مرتفع ترین ساختمان چوبی جهان

بلندترین ساختمان چوبی جهان

بلندترین ساختمان چوبی جهان

 مرتفع ترین ساختمان های چوبی در توکیو

 مرتفع ترین ساختمان های چوبی در توکیو

معماران به کار گیری چوب ترمو در ساختمان ها را جایگرین مناسبی برای فولاد، بتون و آجر معرفی کرده اند. معماران ژاپنی مشغول کار بر روی ساخت آسمان خراش چوبی 1148 فوت اند.
طبق گزارش الی هانت این آسمان خراش تا سال 2041تکمیل نمی گردد ولی مرتفع ترین ساختمان چوبی جهان به شمار می آید. اخیرا شرکت معماری جنگل داری سامیتو از پروژه ی جدید ساخت آسمان خراش که نود درصد آن از ترموود و مابقی آن از فولاد تشکیل شده بود، رونمایی کرد.

مرتفع ترین ساختمان چوبی جهان

در این پروژه از شمع های (پشتاره )مورب برای استحکام ساختمان در برابر زلزله های نسبتا مکرر استفاده شده است. پروژه ی w350 که که خانه آپارتمان نامیده می شود متشکل از مراکز خرید، هتل و ادارات است.
بر اساس گزارشات سامیتو بالکن های طرح دار چهار طرف این آسمان خراش را در بر گرفته اند تا نمایی ازگوناگونی زیستی در محیط شهری به وجود آید.

هزینه ساخت ساختمان های چوبی

هزینه ی این نوع ساخت و سازهای چوبی در حدود 600بیلیون ین در هر سال چیزی بیش از دو برابر هزینه های ساخت و ساز سایر ساختمان ها است. این شرکت بر این باور است هزینه های ساخت و ساز با توجه به پیشرفت های تکنولوژی در دو دهه ی آینده به مقدار زیادی کاهش خواهد یافت. خانه های چوبی در سرتاسر ژاپن موجود بودند ولی آتش سوزی های مکررساخت و ساز را به سوی استفاده از بتون وفولاد پیش برد. در سال 2015معماران ژاپنی برای نخستین بار به مزیت های استفاده از چوب ترمو پی بردند.

بلندترین ساختمان چوبی جهان

ترمووود به سبب سبک بودن وسرعت ساخت و ساز بالا و پیشرفت های موجود در جلوگیری از حریق گزینه ی مناسب و ایمنی برای ساخت و ساز به شمار می آید. ترموود جایگزینی پاک برای سایر ابزار آلات ساختمانی است. طبق تحقیقات جایگزین کردن چوب ترمو به طور شگفت انگیزی میزان کربن دی اکسید هوا را کاهش می دهد.

در ژاپن به طور میانگین هر بیست /سی سال یک بار بنا بر سیاست های دولت برای ساخت و ساز جدید تخریب می شوند. ژاپن تنها کشور پذیرای چوب در ساخت و ساز نیست. کانادا اولین کشوری است که مرتفع ترین مکان اقامتی دانشگاه کلمبیا به ارتفاع 174فوت در آن ساخته شده است.

روزی برج چوبی مرتفع 800فوتی در شیکاگو بزرگترین ساختمان چوبی محسوب خواهد شد. مارک آستین از ساخت و ساز های 11پاساژ اداری و خانه آپارتمان به عنوان اولین مجتمع های چوبی در ایالات متحده ی آمریکا خبر داد.

نظر شما