فواید ساخت کفپوش های ترمووودی

فواید ساخت کفپوش های ترمووودی

ساخت کفپوش های ترموودی برای مناطق ساحلی

گردشگاه های ساحلی در مکان های عمومی و خصوصی یک نقطه ی کانونی در بندرگاه به شمار می آیند و سالیانه شمار زیادی از ساکنان، گردشگران و…به سوی خود جذب می کنند. در زمان ساخت گردشگاه های ساحلی عوامل متعددی مانند نوع ساخت و ساز و مصالح مورد نیاز و…در نظر گرفته می شود. اگر در فکر برپاسازی یک گردشگاه ساحلی هستید با مطالعه ی موارد زیر اطلاعات کافی در این زمینه را به دست آورید.

پیدا کردن شرکت مناسب جهت خرید چوب با کیفیت و دارای هولوگرام مستلزم حضور آن شرکت در عرصه بازارهای سنتی و مدرن و تجارت الکترونیک است. طراحی سایت انجام شده برای آن شرکت باید گویایی لازم را داشته باشد و بازریابی آنلاین و digitalmarketing مناسب بتواند انواع چوب ها و محصولات را به مشتریان مربوطه معرفی کند.

 

انواع ساخت و ساز در گردشگاه های ساحلی

در وهله ی اول ساخت گردشگاه ها، باید روش کاربردی و تاثیر آن بر محیط زیست را در نظر بگیرید. گردشگاه ها معمولا بیش از یک راه در مسیر آب دارند. برخی در مسیر تالاب ها، برخی دیگر در مسیر پارک ها وحیاط خلوت ها قرار دارند. بنابراین نحوه ی ساخت این گردشگاه ها بسته به موقعیت های مکانی متفاوت است.

برای نمونه در تالاب ها برای کاهش تاثیرات سوء بر محیط زیست بهتر است گردشگاه ها را مقداری بالاتر از سطح زمین بنا شوند. بنابراین با ساخت جایگاه هایی در بالای سطح زمین و آب و انتقال ملزومات لازم به نقطه ی مورد نظر گردشگاه ها آماده ی بهره برداری می شود.

برای مناطقی که میزان حساسیت در آن اندک است ساخت و ساز به روش سنتی پیشنهاد می شود. در این روش قسمت هایی از زمین که مناسب نصب گردشگاه می باشد، خاکبرداری می شود و سپس با پر کردن آن با سنگریزه حوزه ی رودخانه معین می شود.

اگر قصد ساخت جاده ی راه آهن را دارید تیرک ها به طور یکی در میان بین راه ها و کفپوش ها قرار می گیرند. در هر دو روش ساخت و ساز ارائه شده محدوده ای از مصالح مورد نیاز که شامل چوب های ترمو تحت فشار، نمونه های سنتی، کفپوش های مرکب، ترمو وود  و اجسام سخت از پیش قالب گیری شده می باشد، معرفی شده است.

مصالح کفپوش های گردشگاه های ساحلی

علاوه بر روش ساخت وساز نوع مصالح انتخاب شده در فرآیند ساخت جایگاه خاصی دارد. هر یک از مصالح به نوبه ی خود ویژگی هایی دارند که متناسب با نیاز پروژه باید به کار گرفته شوند.رایج ترین و جدید ترین مصالح ترمووود و گران ترین مصالح بتون های سخت می باشد.

رایج ترین مصالح در ساخت گردشگاه های ساحلی 

معمولا ترموود رایج ترین نوع مصالح در ساخت گردشگاه ها به شمار می آیند. این چوب ها از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه اند و کار کردن با آن بسیار آسان است ودرهمه جا موجود هستند.

گران ترین مصالح در ساخت و ساز گردشگاه های ساحلی

از گران ترین نوع مصالح در ساخت و ساز گردشگاه ها می توان به بتون های سخت اشاره کرد. این بتون ها جذابیت اندکی دارند در حالی که بسیاری از مردم چوب های واقعی و ظاهر طبیعی آن را ترجیح می دهند. بتون محکم و بادوام است وامکان رشد خزه وجلبک در آن در مکان های مرطوب وجود ندارد.. کار کردن با این مصالح بسیار سخت است و لازم است قبل از نصب نهایی لبه های آن تراش داده شود. هم چنین امکان طراحی و نقش پردازی بسیار در بتون وجود ندارد.

