معماری مکان های عمومی با ترمووود

طراحی مکان های عمومی با ترمووود

 9 روش طراحی مکان های عمومی با چوب ترمو

معماری منظره معمولا در فضاهای خارجی به کار گرفته می شوند و علاوه بر زیبایی محیط فضای دوستانه ی دل انگیزی نیز را به وجود می آورد. معماران متعددی برای طراحی مکان های عمومی مانند ایستگاه های اتوبوس، آبشارهای پارک و…برای جلب نظر بیشتر عموم به کار گرفته شده اند. با مطالعه ی و بررسی این نه روش معماری اطلاعاتی برای طراحی مکان های عمومی به دست آورید.

دانش و مهارت چگونگی نصب و نگهداری ترمووود با ابزار و یراق آلات دارای هولوگرام نزد پرسنل حرفه ای این شرکت موجود است. با مراجعه به اتوماسیون داخلی یا اتوماسیون اداری شرکت می توان تعدد مشتریانی که ازین خدمات استفاده کرده اند را مشاهده کرد.

آبشارهای پارک

معمولا آبشارها در مکان های عمومی بازدید کننده های بسیاری را به سوی خود جلب می کنند. به همین علت در مسیر این آبشارها و فواره ها، صندلی هایی برای لذت بردن بازدید کنندگان از مکان های عمومی تعبیه شده است.
پارک آبشاری hunter در نیویورک دارنده ی گواهینامه ی اعطایی بی شماری به سبب ساخت پیاده رو های چوبی مرتفع که از نیمکت های با جنس مشابه پیاده رو ها (ترموود) استفاده کرده است، می باشد. در طراحی مکان های عمومی از عوامل منسجم برای ایجاد جلوه ی چشم انگیز در خطوط هوایی نیویورک استفاده می شود.

طراحی مکان های عمومی با ترموود

استخرهای طبیعی با چوب های ترمو 

معمولا چشم انداز زیبای طبیعت افراد را به سوی خود می کشاند. برای نمونه بازدید کننده با استفاده ازپیاده رو های ساخته شده از چوب ترمو در اطراف استخرهای طبیعی، می توانند به داخل آن وارد و یا از آن خارج شوند.
در این استخر طبیعی منحصر به فرد از آب های درمانی بیولوژیک و گرمای خورشیدی استفاده شده است. پیاده روهای ساخته شده با ترمووود در اطراف این حوضچه مکمل خوبی به سبب فاقد مواد شیمیایی بودن به شمار می آیند.

طراحی مکان های عمومی با چوب ترمو

صندلی های تندیسی ترمووودی

طراحی یک صندلی معمولی برای استراحت افراد و لذت بردن آن ها از فضاهای طبیعی گزینه ی مطلوبی به شمار نمی آید. صندلی های مجسمه مانند ساخته شده به دست دانیش فرم همه ی افراد به یک گردهمایی نزدیکتر دعوت می کند. نیمکت های پارک به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که آن را جزیی جدا ناشدنی از محیط پیرامون کرده است.

طراحی مکان های عمومی با چوب های ترمو

سایبان های ساخته شده از ترموود 

معماران در شهرها ،شهربازی ها، مدارس وبسیاری از مکان ها سایبان های رنگی زیبا و منحصر به فردی طراحی و ساخته اند. سایبان های موجود در ایستگاه های اتوبوس، زمین های بازی به منظور ایجاد سایه ومکان استراحت ساخته شده اند.
در سایبان های مختص به کودکان به طراحی معماران TYINقسمت های داخلی ایستگاه اتوبوس به صورت قابل توجه و متناسب با روحیه ی کودکان رنگ آمیزی شده است. قسمت خارجی ایستگاه های اتوبوس برای ادغام با محیط پیرامون پیرامون با رنگ طبیعی باقی مانده است.

معماری مکان های عمومی با ترمووود

ترمووود و ساخت سایبان های ساحلی 

ده از سایبان ها است ، سواحل است. این پناهگاه ها به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که مرز فضای داخلی و خارجی را از هم جدا می کنند. فضای گسترده ی این پناهگاه ها امکان گذر هوا و استفاده از مناظر طبیعی بیرون را به وجود می آورد.

معماری مکان های عمومی با چوب ترمو

چوب ترمو و ساخت صندلی های ساحلی

در طراحی معماری مناظر مقدار کم زیاد به نظر می رسد. در این مورد صندلی تاثیر بسزایی در این مناطق دارد. طراحی Goose footوfreshwest معرف صندلی های مدرن در گردشگاه ها بوده اند.
این صندلی ها در لبه ی آب مکانی که افراد به صورت طبیعی جلب آن می شوند و امکان استراحت کردن در آنجا فراهم می شود، تعبیه شده اند. این صندلی های چوبی از چوب ترمو ساخته شده اند تا مقاومتشان در برابر هر گونه آسیب، قارچ وپوسیدگی دوچندان شود. اشکال این صندلی نه تنها به سبب جلب بازدید کننده طراحی شده اند بلکه در ساخت این نیمکت ها راحتی و آرامش افراد نیز در نظر گرفته شده است.

طراحی مکان های عمومی با ترموود

ترمووود و گردشگاه های ساحلی

برخی اوقات بخش مهمی از معماری مناظر با هدف گردهم آوری افراد به مقاصد معین صورت می پذیرد. این گردشگاه ها مناسب ماهیگیران و کارگران محلی و افرادی است که به قصد لذت بردن از اماکن تفریحی به آن جا می روند. دالان های ساخته شده با ترموود بادرگاه های زیبا تکمیل کننده ی اماکن تفریحی هستند.

طراحی و معماری مکان های عمومی با ترمووود

چوب ترمو و برکه های بندرگاهی

یکی از اهداف معماری مناظر گردهمایی افراد در طبیعت به منظور تعامل با یکدیگر است. برکه ی بندرگاهی در مرکز شهر اسلو ودر مجاور پارک تفریحی بنا شده است. در این برکه ها نه تنها استخرهای مجزای شنا ساخته شده بلکه از تخته های شناور در ساختار این استخرها نیز استفاده شده است.

معماری اماکن عمومی با ترمووود

ساخت گردشگاه های ساحلی با ترمو وود

اعجاز آب و مناطق ساحلی به گونه ای است که سالیانه هزاران هزار نفرد از افراد را به سوی خود جلب می کند.بنابراین بهترین و موثرترین راه برای محافظت مناطق ساحلی ساخت گردشگاه های ساحلی مجزا است. دالان چوبی در ساحل Bethany مرزی میان مناطق حساس و تپه های شنی ایجاد می کند و در عین حال افراد به جاذبه های متعدد دعوت می کند.

معماری اماکن عمومی با چوب ترمو

استفاده از متدهای معماری مناظر

معماری مناظر رشد چشمگیری در مکان های عمومی محیط های پیرامون داشته اند. می توانید مکان های عمومی را به گونه ای طراحی کنید تا مکمل محیط زیست طبیعی باشد و همگان از مزیت ها ی آن بهره گیرند.

نظر شما