بایست در هنگام نصب از بین ۳ تا ماکسیمم ۱۶ درصد باشد.
برای انتخاب گونه های متفاوت چوب به دلیل سرعت تغییر متفاوت توصیه می شود برای انتخاب چوب نما متناسب با مکان مورد نظر با کارشناسان مربوطه مشاوره شود. چوب درخت بلوط (Oak)، پاین و اسپروس تنها در حدود یک در صد امکان تغییر ابعادی خواهند داشت بنابراین در زمره ی متریال های مناسب برای نما می باشند. دمای زیر ۵ درجه ی سانتی گراد باعث غیر فعال شدن قارچ ها خواهد شد.

شرایط جوی و آب و هوایی و همچنین تغییرات در دمای فصول بر دوام و استقامت چوب موثر می باشد.

چوب به این دلیل که یک ماده طبیعی است دارای رطوبت می باشد و این رطوبت بسته به محیط اطراف امکان کم و یا زیاد شدن را داراست

مقایسه چوب ترموود ایرانی و چوب ترموود فنلاندی

برای  فرآوری چوب ترمو به دست آمده از درختان کاج و زبان گنجشک و تبدیل آن به ترمو باید شکست مولکولی در فرآیند چوب صورت پذیرید  این عمل تنها یک فرآیند فیزیکی محدود به خشک شدن و یا گرما دیدن چوب نیست، لذا به سادگی می توان دید فرایند ترموود فراتر از مراحل خشک شدن چوب و یا گرمادهی به آن می باشد که نیاز به دانش فنی مورد نیاز و دستگاه های پیشرفته دارد

به صورت کلی هر گاه چوبی را در اثر حرارت دادن زیاد از رنگ سفید به رنگ قهوه ای،عسلی یا رنگ های تیره تبدیل شوند می توان نام چوب ترمو را برای محصول استفاده کرد 

به صورت کلی مراحل حرارت دهی و خشک کردن چوب انجام شود تعادلی رطوبتی چوب حاصل شود و تغییر در مولکول سلولزی چوب حاصل می شود، این فرایند ترموود نامیده می شود  که البته تجمیع این موارد معمولا در مورد ترموود ایرانی  اتفاق نمی افتد.

کاربردهای چوب ترمو

 • درب ها
 • پنجره ها
 • نرده ها
 • دیوارها
 • روکش ها
 • زمین های بازی
 • عرشه های چوبی
 • اثاث و مبلمان بیرون خانه
 • نماهای چوبی


ترمووود ارزان

ترمووود ارزان نوعی است که ضخامت آن کمتر می باشد و هر چه ضخامت آن بیشتر شود قیمت ترموود هم افزایش می یابد. عامل دوم که باعث می شود ترمو وود ارزان یا گران شود، نوع چوب درختی است که فناوری بر روی آن استفاده می شود.

جالب است بدانید چوب ترمو ارزان از لحاظ کیفیتی درجه ی کیفی پایین تری نسبت به چوب ترموی فنلاندی درجه ۱ دارد. به همین جهت کیفیت این چوب ها و همچنین قیمت آنها را نمیتوان باترمو وود فنلاندی مقایسه کرد. ترمووود ارزان قیمت در مقایسه ی چوب ترموها با بسیاری از درختان پهن برگ یا اصطلاحا Hardwood ها پایین تر است و این پایین بودن به گونه ای است که تمامی افراد چه مالکین و چه سازندگان با هربودجه ای میتوانند نسبت به خرید آن اقدام کنند. دلیل این قیمت ها عدم مصرف مواد شیمیایی است. این چوب ها تنها با کاربرد بخار آب و حرارت ویژگی های جدید را کسب میکنند. دوام، استحکام، مقاومت در برابر حمله ی حشرات، ثبات ابعادی از ویژگی های منحصر به فرد این متریال می باشد که آن رابه متریالی محبوب و پرطرفدار تبدیل کرده است.

این روزها با توجه به افزایش روزافزون رقیبان و صنعتگران در عرصه ی چوب ترمو در بازار، یافتن این چوب ها در بازار بسیار راحت است. اما نکته مهم در این زمینه یافتن چوب ترمو ارزان است. از طرفی نکته مهم دیگر این است که هر چوب ترمو ارزانی لزوما با کیفیت و باب طبع شما نخواهد بود. در واقع با توجه به نفوذ بازار های چین و ژاپن قیمت چوب ترموود کاهش یافته است. اما این کاهش قیمت لزوما به معنای ثبات کیفیت آن نیست. در واقع برای اینکه مطمئن شوید چوبی که شما می خواهید آن را تهیه نمایید به جز مناسب بودن قیمت، مزیت های دیگری نیز دارد، باید حتما با یک متخصص در این عرصه مشورت نمایید.شرکت رهاورد چوب با وجود مشاورین و متخصصین زبده در امر ترمو وود میتواند راهنمای خوبی برای شما باشد

.

دانش و مهارت چگونگی نصب و نگهداری ترمووود با ابزار و یراق آلات دارای هولوگرام نزد پرسنل حرفه ای این شرکت موجود است. با مراجعه به اتوماسیون داخلی یا اتوماسیون اداری شرکت می توان تعدد مشتریانی که ازین خدمات استفاده کرده اند را مشاهده کرد.

تعمیر چوب نمای ساختمان
 • Readers Rating
 • Rated 5 stars
  ۵ / ۵ (۱ )
 • Your Rating


نظر شما