نظریه های طراحی معماری

دوازده نظریه طراحی معماری

دوازده نظریه طراحی معماری

ساخت شیروانی های باز با ترموود

برای متعادل سازی دمای داخلی ساختمان بهتر است از عایق های مناسب استفاده کرد. اما مقیاس های عایق سازی بسیاری وجود دارد که با قراردهی در دیوار می توان سرما و گرمای متعادل در فضای منزل به وجود آورد. معمولا سقف شیروانی با گذر هوای راکد و مرطوب از محیط درون به خارج، هوا را متعادل نگه می دارند. در این تکنولوژی مدرن از دیوارپوش های ترمووود استفاده می شود.

ساخت شیروانی های باز با ترموود

دیوارپوش طبیعی با چوب ترمو

این ویلای زیبا در یک دره ی قدیمی در دره ی لیتوانی قرار گرفته است. در این ویلا از از طراحی جامع متناسب با محیط زیست استفاده شده است. در این ویلا نه تنها اندازه ، اشکال و ابعاد دیوارپوش ها مکمل محیط زیست است بلکه از محصولاتی با میزان اندک نقوش کربنی در آن استفاده شده است. استفاده از مواد طبیعی برای به کار گیری در کف پوش ها، دیوارپوش ها و بام ها سبب نیاز اندک به شغل و تخصص های مرتبط به ساخت و ساز می گردد. در ارتباط با این ویلا چوب ترمو با پوشش تمامی سطوح خارجی و ترکیب آن با درخت های پیرامون محیط زیست، ساکنان آن را محافظت می کند.

دیوارپوش طبیعی با چوب ترمو

طراحی کفپوش و نیمکت با ترمووود

گاهی اوقات فضای پیرامون اهمیت بیشتری نسبت به سایر منابع کم ارزش و آب گرمکن ها دارند. لازم است آگاهی افراد نسبت به محیط طبیعی و اجتماعات مرتبط به جهان طبیعی بالا رود. برای مثال گردشگران و ساکنان سوئد در یک اجتماع با سرزمین مادری شان با تمام زیبایی و منابع طبیعی آشنا می شوند. به منظور تحکیم این ارتباطات طراحان از ترمووود  برای ساخت کفپوش ها و نیمکت های برجسته بهره می گیرند.

طراحی کفپوش و نیمکت با ترمووود

 

کفپوش پشت بام ها و بالکن ها با ترمو وود

درطراحی ساختمان ها، پشت بام ها کمترین کاربرد را دارند. معمولا پشت بام ها با یاد مکانی برای تخلیه باران و نگهداری ابزار آلات مکانیکی یاد آور می شوند. هم چنین قسمت هایی در یک پشت بام وجود دارد که نه تنها محلی برای نگهداری ابزار کاربردی اند، بلکه برای کاهش انرژی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. در پشت بام های مسطح امکان ساخت ادوات چوبی و حتی روف گاردن وجود دارد. ساخت روف گاردن با تقلیل شدت تابشی خورشید باعث خنک شدن ساختمان می شود و هم چنین نیاز به وسایل خنک کننده در فصول گرم را کاهش می دهد.

کفپوش پشت بام ها و بالکن ها با ترمو وود

روکش کاری ترموود و ماندگاری ساختمان

پایداری به معنای افزایش دوام و ماندگاری است. در زمان طراحی ساختمان دوام و ماندگاری بیش از صد سال برای آن باید در نظر گرفته شود. با این کار میزان و هزینه های مرتبط به انرژی تا یک صده به کم ترین حد ممکن می رسد که به نوبه ی خود تاثیر بسزایی در اکولوژی و حفاظت از محیط زیست دارد. برای مثال استفاده از روکش کاری ترموود با نیاز به مراقبت اندک، ماندگاری بالای ساختمان ها را ضمانت می کند.