جدید ترین مصالح در ساخت و ساز گردشگاه ها ساحلی

ترمووود یکی از جدید ترین انواع مصالح در تکنولوژی پیشرفته است. و طرافداران بالایی در زمینه ی به کار گیری در گردشگاه ها دارد. ترموود  سازگار با محیط زیست و پایدار است و هیچ گونه مواد شیمیایی به درون زمین تراوش نمی دهد. این چوب بسیار محکم و بادوام است نیاز به ترمیم اندک دارد. کار کردن با آن آسان است وبه مراقبت اندکی نیاز دارد. نیازی به درزگیر و رنگ در این چوب وجود ندارد و رطوبت تاثیری در آن ندارد. چوب ترمو مناسب به کار گیری در تمامی مکان ها شلوغ ،پرتردد،مرطوب و..است .

طرح های گردشگاه ها

بعد از انتخاب روش ساخت و مصالح مورد نیاز حال وقت آن رسیده است تا طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید. گردشگاه ها در مدل های متفاوتی (اسکله ها، خانه ها، حیاط ها، کفپوش ها وحالت بازرگان) برای هماهنگ شدن با محیط پیرامون ساخته می شوند.

  • ساخت های هم تراز

گردشگاه ها یکی از بهترین راه ها برای گردآوری افراد در مناطق آبی و لذت بردن از آن است. در این پارک نیمکت ها در بیرون از کفپوش ها ساخته شده است به گونه ای که عابران پیاده در زمان گذر از آن جا می توانند در آن جا استراحت و ازمحیط لذت ببرند.

  • تغییر جهت

گاهی اوفات بهتر است مکان هایی را برای هدایت افراد به قسمت اصلی گردشگاه نشان گذاری کرد. در برخی گردشگاه های اصلی به این مقصود با تغییر جهات تخته ها از گردشگاه ها به گذرها رسیده است. تخته های موجود در وسط برای جلوه های زیبایی قرار گرفته است در حالی که مرزهای گردشگاه ها را به خوبی نشان می دهد. سادگی این طرح ساحل را نقطه ی کانونی طبیعی می کند.

ساخت کفپوش های ترمووودی

  • پیاده روهای مسطح

ساختار خاص استخرهای بندری به ساختارهای گردشگاهی خاصی نیاز دارد. مصالح به کار برده شده در این نوع گردشگاه به گونه ای همه جانبه باید باشد تا برای ساخت قسمت های متفاوت مانند گردشگاه ها و بالشتک های چوبی غواصی مناسب باشد.

فواید ساخت کفپوش های ترموودی

  • آشتی با طبیعت

نیازی نیست گردشگاه ها تمامی منطقه را برای جذابیت بپوشانند. به جای برداشتن برخی از اقلام محیط زیست مانند تخته سنگ ها بهتر است آن را جزیی از طبیعت بدانیم. سنگ ها نقطه ی کانونی طبیعت اند که مکانی برای استراحت و لذت بردن از فضای پیرامون نیز هستند.ساخت کفپوش های ترمو وودی

  • پله ها و سطوح شیب دار

گردشگاه ها نباید یک مکان مسطح و خسته کننده باشند. برای نمونه در برخی گردشگاه ها پله ها و سطوح شیب داری تعبیه شده است. این طرح ساده تاثیر شگرفی بر جذب گردشگران و ایجاد مکان استراحت دارد.

 ساخت کفپوش های ترمووودی برای مناطق ساحلی

  • طرح های مکمل

در برخی از رستوران ها از سقف های شکل دار از جنس ترمووود استفاده شده است. سطح موجدار این سقف مانند جریان آب به دریا ست که شکل خاصی به گردشگاه ها می دهد.

فواید ساخت کفپوش های ترمووودی برای مناطق ساحلی

  • گذرهای ساحلی

گاهی اوقات دستیابی به سواحل آنقدرها آسان نیست، گذرگاه های ساحلی مکان مناسبی برای انتقال وسایل نقلیه به قسمت های شنی به شمار می آیند. با توجه به نگرانی های موجود به محیط زیست استفاده از ترمووود فاقد مواد شیمیایی در اولویت قرار دارد. این چوب با گذر زمان ظاهر طبیعی خود را حفظ می کند.

 ساخت کفپوش های ساخته شده با چوب ترمو

  • کارکرد مناسب

یکی از مسائل حائزاهمیت در ارتبا ط با استفاده ی چوب در گردشگاه ها، قابلیت استفاده از آن در موقعیت های متفاوت است. در این گردشگاه ها نه تنها از چوب ترمو برای ساخت پلکان و سطوح شیب دار استفاده می شود، بلکه در سیستم های نرده گذاری مورد استفاده قرار می گیرد.

فواید ساخت کفپوش ترموودی برای مناطق ساحلی

گردشگاه های ساحلی تان را بسازید

گردشگاه ها در شکل، سایز و ابعاد متفاوتی وجود دارند. قبل از به پا سازی گردشگاه هایتان انتخاب درست داشته باشید.

نظر شما