مزایای ساخت تجهیزات چوبی با ترموود

مزایای ساخت تجهیزات چوبی با ترمووود

دلایل متعددی برای انتخاب ترمووود وجود دارد.مزایای استفاده از این چوب ترمو در زیر آمده است:

مقاومت در برابر پوسیدگی و قارچ

در طی پردازش چوب مواد مغذی چوب تخریب می شود بنابراین امکان رشد قارچ و ایجاد پوسیدگی در چوب ترمو دشوارخواهد شد.

ماندگاری بالا

نوع چوب جهت تولید پارکت  ,  ترموود دارای اهمیت است. می توان با بررسی هولوگرام روی بسته بندی و انطباق طرح آن با طراحی لوگو انجام شده برای شرکت اصلی به اصالت کالا پی برد. اعتماد به کیفیت کالا از اولویت های تجارت  در تمامی بازارها است.

ترموود آب اندکی درخود دارد. بنابراین با جذب اندک آب نسبت به چوب های پردازش نشده تا ۵۰درصد ماندگاری شان افزایش می یابد.

مزایای ساخت تجهیزات چوبی با ترمووود

عایق بندی مطلوب

قدرت نفوذ چوب های ترمو ۲۵الی ۳۰ درصد بیشتر نسبت به سایر انواع چوب ها است.
دوستدارمحیط زیست اند:
در پردازش چوب ترمواز هیچ گونه ماده ی شیمیایی استفاده نمی شود.این چوب ها با کیفیت عالی ،فاقدگره از جنگل های کشور سوئد شمالی بهره برداری می شوند.
چوب های کهنه همانند چوب های پردازش نشده بازگردانی می شوند.ترمووود را می توان مانند سایر چوب ها سوزاند و یا بازگردانی کرد.

دوره ی ماندگاری بالا

ترموود طول عمر بالاتری دارند.هر چه دمای کوره بیشتر باشد ماندگاری این چوب ها نیز بیشتر است.بهتر است چوب های حرارت دیده شده را از تولیدکنندگان معتبر خریداری کرد.

شکنندگی اندک

با افزایش دوام چوب ترمو از شدت شکنندگی آن کاسته می شود. این نوع از چوب ها،جایگزینی مناسب برای چوب سرو وچوب های مناطق گرمسیریمی باشد.
ترمووود جایگزین مناسبی برای انواع چوب های وارداتی مانند سرو ،لارکس و چوب های مناطق گرمسیری هستند.دلیل چنین امری این است که چوب سرو از مسافت طولانی کشور کانادا انتقال داده می شود.

چوب درخت های گرمسیری نیز از مسافت های طولانی و جنگل های سوال برانگیز انتقال داده می شوند.چوب های گرمسیری به گواهینامه های قانونی برای فروش نیاز دارند.

رنگ آمیزی چوب

رنگ ترموود پس از پردازش به رنگ قهوه ای طلایی در می آید که بدون نیاز به رنگ آمیزی خاص با شن پاشی به رنگ مطلوب در می آید.

فاقد شیره

طی فرآیند حرارت دهی شیره این چوب ها از میان می رود.بنابراین با از بین رفتن شیره ریسک متلاشی شدن رنگ پس از برون ریخت شیره ی چوب از میان می روند.

نظر شما