روکش کاری ترموود و ماندگاری ساختمان

بام پوش ساخته شده از چوب های ترمو

یکی از راه های کاهش فضای کاربنی در خانه کاهش فضا در محیط داخلی آن است. برای مثال هنرمندی در نروژ شمالی خانه ای کوچک که در آن از طرح های تخصصی به کار گیری نشده است، بازساری کرده است.  بالای سقف این خانه ها به گونه ای طراحی شده است که آب در زیر آن جریان دارد. بام پوش ها ی ساخته شده با چوب ترمو، مکمل مناسبی برای هدایت جریان آب به شمار می آید.

بام پوش ساخته شده از چوب های ترمو

پل چوبی ساخته شده از چوب ترمو

پل چوبی عابر پیاده در برلین نمونه ی جالبی از به کارگیری چوب ترمو است. هنگامی که حجم زیادی از چوب در ساخت پل به کار گرفته می شود "کیفیت " جایگاه خود را به خوبی نشان می دهد.

پل چوبی  ساخته شده از چوب ترمو

 

افزایش زیبایی ساختمان با ترموود

بهترین راه برای کاهش نورهای مصنوعی استفاده از منبع های طبیعی نور است. برای مثال در پروژه ای برای موسسه ی نروژی از مجموعه لوله های دهانه دار برای دریافت نورهای داخلی استفاده شده است. هم چنین محققان در حالی که ساعت ها به تحقیق و کاوش پرداخته اند می توانند از این طریق ازمنظره ی بیرونی لذت ببرند. پنجره های چوبی ساخته شده از ترمو وود، برای افزایش جلوه ی طبیعی ساختمان تعبیه شده اند.

افزایش زیبایی ساختمان با ترموود

طراحی سایبان مدرن با چوب ترمو

این سایبان عجیب و غریب و منحصر به فرد شرکت معماری kreod نمادی از طراحی سنتی در دنیای مدرن است. در این طراحی از چوب ترمو در اشکال هندسی برای نمایش ساختار خارق العاده ی خانه استفاده شده است. تخته چوب ها در این سایبان به گونه ای بر روی هم سوار شده اند تا پوشاننده ی کل ساختار باشند.

طراحی سایبان مدرن با چوب ترمو

کفپوش های ترمووود استخرهای ساحلی

در اطراف استخرهای ساحلی کفپوش های ترمو وود  به کار ببرید. جالب است بدانید ایجاد چنین فضای زیبایی آنقدرها دشوار نیست. ترموود جایگزین خوبی برای چوب های سخت مناطق گرمسیری به شمار می آیند .به علاوه امکان جریان آب در درزهای کفپوش های چوبی به مراتب بهتر از سطوح پلاستیکی غیر قابل نفوذ است.

دوازده نظریه طراحی معماری

متعادل سازی دمای ویلا با ترمو وود

در ساخت ویلای نمونه هیچ یک از تکنیک های سنتی و مدرن به کار گرفته نشده است. بلکه ساخت آن بر اساس معیارهای زیست محیطی صورت گرفته است. هم چنین از کمترین فضا بهینه ترین استفاده شده است. مصالح به کار برده شده در این ویلا ترموود می باشد تا دمای داخلی فضای داخلی در شرایط آب و هوایی سرد و گرم متعادل و مناسب باشد.

 نظریه طراحی معماری

تولید منابع انرژی هیدرولیک و تجدید شدنی

این گیاه هیدرولیک در نروژ نشان دهنده ی این است که هیچ یک از پروژه های عملیاتی تخصصی و عملیاتی بدون نتیجه نخواهند ماند. این مجموعه توصیف زیبایی از تجمع منابع تجدید شدنی در جهان مدرن است. رنگ ترمووود با گذشت زمان به خاکستری متمایل می شود که نشان از زیبایی متغیر جهان پیرامون است.

دانش و مهارت چگونگی نصب و نگهداری ترمووود با ابزار و یراق آلات دارای هولوگرام نزد پرسنل حرفه ای این شرکت موجود است. با مراجعه به اتوماسیون داخلی یا اتوماسیون اداری شرکت می توان تعدد مشتریانی که ازین خدمات استفاده کرده اند را مشاهده کرد.

دوازده نظریه طراحی معماری پایدار

نظر شما